גיא לוזון: "כל הנבחרות מתפללות לקבל אותנו"

לקראת הגרלת הבתים ליורו 2013 שתיערך הערב, מאמן הנבחרת הצעירה נשאר רגוע ומוכן לגרוע מכל. אבי לוזון: "אני רוצה חצי גמר"

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

אין מאמן שלא נמצא בלחץ ובמתח רב לפני הגרלה של שיבוץ משחקים, והדבר נכון ביתר שאת כאשר מדובר במפעל חשוב כמו אליפות אירופה. במצב רגיל, גיא לוזון, מאמן הנבחרת הצעירה של ישראל, אמור היה להיות דרוך לקראת ההגרלה שתתקיים הערב במלון הילטון בתל אביב (19:00, ספורט 1), אבל נדמה שדווקא דודו, אבי, שרוי במתח רב יותר.

מישל פלאטיני, נשיא אופ"א, יגיע ארצה להגרלה יחד עם שבעה ראשי ההתאחדויות של הנבחרות שהעפילו לטורניר, מאמני הנבחרות ושאר נציגים מהארגון. עבור ההתאחדות לכדורגל מדובר בחגיגה של ממש, אך עבור גיא לוזון זוהי הגרלה שסופה ידוע מראש. "באיזה לחץ ומתח אני צריך להיות? זה באמת משנה אם נקבל את אנגליה או גרמניה, את הולנד או איטליה? מדובר בנבחרות מהדרג הבכיר ביותר באירופה. כל אחת מפחידה יותר מן השנייה. תוצאת ההגרלה לא באמת משנה, בכל תרחיש נקבל בית קשה באותה מידה".

גיא לוזון. "אלו שנופו הם חלק ממשפחת הנבחרת האולימפית"צילום: שרון בוקוב

כתבות ועדכונים נוספים גם בעמוד הפייסבוק של "ספורט הארץ"

לא רק שאינו נראה מתוח, מאמן הצעירה אף שלח חיוכים לכל עבר. הוא מתרגש מהמעמד ומהחגיגה שצפויה פה, וכבר הכין את החליפה והעניבה מתאימה. גם כאשר מזכירים לו שאפשר גם לקבל את נורווגיה, שאינה נמנית עם אריות הכדורגל של היבשת, הוא מגיב בזריזות: "צרפת היא נבחרת גדולה, נכון? ונורווגיה עלתה על חשבונה בסיכום שני משחקים. תאמין לי שהם ברמה גבוהה מאוד".

בכל זאת, מי הנבחרת הכי פחות גרועה עבורנו?
"אתה יודע מה כל הנבחרות שיגיעו להגרלה עושות? כולן מתפללות לקבל את ישראל. אתה מבין את זה. כל הנבחרות חוששות מכולן, מלבד מישראל. עבורן לקבל אותנו זה הכי טוב. הן לא סופרות אותנו כנבחרת ברמה שלהן".

הנבחרת משחקת בישראל, יהיה הרבה קהל תומך והאווירה הביתית תיתן לנו יתרון.
"הצחקת אותם", הוא מחייך. "אתה חושב ש-10,000 או 15,000 צופים יפחידו מישהו? אתה יודע איזה שחקנים מגיעים לאליפות הזו? רק להולנד יש חמישה-שישה שחקנים המופיעים גם בסגל הנבחרת הבוגרת. חלק מהשחקנים באליפות משחקים בליגות הטובות באירופה ובהרכבן של קבוצות מאיטליה, מספרד, מאנגליה ומגרמניה. שחקן שמשחק ביובנטוס לעיני 50,000 איש מדי שבוע צריך לחשוש מ-10,000 צופים בישראל? זה לא משפיע עליהם. מדובר על שחקנים ברמות הכי גבוהות. צריך לזכור גם שהאליפות היא לשחקנים עד גיל 23, ויש לכך משמעות ענקית".

יריבות ישראל ביורו 2013

אם זהו מצב הכוחות, מה בעצם נותר לעשות? לוזון לא מרים ידיים ולא מתכוון לוותר מראש על הסיכויים להצליח באליפות. למרות הפערים העצומים בין ישראל לשאר הנבחרות, יש לו מטרה אחת עיקרית, השאר יהיה מבחינתו בונוס. "הפערים גדולים, יהיה לנו קשה, אבל על דבר אחד אני מתחייב: הנבחרת שלנו תציג כדורגל חיובי ומהנה, כדורגל שהאוהדים יהיו מרוצים ממנו. את זה אני מבטיח. תהיה נבחרת שתשחק כדורגל, תילחם ותיישם את מה שלמדנו באימונים ובמשחקי ההכנה. נעשה את המקסימום".

גיא ואבי לוזון מדברים כמה שעות בשבוע על כדורגל ועל הטורניר המתקרב. לוזון היו"ר אומר בכל הזדמנות ללוזון המאמן ש"למרות הפערים ולמרות שזה כמעט בלתי אפשרי, אני רוצה שהנבחרת תפתיע ותגיע לחצי הגמר. זה יהיה הישג ענק". גיא מהנהן בראשו וחוזר על הדברים: "הפערים עצומים, אבל אני מבטיח לך, נבחרת ישראל תביא גאווה גדולה ולא תבייש את הכדורגל הישראלי".

המאמן לא מוכן לדבר על היום שאחרי. המטרות שלו נותרו בדיוק כשהיו עם מינויו לתפקיד. בסיום האליפות הוא יעדיף לשוב ולאמן קבוצה, כאשר המטרה היא לצאת לאירופה, ואם הדבר לא ייצא לפועל, להצטרף למועדון גדול בישראל.

אבי לוזון וחבר קרוב. אופטימיות קוסמיתצילום: פילים וודס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ