מכבי חיפה שוב בצמרת אחרי 0-1 על מכבי ת"א

הצהובים לא ממש חשבו על ניצחון בקרית אליעזר, ואיפשרו למארחים ולוויאם עמאשה לדחוק שער ניצחון קטן ולהתחיל לפנטז על אליפות

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

הזדמנות גדולה של גונסאלו גרסיה, בואכה הדקה ה-20, קדמה לאחת של גוסטבו בוקולי. בבעיטת המשך לכדור רוחב מצד שמאל הכריח הברזילאי את וינסנט אניימה להוכיח, לראשונה במשחק, שיש לו ידיים. עד אז התעסק השוער בעיקר בבעיטות ארוכות לעבר הקישור המרכזי המהולל של הצהובים. שלושה גרזנים שלפעמים, מלית ברירה, נתקעים גם ברגלי חבריהם.

הצפיפות הזאת ¬ מונעת התקפות ולא משנה לאיזה צד ¬ נפרצה לחלוטין בדקה ה-37 כשבוקולי, שוב הוא, הגיע פעם שנייה בתוך רבע שעה למצב הבקעה מצוין, הזדמנות HD, קרוב מספיק כדי לראות את הזיעה בין הגבות של איתן טיבי. זה לא קרה לו מאז עזב את אחי נצרת עם אשליות על עתיד בתור קשר התקפי ומצא עצמו מתחזק קריירה בתור מכסחת דשא שמתודלקת בפרמיות. מול אניימה, שכבר עבר למצב שכיבה והניף דגל לבן, בעט כדור שנעצר בקורה.

ההד המתכתי, החלול, נשמע עד לקריות. אם לא היה מוקף מצלמות ו-14 אלף זוגות עיניים, היה הניגרי מנשק את הקורה, עם לשון. חיפה, על אף חולשתו הבולטת של חן עזרא והצטרפות מועטה מדי של אייל גולסה, חשפה שיניים, חדות יותר משאוסקר העלה בדעתו כשנהג האוטובוס של הקבוצה התחבר לאיילון צפון בצומת חולון. כשלא התחפש לחלוץ מרכזי, נצמד בוקולי למהראן ראדי מתוך מחשבה שמספיק אביחי ידין אחד כדי להסתדר עם גל אלברמן ורפי דהן, שניים שעוברים את מחצית המגרש ונתקפים מיד תחושת סחרור דמוית ג'ט-לג. עבורם מדובר באזור זמן שונה.

מכבי החזיקה יותר בכדור, אך בחוסר אפקטיביות. סדרת מסירות, גם אם מוצלחת, היוותה רק הקדמה לאיבוד הכדור שהוציא את חיפה המתלהבת קדימה. כשזה קרה נחשפה ברבים קהותו של עזרא, שנראה לפרקים כאילו הוא מהיר מדי בשביל עצמו. פעם ועוד אחת הזיז את רגליו בקצב מסחרר אל מול עיניו המרצדות של המגן, רק כדי לסיים את הסיפור עם הפנים על הדשא לאחר שקרס מרוב תחכום. זה מה יש.

בדקה ה-66 נגמר כנראה לבוקולי האוויר. סיבות נוספות להוציא אותו לא היו. הכרוז הודה בחמימות ומחיאות כפיים סוערות התגלגלו במורד היציע. קרוב לעשור בחיפה והוא עדיין מפתיע את כולם. עידן ורד נכנס ומרגליו, המהירות והטכניות יותר משל קודמו, נישאת בשורה אחת: אריק בנאדו מחפש לנצח את המשחק. תיקו אולי יחזיר אותו למאבק על כרטיס לאירופה. ניצחון, ואין בלתו, יחזיר אותו, יש מאין, לתמונה המפוקסלת של המאבק על האליפות.

לכן הכניס בדקה ה-74 גם את איסמעיל ריאן על חשבונו של יניב קטן. שתי דקות לאחר מכן ענה אוסקר בהצערה משלו כשהכניס את גאל מרגוליס, מהמהירים במדינת ישראל ¬ כך מספרים רבים שראו אותו מדבר אליהם עם הגב. לרגע נפתח חרך דק במגרש דרכו ניתן היה להציץ לעבר עתיד הכדורגל הצהוב והירוק בישראל. צעיר, מהיר, מלהיב, נושא עמו הבטחה שטרם הספיקה להתמוסס. הדחיקה של וויאם עמאשה בדקה ה-80, כשמכבי חסרה לכדור הקרן את אלברמן שנפגע בראשו מהלך קודם לכן וצפה בהתרחשות מגובה האלונקה, הראתה שאולי גם על ההווה מוקדם לוותר. אפילו בחיפה.

"זה ניצחון חשוב מאוד", אמר בנאדו, שסופר ארבעה ניצחונות רצופים מאז מונה רשמית, "עבדנו כל השבוע כדי לנצח את המשחק הזה. ראיתם קבוצה חכמה, מאורגנת, מכבי ת"א לא הגיעה כמעט למצבים, אבל זה רק צעד אחד בדרך הנכונה. משחק ההגנה השתפר, שחקנים ממושמעים טקטית ומבינים מה שאני רוצה. אני מאמין שאנחנו מסוגלים להרבה יותר. יכול להיות שיהיו שינויים קוסמטיים בינואר, אבל לא מהותיים. אני עדיין לומד את השחקנים והם לומדים אותי. בכל מקרה, בינתיים אני מנסה להצליח ונהנה".

אוסקר סיכם: "לדעתי המשחק היה מאוזן, למכבי חיפה היה מזל והם הבקיעו. המצבים הנייחים זה משהו שאנחנו צריכים להשתפר בו. אנחנו עובדים על זה, אבל זה תלוי בשחקנים. אמרתי להם שהם צריכים לעמוד על קו השער בקרנות, אבל זה לא תמיד קורה וזה לא קל לתיקון. נמשיך לנסות להשתפר. לחיפה יש סגל מהטובים בליגה, ואין ספק שהם יכולים לחזור למאבק האליפות. אני לא מודאג ממצבנו בטבלה, אתחיל להתעסק בזה רק חמישה מחזורים לסיום העונה. עד אז, לא אכפת לי".

בינתיים, צפויה מכבי ליהנות מחיזוק להתקפה שלה. הצהובים סיכמו עם עירוני קרית שמונה על רכישת החלוץ שמעון אבוחצירא. לחלוץ סעיף שחרור של 750 אלף דולר, ובמכבי ינסו להפחית את סכום הרכישה. נראה שבעלי האלופה, איזי שירצקי, יסכים לעסקה.

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

הרכבים:

מכבי חיפה: בויאן שראנוב, אייל משומר, אדין צ'וצ'אליץ', דקל קינן, שמואל שיימן, אביחי ידין, גוסטבו בוקולי, חן עזרא, אייל גולסה, יניב קטן, וויאם עמאשה.

מכבי תל אביב: וינסנט אניימה, שרן ייני, יואב זיו, קרלוס גרסיה, איתן טיבי, רפי דהן, מהראן ראדי, גל אלברמן, מואנס דאבור, גונסאלו גרסיה, אלירן עטר.

מהלך המשחק:

דקה 4 - מכבי חיפה יוצאת למתפרצת, אך המסירה של עזרא לקטן לא מדויקת והצהובים מצליחים להרחיק.

דקה 7 - התקפה יפה של הירוקים מסתיימת בבעיטה חלשה של משומר, שנכנס לרחבה מאגף ימין.

דקה 19 - ייני מרים כדור מסוכן מאגף ימין, גונסאלו ממשיך מהאוויר אך הבעיטה שלו עוברת ליד הקורה של שראנוב.

דקה 22 - שיימן פורץ באגף שמאל ובכדור טוב מוצא את בוקולי לא מכוסה ברחבה, אך הקשר הוותיק בועט היישר לידיו של אניימה הנהדר.

דקה 26 - חיפה שולחת כדור קדימה לעמאשה המהיר, שמוציא בעיטה חזקה אך לא מדויקת מספיק.

דקה 37 - כדור של עזרא מוצא את בוקולי בתוך הרחבה של אניימה והקשר, לבד מול אניימה, מוצא רק את הקורה.

דקה 41 - הצהובים עונים עם מצב משלהם. דאבור מוצא את ראדי מצוין ברחבה והקשר, שמכוסה על ידי צ'וצ'אליץ', בועט טוב אך שראנוב מצליח להדוף.

דקה 71 - חן עזרא מוציא את חיפה למתפרצת. הקשר עובר את קרלוס, אך במקום לבעוט מנסה לעבור גם את דהן ומפסיד את הכדור.

דקה 78 - הבעיטה של ורד פוגעת בשחקן הגנה צהוב וכמעט מטעה את אניימה אך יוצא לקרן.

דקה 80 - 0-1 לחיפה. האורחים מתקשים להרחיק את כדור הקרן של חיפה ועמאשה הראשון לדחוק מקרוב את היתרון לירוקים.

דקה 86 - אחרי קרן של האורחים חיפה יוצאת למתפרצת, אך עזרא בועט מזווית קשה לגופו של אניימה ומפספס הזדמנות לסגור את המשחק.

דקה 93 - לגאל מרגוליס היתה הזדמנות לקנות את עולמו אך החלוץ הצעיר, שמנער מעליו בלם בקלילות, בועט לגופו של שראנוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ