מאות ליוו את עמנואל שפר בדרכו האחרונה

הלוויתו של מאמן הנבחרת נערכה היום בבית העלמין ברמת השרון בהשתתפות אנשי ספורט, פולטיקאים ובני משפחה. רובי ריבלין: "רצית את הטוב ביותר לכדורגל הישראלי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"הוא גדול המאמנים שהיו לנו. הוא רשם את ההישג הגדול ביותר של הכדורגל הישראלי ומאז חלפו 40 שנה, וכל המאמנים שהגיעו אחריו לא הצליחו לשחזרו. הוא האמין בכדורגל הישראלי ובעבודה קשה. היום שחקנים משחקים בליגה ובגביע באותו שבוע והם לא עומדים על הרגליים, בעוד הוא היה מקיים 3-2 אימונים ביום. אף אחד לא מת מעבודה קשה, אלא רק משעמום", במלים אלו ספד אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, את מאמן נבחרת ישראל לשעבר עמנואל שפר, שהלך לעולמו ביום שישי האחרון.

מאות אנשי ספורט, מאמנים, פולטיקאים, חברים ובני משפחה הגיעו היום (ראשון) לבית העלמין ברמת השרון להלוויתו של שפר, בן 89 במותו. שפר, יליד פולין, חתום על הישגי השיא של נבחרת ישראל: העפלה לגביע העולמי במקסיקו 1970, והדרכת הנבחרת באולימפיאדת מקסיקו שנתיים קודם לכן, שם התקדמה עד לרבע הגמר.

"אנחנו מאוד מתרגשים לראות כל כך הרבה אנשים שהגיעו לחלוק עם אבא כבוד אחרון", אמר בנו, אודי שפר, "אבא שלנו היה אבא של כולם. אבא היה מאמן ומחנך שדור שלם העריץ. הוא היה מופת לאלפים שאהבו אותם בכל לבם. כולם שומרים על המסורת שלך".

יו"ר הכנסת רובי ריבלין, נשא דברים: "היית איש גדול. תראה כמה אנשים הגיעו כדי להודות על זה שהם חיו בתקופה שלך. תמיד רצית את טוב ביותר, רצית שנהיה כמו באירופה והאמנת בזה. רצית את הטוב ביותר לכדורגל הישראלי ללא שום תאוות בצע".

מספר אנשי כדורגל, ביניהם שלמה שרף ואברהם גרנט, מחו על החלטת ההתאחדות לא להציב את ארונו של שפר באיצטדיון הלאומי ברמת גן. "אחרי שהתייעצנו עם מספר גורמים, החלטנו לא להעמיד את הארון ברמת גן", השיב לוזון למבקרים, "הטקס כאן היה מכובד וכשננציח אותו, הטקס יהיה יותר מכובד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ