שני שוטרים הורשעו בתקיפת אוהד מכבי ת"א

פסק דין חריף חושף אלימות קשה מצד משטרת ישראל כלפי אוהד, במשחק שאירע לפני שנתיים וחצי. גזר הדין צפוי להינתן בקרוב

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

בית המשפט השלום בתל אביב הרשיע אתמול (שני) שני שוטרים בגין תקיפה בנסיבות מחמירות של אוהד מכבי תל אביב במשחק קבוצתו נגד מכבי נתניה, שנערך בעונת 2009/10.

על פי כתב האישום, צמד השוטרים שירתו בתקופה הנדונה ביחידת מנהלת תיאום פעולות אכיפה (מתפ"א), וצוותו לאבטח את משחק הכדורגל המדובר, שהתקיים ב-20 במארס 2010 בבלומפילד. המתלונן, אלמוג אבשלמוב, חבר בארגון "אולטראס" של אוהדי מכבי תל אביב, עסק בהכנת שלטים עידוד לקראת המשחק, שעה שניגשו אליו השוטרים. עד מהרה פרץ בין הצדדים ויכוח על רקע איסורם של הנאשמים לאפשר הכנסת שלטים לאיצטדיון. לאחר שהמתלונן קרא לעברם "סע, סע מפה מניאק" וסירב להזדהות בפני השוטרים, הוא נעצר בגין העלבת שוטר והובל לחדר העצורים בבלומפילד.

כאן, על פי פסק הדין, החלו האירועים להסתבך. "הגענו לבפנים, הם לא ידעו איפה זה בדיוק. ישבתי על הכיסא", סיפר המתלונן, "באתי להוריד את המשקפיים וגם את הפלאפון, ואיך שאני בא להוריד אותם, בא אלי שוטר והוריד לי סטירה בכל הלב לפנים". לטענתו, לאחר ששאל לפשר הסטירה, ספג חבטות נוספות.

המתלונן מסר כי השוטר השני שהיה במקום ביקש מחברו "להירגע". בהמשך ציין אבשלמוב כי הוכנס למקלחת הצמודה לחדר בו שהה ונאמר לו להתפשט. כשסירב, הוכה פעם נוספת על ידי הנאשם, בסטירות ובאגרופים. "השוטר השני טיפה שחרר אותי", סיפר בעדותו, "הורדתי את הראש למטה, ואז השוטר הראשון נתן לי אגרוף בעין. הוא אמר לי 'שטוף את הפנים כאילו זה נגמר'". לאחר שעוכב למשך שעה ו-40 דקות, נסע המתלונן בליווי אחיו לחדר המיון בבית החולים "וולפסון", כשהוא סובל מנפיחות ואודם סביב עין שמאל, שבר ברצפת הארובה בעין שמאל ושפשופים בקרקפת. את המשחק, מיותר לציין, החמיץ.

בחקירתם טענו השוטרים ש"העצור חבט את ראשו במשקוף הכניסה בצד שמאל של ראשו", וכפרו בהאשמות נגדם, אולם בית המשפט דחה את גרסתם. בעדותו מסר את השוטרים ש"במהלך הובלתו, פתח המעוכב את מכשיר הפלאפון שברשותו וחייג ממנו. ביקשתי ממנו לכבות אותו אך הוא טען לעברי 'אני עובד עם שרון מהמודיעין ואני אצלצל למי שאני רוצה, אתה אפס קטן ואני אכנס למגרש'".

השופט דניאל בארי ציין בהכרעת הדין שהתרשם מאמינות המתלונן, ושניתן לבסס על סמך דבריו ממצאים מרשיעים. עוד מצא בית המשפט כי "נאשם 1 מסר הודעה מתחכמת במח"ש וניסה לטעון לאורך כל ההודעה כי האירוע לא זכור לו. גרסתו לעניין אינה מתיישבת עם גרסת נאשם 2 שטען כי המתלונן החליק כשהוא וחברו אוחזים בו".

"נוכח האמור לעיל אני מחליט להרשיע את הנאשמים בעבירה שיוחסה להם", חתם השופט. גזר הדין יינתן בקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ