שני משחקי רדיוס עם קהל לבית"ר ירושלים

בעקבות פרשת המצית, גזר בית הדין של ההתאחדות שהקבוצה תארח את שני משחקיה הבאים מחוץ לטדי, בנוסף לקנס בסך 70 אלף שקלים

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

בית"ר ירושלים יצאה בזול? המצית שהושלך ביום שני האחרון בטדי על ידי אוהד בית"ר ופגע בראשו של הקוון עמיחי מוזס, הביא על הקבוצה שני משחקי רדיוס עם קהל, כמו גם קנס של 70,000 שקלים. בבית"ר, שחששו מעונש כבד שיגרום לנזקים כספיים קשים למועדון, יוכלו כעת למכור כרטיסים למשחקים מול מכבי תל אביב וקרית שמונה.

"אין להתעלם מחומרת האירועים", נכתב בהחלטה. "כפי שעלה מצילומי המשחק בטלוויזיה באירוע, הפגיעה בקוון על ידי המצית לא היתה זניחה אלא גרמה להתמוטטו ולהפסקת המשחק עד להתאוששותו. חסד עשה השופט עם הנאשמת כאשר לא הפסיק את המשחק, וחסד עשה התובע כאשר לא העמידה לדין באישור חמור יותר, הנוגע בפגיעה גופנית בשופט. לכל אלה מתלווה הרשעה בגין התפרצות למגרש של אוהד, אשר לכעצמה הינה חמורה.

"מול אלה עומדים להם המאמצים הברורים של הקבוצה להילחם בתופעה מהסוג הנדון, כפי שמעידים המעצרים והרחקות אוהדים מן המגרשים", נימק הדיין עוה"ד ישראל שמעוני את פסיקתו.

איציק קורנפיין, יו"ר בית"ר ירושלים. התחמק מעונש חמור יותרצילום: שרון בוקוב

טרם ההחלטה הצהיר איציק קורנפיין, יו"ר הקבוצה: "אנו מודים בעבירות כפי שתוארו. משליך המצית טרם נתפס. שמונה אוהדים נעצרו, מהם שבעה אוהדי בית"ר אשר הורחקו מהמגרשים לשנתיים. המשליך אינו אחד מהם".

כזכור, כנגד הקבוצה היה תלוי עונש על תנאי של שני משחקים ללא קהל. הפעלתו של העונש כלשונו היתה צפויה לעלות לקבוצה בהכנסות של כמיליון שקלים וחצי. שלא לציטוט, נשמו לרווחה בבית"ר וציינו ושהדיין קיבל החלטה נבונה. בית"ר אמנם תיפגע מבחינה מקצועית, אבל מבחינה כללית לא יגרם נזק משמעותי. המשחק נגד מכבי ת"א ייערך באיצטדיון ר"ג, מתוך הערכה שימשוך מעל 20 אלף צופים. המשחק מול קרית שמונה יתקיים כנראה במושבה בפתח תקוה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ