לוזון: "שג'ורדי יתעסק בתפקיד שלו, אני אעשה את שלי"

יו"ר ההתאחדות זעם על דבריו של ההולנדי, שביקש לדחות את משחקה של מכבי ת"א. "אנשים באירופה רק מחכים שנדחה פה משחקים, לא אתן להם את התענוג"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"אבא, יש לימודים מחר?" שאל אחד הילדים את אביו בדרך חזרה לרכב, דקות לאחר סיום המשחק בבלומפילד בין מכבי ת"א לבני יהודה. "בטח שיש, למה לא? נגמר החופש", ענה האב באינסטינקט, כמי שאינו מבין את השאלה, כמי שראשו עסוק בהפסד המתסכל של הצהובים - השני ברציפות – ופחות במצב הביטחוני.

"אבל יש טילים, אבא", התעקש הילד, "אולי בכל זאת יבטלו את הלימודים?". כעת כבר נפל האסימון לאב, והוא חזר למציאות. "כן מותק, יהיו לימודים. ראית שהמשחק היום שוחק והכל בסדר, אל תדאג. מה שלא בסדר זה האפסים האלה, מכבי ת"א", השיב.

האמת היא שכל באי בלומפילד הערב לא חשו במשהו שונה, והתחושה היתה שהכל מתנהל כרגיל והשגרה נשמרת. פרט אולי לשתי הדקות בהן הסביר הכרוז כיצד להתנהג במקרה של אזעקה, והקריא את הנחיות פיקוד העורף, נראה היה כי 7,000 הצופים שהגיעו התרכזו בכדורגל, ופחות התרגשו מהנעשה מסביב. "שמענו מקודם שלוש אזעקות, זה מוזר וחדש עבורנו, אבל צריך להסתכל, על תושבי הדרום ששומעים אזעקות כל כמה דקות ולהבין ששם המצב קשה הרבה יותר. אנחנו נצטרך להתרגל למציאות החדשה".

אבי לוזון. "פעלתי לפי הוראות המשטרה ופיקוד העורף. מי שחושב אחרת הוא אדם מנותק מהמציאות"צילום: ניר קידר

גם התנועה בסיום המשחק בישרה על שמירת השגרה. אלו שרצו להגיע מהר הביתה, קיוו להשיג את הפקקים, אחרים נכנסו כהרגלם לבתי המאפה הסמוכים כדי ליהנות מעוד בורקס, סופגניה או כל מה שיצא חם מהתנור. אחד האוהדים אף ידע להסביר את ההפסד בנסיעת המאמן אוסקר גארסיה, לברוז' השבוע, וסיכם ביצירתיות: "אין לאוסקר מזל. אם הטילים היו נופלים בשבוע שעבר, הוא יכול היה לומר שהוא עוזב את מכבי ת"א בגלל הפחד".

למעשה, העובדה שפחות משעה טרם תחילת המשחק נשמעה אזעקה ברחבי גוש דן, הטרידה יותר את ראשי מכבי ת"א, מאשר את אוהדיה. הצהובים ניסו לדחות את המשחק, אולם נתקלו בסירוב מצדו של יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון. המנהל המקצועי, ג'ורדי קרויף, התבטא דקות לפני פתיחת המשחק: "מאוד קשה לשחק בתנאים האלו ובאווירה הזו, בלתי אפשרי להתרכז, האוהדים והשחקנים בסכנה ובהחלט זה לא הזמן לשחק כדורגל. עדיף שכולם יהיו בבית עם משפחותיהם".

אולם לוזון כאמור, נותר איתן בדעתו: "עם כל הכבוד לבקשות של ג'ורדי קרויף, שמכבי יתעסקו בקבוצה שלהם ואני אעשה את התפקיד שלי", הוא אמר. "אני פועל על פי הנחיות פיקוד העורף והמשטרה, ובמקרה הזה הן היו ברורות וקבעו כי אפשר לקיים את המשחק. ברגע שקיבלתי את האישור הסתיים הדיון מבחינתי. המטרה שלנו היא לשמור על השגרה ומי שטוען שהמשטרה או פיקוד העורף רמזו לי לדחות את המשחק הוא אדם הזוי".

יו"ר ההתאחדות המשיך במונולוג שלו: "אני חי את אירופה, אני יושב באופ"א, ואני ניהלתי את המלחמות נגד קבוצות ונבחרות שלא רצו להגיע לשחק בישראל בגלל המצב הביטחוני. בחו"ל מכירים רק את תל אביב. אם הייתי מבטל משחק אחד בתל אביב, ולא חשוב נגד מי, תאמינו לי שלא היינו יכולים לארח כאן יותר בתקופה הקרובה, כיוון שיש קבוצות שמחכות להזדמנות כזו כדי להגיש בקשה דחופה לאופ"א לא להגיע לישראל. לא אתן את התענוג הזה לאף אחד".

ג'ורדי קרויף ואוסקר גרסיה מתוסכלים הערב בבלומפילד. "בלתי אפשרי לשחק במצב כזה"צילום: שרון בוקוב

היו"ר גם התבקש להסביר את התהיות באשר לדחיית המשחק בראשל"צ, בליגה הלאומית, בין מכבי פ"ת למכבי הרצליה. "אין שום קשר לזהות הקבוצות שמשחקות. לאור העובדה שנורה טיל סמוך למגרש בראשון לציון הקבוצות ביקשו שלא לשחק שם וכיבדנו את הבקשה, בדיוק כמו שמכבי יבנה לא שיחקה לאחר פנייתה. אני לא מבין את האנשים. או שהם מבקרים בכוונה כדי לנגח או שהם מנותקים לגמרי ממה שקורה בכדורגל שלנו", אמר לוזון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ