סוף הרומן בין אלי טביב לבית"ר ירושלים?

הבעלים לשעבר של הפועל תל אביב הודיע השבוע כי לא ירכוש את הקבוצה מהבירה, אך לא פוסל כי הדבר יתאפשר בעתיד

יצחק גולדשטיין, כל העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק גולדשטיין, כל העיר

קשיים בביצוע עסקת העברת הפועל תל אביב לידי קבוצת חיים רמון מידיו של אלי טביב הביאו לכך שהשבוע הודיע טביב כי הוא מוותר נכון לעכשיו על רכישת בית”ר ירושלים. במקומות רבים בתקשורת ואף בחלק מהמקומונים בעיר אמנם כבר הכריזו באחרונה בכל הנוגע לעסקה כי כבר “אפשר לעשות לחיים”, אך נדמה כי השמפניות חוזרות לעת עתה עמוק לארון.

לפני כחודש הביעו גורמים שונים בבית”ר חשש כי העובדה שקבוצת רמון לא העבירה לטביב את הכספים עבור רכישת הפועל תל אביב תטרפד את המגעים בין טביב לארקדי גאידמק. החשש היה שטביב לא יצליח “להיפטר” מהפועל ולמעשה “ייתקע” כבעלים הרשמיים שלה. השבוע, לאחר שאיים לבטל את עסקת מכירת הפועל תל אביב, הודיע כאמור טביב לנציגי גאידמק כי הוא מוותר נכון לעכשיו על רכישת בית”ר. טביב הוסיף והודיע לאנשי בית”ר כי לאחר שיסיים את כל ענייניו בהפועל, לא מן הנמנע שיחזור לשולחן המשא ומתן. אז ורק אז יוכלו להבשיל התנאים להמשך המגעים עם גאידמק.

טביב נגד הפועל תל אביב, ולהפך

במהלך השבוע, יממה לאחר ההודעה של טביב לבית”ר, בהפועל תל אביב טענו כי הכספים שמגיעים לטביב ממתינים לו אצל נאמן, בדיוק כפי שסוכם עמו מלכתחילה. טביב זועם על הפרסומים הללו, ובשיחה שניהל השבוע עם “ספורט כל העיר” הוא טוען: “אני לא מכיר שום נאמן שמחזיק בכסף. הכל שטויות, אין שום כסף שממתין לי, הכל סיפורים. כנראה הם רוצים שאני ארוץ לקבל את הכסף דרך בתי המשפט. אני רוצה שכולם יבינו, אין קשר בין המהלך של העברת זכויות ניהול בהתאחדות לכדורגל ובין הכסף שחייבים לי. אני ממתין לכסף חודש וחצי ורק שומע סיפורים”.

אלי טביב. אוהב לעשות כסף, לא להוציא כסףצילום: שרון בוקוב

לטביב יש בטן מלאה על אנשי הפועל תל אביב ובעיקר על חיים רמון: “הוא לא הוציא עד היום אפילו שקל אחד, אבל הוא לא מפסיק להצהיר בתקשורת שהוא הבעלים של הפועל תל אביב. אני חושב שכולם יודעים את זה, אבל אני מדגיש שאין לי שום כוונה לקחת בחזרה את הפועל תל אביב. הדבר היחידי שאני רוצה זה לקבל את הכספים שמגיעים לי כדין”.

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

“ניהלתי משא ומתן אמיתי עם בית”ר”, מוסיף טביב ומדגיש, “אמנם ישנם עדיין דברים שאני צריך לבדוק ושאני מנוע מלפרט אותם, אבל הייתי, ואני עדיין, מאוד רציני בכוונות שלי לרכוש את בית”ר. אם אקבל את הכספים שמגיעים לי ממכירת הפועל תל אביב אחזור מיד למשא ומתן לרכישת בית”ר. אני חוזר ואומר, הכוונות שלי כלפי בית”ר היו ונשארו רציניות ואמיתיות”.

עו”ד עמית פינס, פרקליטו של חיים רמון, מוסר בתגובה: “אני מחזיק בנאמנות 4.2 מיליון שקלים עבור אלי טביב. עורך הדין שלו שאול שניצר מחזיק עוד 2.4 מיליון שקלים. אנחנו מצפים לקבל ממנו רשימה של נושים, רשימת עמלות שהוא חייב, רשימת שחקנים של המועדון ורשימת חובות. ברגע שנקבל את כל המסמכים הללו אלי טביב יקבל את הכסף. הוא אחראי אמנם לחובות ולתשלומים, אבל אנחנו עדיין דורשים לקבל את הרשימה”.
דובר הפועל תל אביב רותם גרוסמן: “הכוונה של חיים רמון היא לשלם את הכספים לאלי טביב ואנחנו מופתעים מכך שאלי טביב לא יודע שהכספים ממתינים לו אצל הנאמנים”.

מאנה: “הרוכש שאני מייצג מעוניין לרכוש את בית”ר”

למרות הדברים החד משמעיים של טביב, קולות שונים בבית”ר וגם בהתאחדות לכדורגל טוענים דברים אחרים. כמעט מיותר לציין שבבית”ר מאוכזבים מהודעת טביב, וגם ההתפתחות המסוימת בעניין העברת המניות של הפועל תל אביב לידי קבוצת הרוכשים לא גורמת לאנשי הקבוצה להאמין כי טביב ירכוש את בית”ר. “הגירעון הכספי של הקבוצה והעיכובים בהעברת הכספים מהפועל גרמו לטביב לקבל החלטה לעזוב”, טוען גורם במועדון. “עכשיו, כשנותר רק החלק של הגירעון, נראה אם כוונותיו של טביב אמיתיות”.

יו”ר הבקרה התקציבית, רואה החשבון עופר אורליצקי, טוען השבוע בשיחה עם “ספורט כל העיר” כי “טביב ירד מהעסקה עם בית”ר עוד כשבתקשורת דיווחו שהכל סגור. ההודעה שלו השבוע, שהוא יורד כרגע מרכישת בית”ר, לא הפתיעה אותי כי היה לי ברור שהעסקה רחוקה מאוד מלהיסגר. בעצם, היא לא היתה קרובה מעולם. זה שהתקשורת דיווחה שהעסקה קרובה, זה פשוט לא היה נכון. טביב לא בדק מספיק את הנתונים, הוא לא ירד לעומק ולמשמעות של העסקה, כך שאני סבור שבאף שלב העסקה לא התקרבה לסיכום. טביב לא החליט אם הוא רוצה לרכוש את בית”ר. בזמן האחרון לא היתה כל התקדמות. מה שאני שמעתי מבית”ר, ואני בקשר איתם בכל הנוגע לתקציבים ולבקרה התקציבית, זה שהעניינים התקררו. זה לא קשור לסעיף כזה או אחר, אלא לכך שטביב פשוט לא גיבש החלטה שהוא רוצה. חשוב גם לציין שבכל מקרה הוא לא יכול לקנות את הקבוצה עד סוף העונה. יכול להיות שבעוד חצי שנה הוא כן ירכוש את בית”ר, אבל מה שקרה עד השבוע היה רחוק מכך”.

כעת, אחרי שטביב הודיע על הפסקת המשא ומתן, איש העסקים רוני מאנה, שמייצג רוכש פוטנציאלי, מעוניין לחזור לעניינים. כידוע, מאנה החל לפני כמה חודשים במגעים לרכישת בית”ר עבור הגורם שאותו הוא מייצג. השבוע מבהיר מאנה כי “בית”ר ירושלים היא רכישה מצוינת. הרוכש שאותו אני מייצג בהחלט מעוניין לרכוש את הקבוצה. קבוצה שמביאה למשחק ליגה כ־20 אלף צופים היא קבוצה עם פוטנציאל ענק. אני גם חושב שהמצב של הקבוצה היום טוב בהרבה מזה שהיה בתחילת העונה. אמנם יש קשיים ואנחנו מודעים אליהם, אבל אנו עדיין בעניין הרכישה”.

אוהדי בית"ר. "יש חיבור שאי אפשר להסביר"צילום: שרון בוקוב

סטיבן כהן ישחק ביום ראשון? פילאבסקי יגיע?

למרות סיום המשא ומתן מול טביב, בבית”ר ממשיכים בניסיונות לחזק את הקבוצה. כפי שפורסם בשבוע שעבר ב”ספורט כל העיר”, במועדון סיכמו עם סטיבן כהן, וכעת ממתינים בבית”ר לאישור מהבקרה התקציבית לצרפו. בתוך כך, בבית”ר עדיין מקווים לצרף מיד עם פתיחת מועד ההעברות את בלם מכבי חיפה אנדריי פילאבסקי.

במועדון הביעו שביעות רצון גדולה מההכנסה הגבוהה שנרשמה מהמשחק נגד מכבי תל אביב - כמיליון שקלים. כאמור, ההכנסה הגבוהה הזו הביאה לכך שכבר בסיום הסיבוב הראשון הכניסה הקבוצה יותר כספים ממכירת כרטיסים מאשר בכל העונה שעברה, כך שבמועדון מקווים כי יקבלו מהבקרה אישור להעברת שחקני רכש.

אך נראה כי הדבר לא יהיה פשוט. גורם בבקרה התקציבית טוען השבוע כי “לא בטוח שמצבה של בית”ר מאפשר לה להעביר שחקנים נוספים בבקרה. אנחנו לא לוקחים את כל ההכנסה מהמשחק נגד מכבי תל אביב כתוספת, אלא רק את ההפרש מההכנסה שהיתה צפויה באיצטדיון טדי, ובסך הכל מדובר בכ־200 אלף שקל”. למרות הדברים הללו, בבית”ר שידרו השבוע אופטימיות בנוגע לאפשרות שכהן יעבור בבקרה, ואולי אפילו ישחק כבר במשחק הליגה הקרוב נגד עירוני קרית שמונה. גורם בבית”ר מספר השבוע כי לקבוצה יש ספונסר שמוכן לממן את שכרו של כהן, כך שהכספים שנכנסו ממכירת כרטיסים רק מאזנים את הקופה של בית”ר.

כאמור, ביום ראשון תשחק בית”ר נגד עירוני קרית שמונה (20:00 באיצטדיון המושבה). “זה משחק על שש נקודות”, מדגיש השבוע אלי כהן ומסביר, “גם קרית שמונה מתמודדת על מקום בפלייאוף העליון, שהוא מבחינת בית”ר קרש הצלה מבחינה כלכלית, ועל כן אנחנו חייבים לנצח את המשחק כדי לעשות עוד צעד לעבר המטרה”.

בתוך כך, לבית”ר היו השבוע בעיות עם משטרת פתח תקוה לקראת המשחק נגד קרית שמונה: מחשש לריבוי אוהדים במגרש דרשה המשטרה מהקבוצה שלא לפתוח קופות כרטיסים בערב המשחק, אלא לסיים את המכירה ביום ראשון בעשר בבוקר כדי שלמשטרה תהיה בקרה על מספר האוהדים שיגיעו למשחק. אלא שבית”ר התעקשה, ובסיועו של אבי לוזון העניין הסתדר והקופות ייפתחו לקהל שיגיע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ