מלה של בוקר |

התחרות על המועמד שאינו מועמד

שמו של גיא לוזון עלה גם השבוע כמחליף פוטנציאלי לראובן עטר, למרות שאינו מתכוון לעזוב את הנבחרת הצעירה: "השטויות הללו נכתבות על דעת הכתבים בלבד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"יש לי מטרה אחת מול העיניים - יורו 2013"

הריטואל ידוע וקבוע. בכל פעם שקבוצה בכירה בליגת העל מפטרת מאמן, עולה בתקשורת שמו של מאמן הנבחרת הצעירה, גיא לוזון, כמועמד לתפקיד. כך גם קרה בשבוע שעבר, כאשר מכבי חיפה החליטה להיפרד מראובן עטר.

במצב עניינים רגיל, הצגת שמו של מאמן כמועמד לקבוצה גדולה עושה לו רק טוב, במיוחד כאשר הוא כבר עובד, וכך מתחזק מעמדו בשוק המאמנים. אולם לא כך הוא הדבר במקרה של לוזון, אשר חש כי הפרסומים הרבים הקשורים בשמו פוגעים בו לעתים קרובות.

בסיום המשחק של הנבחרת הצעירה מול בלארוס בטדי לפני כשבוע (0-2), נכנסו כל המי ומי של הכדורגל הישראלי לאולם האירוח, ואחד מסוכני השחקנים הבכירים ששהה שם, מיהר להעביר ידיעה חמה לכתבים: "גיא לוזון בדרך למכבי חיפה. יש לו אישור מההתאחדות לכדורגל". לא חלפו דקות ואתרי האינטרנט כבר מיהרו להעלות כותרות בעניין, תוך שהם מתחרים ביניהם על הכותרת "פרסום ראשון".

היו כאלה שאף שמיהרו לבשר כי המאמן כבר על סף חתימה, ואחרים ציטטו בכירים בהתאחדות כמי שאומרים שהיו"ר והדוד, אבי לוזון, יסכים לשחרר את האחיין למועדון מהכרמל.

אז בואו נעשה קצת סדר בבלגאן: יעקב שחר לא פנה לאבי לוזון, וגם לא לגיא לוזון. הבעלים של מכבי חיפה יודע שיו"ר ההתאחדות לא היה מאפשר למאמן הצעירה לאמן במקביל את הירוקים, ואין ספק שהוא לא רצה לעשות צחוק מעצמו או מהקבוצה שלו. שחר גם לבטח לא היה מוכן לחלוק את המאמן שלו עם אימוני הצעירה וטיסותיה למשחקי הכנה, כאשר המודל של יוסי אבוקסיס והפועל ת"א ניצב לנגד עיניו.

השאלה המעניינת בכל הסיפור היא, מדוע גיא לוזון עצמו אינו מוציא הודעה אחת מסודרת לתקשורת, אשר תשים קץ למחול השדים הזה בכל פעם מחדש, ותבהיר כי הוא אינו מתכוון להיענות להצעות הללו. "כל אחד כאן כותב מה שהוא רוצה, ולפעמים הדברים נכתבים לחלוטין על דעת הכתבים", הוא הסביר באחד המפגשים שלי עמו.

"יש בישראל המון אמצעי תקשורת, וזהו בהחלט לא מתפקידי להתעסק בשטויות האלה, ולהזכיר כל הזמן שאני מאמן הנבחרת הצעירה. אני ממשיך לעבוד כרגיל, לא מתרגש מהפרסומים, והאמת היא שזה אפילו לא מעניין אותי. יש לי מטרה אחת מול העיניים – יורו 2013 - ואני עסוק רק בה", הוא המשיך. קשה להאמין שמשהו ישנה זאת, לפחות עד לטורניר, שייערך בקיץ הקרוב בישראל.

ההתנהלות הבעייתית של יעקב שחר

רבים מסכימים עם הקביעה שיעקב שחר הוא הבעלים הטוב ביותר בכדורגל הישראלי. אולם חייבים להודות שההתנהלות שלו לאחרונה מעט בעייתית, לא מאפיינת אותו ואת מכבי חיפה, ואינה מתאימה לסטנדרטים הגבוהים שהציב לאורך השנים.

כל מאמן בישראל יודה שבעבר, כאשר סגנית מחזיקת הגביע היתה מפטרת מאמן, הוא היה נכנס לכוננות שיא ומעמיד עצמו לרשותה בדקת קריאה. יש כאלה שהיו נרדמים עם הסלולרי צמוד אליהם, אחרים סיפרו שנכנסו עמו למקלחת. ישנם גם כאלה שהודו כי חששו לצאת מביתם במשך ימים, שמא לא תהיה קליטה והבעלים הירוק לא ישיג אותם.

אולם בהחלט ייתכן שרצף הפעולות של שחר מאז החליט על פיטורי ראובן עטר, לפני כשבוע, ישנה זאת בעתיד. הפנייה הרשמית לרן בן שמעון וקבוצתו א.א.ק. לרנקה היתה נכונה ולגיטימית, אלא שהבעלים של מכבי חיפה לחץ ולחץ על ראשי המועדון מקפריסין, הטיס את עורך דינו, אודי שוכטוביץ' פעמיים לאי השכן, ומצא עצמו ממש על סף תחנונים בפני הגורמים הרלוונטיים, על מנת שמאמן האלופה מהעונה שעברה ינחת בקרית אליעזר. וכל זאת, חשוב לציין, מבלי שבן שמעון עצמו התבטא אפילו פעם אחת (לפחות עד אתמול) כי הוא אכן מעוניין לאמן בכרמל.

"משהו רע קרה ליעקב שחר בתקופה האחרונה, זה לא אותו אדם שאני מכיר", אמר מקורב למועדון. "בעבר שחר היה נותן למיצוי מו"מ כזה מקסימום 48 שעות, ואם זה לא היה מסתדר – שחר היה מרפה. הרי לשלם חצי מיליון יורו פיצוי עבור מאמן ישראלי - זה טירוף. בן שמעון לא המאמן היחיד על פני כדור הארץ, וישנם מאמנים אחרים שיכולים להוציא את מכבי חיפה מהמצב בו היא מצויה כרגע".

אותו גורם המשיך: "צריך לזכור גם ששחר משלם פיצויים לעטר, כך שאם עניין בן שמעון היה מסתדר, המשמעות הכלכלית היתה שהבעלים ישלם 4 מיליון ₪ עבור מאמנים העונה. זה לחלוטין לא מאפיין אותו".

מה באמת קרה לקובי מויאל בהופעה של משה פרץ?

בבית"ר ירושלים קיימת מדיניות, לפיה כל שחקן מורחק או פצוע מחויב להגיע למשחקי הקבוצה, בבית ובחוץ, על תקן אוהד. למרות זאת, החליטו הקשר קובי מויאל (כרטיסים צהובים) והמגן שמואל קוזוקין (פצוע) שלא להגיע לתמוך בקבוצה במשחק מול בני סכנין לפני שבועיים. בעקבות כך, זעמו מאוד ראשי המועדון, במיוחד על רקע הגעתו למשחק של אופיר קריאף, הקשר שומר השבת, שהמתין ליציאתה על מנת להגיע לדוחא כצופה.

אולם מה שבאמת הכעיס את היו"ר איציק קורנפיין והמאמן אלי כהן, הוא המידע שהגיע לידיהם, ולפיו מויאל נכח בהופעתו של הזמר משה פרץ בליל שישי שקדם למשחק, ואף הגיע לביתו בשעה מאוחרת. הקשר זומן לוועדת משמעת, ורגע לפני שנקנס, שלף אישור מהרופא המשפחתי, המציין כי היה לו חום, וכך יצא מהסיפור בשלום.

אלא שאלי כהן החליט שלא להבליג על העניין, והדיח אותו מההרכב שבוע לאחר מכן, במשחק מול הפועל חיפה. מויאל כעס מאוד ונפגע, וניסה להסביר למאמן כי דבר מחלתו היה אמת - אולם כהן נותר איתן בדעתו.

היה זה המשך ישיר לפעולות אחרות של כהן, שמנסה להשליט סדר ומשמעת במועדון מהבירה בשבועות האחרונים. המאמן, שהשעה את המגן אלי דסה עקב עבירת משמעת דומה, ביקש ממאמן הנבחרת הצעירה, גיא לוזון, שלא לזמנו לאימוני הנבחרת, והשבוע אף השעה שלושה שחקנים - דינו שקוורץ, צחי אליחן וברק משה, עקב עימות בו היה מעורבים במהלך האימון.

הטיפול שהעלים את החרדות של מתן בראשי

בלם בית"ר ירושלים, מתן בראשי, נחשב לאחד משחקני הבית המבטיחים של המועדון בשנים האחרונות. את העונה הנוכחית הוא פתח חלש, אולם בעיות כלכליות וקושי במציאת בלם זר, הותירו את בראשי בהרכב, כאשר המאמן אלי כהן לוקח אותו כפרויקט אישי ועובד איתו על חסרונותיו.

בין היתר, נשלח הבלם הצעיר לפגישות עם אנשי מקצוע במכון וינגייט, אשר זיהו כי השחקן סובל מחרדות, חוסר ביטחון עצמי וחשש ממעמדו בקבוצה. בעקבות זאת, עבר הבלם טיפולים שעזרו לניטרול החרדות, החדירו בו מוטיבציה וניסו להחזיר לו את הביטחון העצמי, ובמיוחד את האמונה כי הוא ראוי למעמדו החדש - שחקן הרכב בבית"ר ירושלים.

במועדון מספרים כי מאז הטיפול המקצועי חל שיפור משמעותי ביכולתו של הבלם, אשר מפגין במשחקים האחרונים יכולת מצוינת, וייתכן שהקריירה שלו ניצלה הודות לטיפול.

הפספוס של חיים מגרלשוילי

מאמן נבחרת ישראל, אלי גוטמן, ממשיך לחפש פיתרונות לבעיות בחלק האחורי, כאשר המשחקים במוקדמות המונדיאל מול פורטוגל וצפון אירלנד בחודש מארס הולכים ומתקרבים. גוטמן התלהב לאחרונה מיכולתו של מגן בית"ר ירושלים, חיים מגרלשוילי, אולם מיד הבין כי לא יוכל לזמנו לסגל, כיוון שהאחרון לא שירת בצבא. המגן מנסה כעת לסדר את העניין, אולם הסיכוי שילבש את מדי הנבחרת אינו ריאלי.

פרט לכך, קיבל גוטמן מסרים כי הבלם טל בן חיים עשוי לחתום בקרוב בקבוצה באנגליה או בסין, מה שלבטח עודד את מצב רוחו לאחר ההפסד המביך מול בלארוס. כמו כן, ליאור רפאלוב חוזר לכושר משחק, וגם אליניב ברדה מציג יכולת טובה, ונראה שהשניים יזומנו למשחק הידידות הקרוב מול פינלנד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ