דרוגבה ושחקנים נוספים נגד קיום יורו 2013 בישראל

חלוץ חוף השנהב הצטרף להצהרת תמיכה בפלסטין, בעקבות מבצע "עמוד ענן", וחבר ל-61 שחקנים נוספים בדרישה להעביר מישראל את משחקי היורו לנבחרות צעירות

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

ספורט ופוליטיקה הם כידוע שני תחומים שנפגשים לא מעט, וגם הערב (שישי) נוצר החיבור הזה, כאשר הפעם הנפגעת העיקרית ממנו היא ישראל. כשהעולם עדיין תחת הרושם של מבצע "עמוד ענן" פרסם הערב חלוץ בייג'ין גואן הסינית, פרדי קאנוטה (בעבר בסוויליה ובטוטנהאם), הצהרה תחת הכותרת "שחקנים אירופיים מכריזים תמיכה בפלסטין", עליה חתומים 62 שחקני כדורגל בכירים, ובהם גם חלוץ צ'לסי לשעבר, דידייה דרוגבה.

במסגרת ההצהרה, שפורסמה באתר האינטרנט של קאנוטה, מביעים השחקנים את התנגדותם לקיום טורניר יורו 2013 לנבחרות צעירות בישראל, דורשים להעבירו למדינה אחרת, ומביעים סולדריות עם המצב בעזה. אגב, קאנוטה כבר הביע בעבר תמיכה בפלסטין, כאשר חשף חולצה לאחר כיבוש שער בסוויליה, ובה מחה על מבצע "עופרת יצוקה".

אלא שהפעם הצטרפו אליו כמה שמות מוכרים, ובראשם דרוגבה כאמור. שמות נוספים שחתומים על ההצהרה הם: אדן הזאר, יוהאן קבאי, ג'רמי מנז, דמבה בה, אבו דיאבי, ואלו דיארה, כאשר כל הליגות הבכירות באירופה זכו לייצוג ברשימה.

בין היתר, מצהירים השחקנים החתומים על ההצהרה כי הם "מביעים סולידריות עם התושבים שחיים בעזה תחת מצור בזמן שנשללים מהם כבוד האדם הבסיסי והחופש", והם מוחים נגד נגד פעולות ישראל במבצע "עמוד ענן" ונגד הפצצת האצטדיון בעזה, בה נהרגו לטענתם 4 אנשים ששיחקו כדורגל: "זה לא מתקבל על הדעת שנערים ייהרגו כשהם משחקים כדורגל. לאפשר לישראל לארח את היורו יהיה פרס למדינה שפועלת בניגוד לרוח הספורט", נכתב בהצהרה.

בהמשך נכתב: "למרות הפסקת האש האחרונה, הפלסטינים עדיין נאלצים לחיות תחת כיבוש, הם חייבים להיות מוגנים על ידי הקהילה הבינלאומית. לכל האנשים יש זכות לחיים בכבוד, חופש וביטחון. אנו מקווים שהצדק סוף סוף יצא לאור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ