מלה של בוקר |

בית"ר רודפת אחרי הכסף עד צ'צ'ניה

מאחורי החיוכים בגרוזני מסתתר מאבק סביב החיזוק בחלון ההעברות. בקרית שמונה תפסו את המדליפים ולאן נעלמו האימונים של גוטמן?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חוויות מצ'צ'ניה
ז'אן טלסניקוב, עוזרו של אלי כהן בבית"ר ירושלים, משמש בנסיעה לצ'צ'ניה גם על תקן מתורגמן. טלסניקוב מתרגם את דבריו של הבעלים המיליארדר של טרק גרוזני, טלמן איסמאילוב, ומטפטף לאוזניו את המסר על חשיבות הרכש לבית"ר בחלון ההעברות הנוכחי. טלסניקוב גם הסביר לאנשי הקבוצה על החיים בצ'צ'ניה, על הקהילה היהודית ותרגם להם את דברי הברכה של איסמאילוב ושאר המארחים. 

עוזר המאמן הוציא הרבה קיטור בשדה התעופה לפני ההמראה לצ'צ'ניה, כאשר העביר מסר לכל המבקרים את הנסיעה באמצע העונה. "אנחנו עושים בבית"ר עבודת קודש. כולם יודעים איך הקבוצה היתה ולמה היא הפכה היום. מקבוצה שאף אחד לא רצה להתקרב אליה והאוהדים ברחו ממנה, לקבוצה הכי אטרקטיבית בכדורגל הישראלי. יש לנו דרך, יש קו ואף אחד, עם כל הכבוד לביקורת שתהיה, לא ישנה את דרכנו. אם יש אדם שרוצה לסייע לנו, מדוע שלא ניסע?".

אחרי שנה בתפקיד המאמן, נפגש בשבוע שעבר אלי כהן לראשונה עם ארקדי גיידמק, מה שמוכיח עד כמה הבעלים היה מנותק מהקבוצה, ורק לאחרונה הגביר את מעורבותו. המאמן אמר לבעלים כי הנסיעה לא טובה לקבוצה מבחינה מקצועית, אך אם ישנה אפשרות לתרומה ראויה, הרי הרווח מהנסיעה יהיה גדול יותר מהנזק המקצועי.

גיידמק וקורנפיין. יש מי שמעדיפים למכור את בית"ר לשטן, רק להוציא אותה מידיהםצילום: האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

כאשר נשאל כהן מדוע לא הטיל וטו על הנסיעה, השיב המאמן: "כולם יודעים באיזה מצב כלכלי רעוע נמצא המועדון. אם יש נסיעה לשלושה ימים, שיכולה לסייע משמעותית לקבוצה, זה בהחלט ראוי וטוב. מלבד זאת, יש בעל בית שהחליט שהקבוצה שלו תצא למשחק ראווה. אז עם כל הכבוד לכל המבקרים, מה הבעיה פה? בעל הבית החליט, וזה מה שעושים".

בינתיים, חגגו בבית"ר את הנסיעה, הצטלמו, סבלו בקור וסיימו את משחק הראווה עם גרוזני ב-0-0 משמים למדי. אלא שמאחורי הקלעים מתחולל מאבק גדול בין היו"ר איציק קורנפיין, שאינו מתלהב מחיזוק משמעותי בחלון העברות, לבין שני חברי עמותה שלוחצים להביא חיזוק משמעותי. קורנפיין מעדיף להחתים את אלון תורג'מן ממכבי חיפה ולהסתפק בזה, בעוד שכהן רוצה חלוץ זר ברמה גבוהה.

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

קורנפיין אינו מוכן לאשר הקצאה של יותר מ-300 אלף שקל לחיזוק הקבוצה, בעוד החלוץ בו מעוניין כהן דורש כחצי מיליון שקל. במועדון מנסים להסביר ליו"ר כי אם תעלה הקבוצה לפלייאוף העליון, דבר שיוביל למענק מיקום גבוה וגם הכנסות גדולות מאירוח המשחקים מול התל אביביות ומכבי חיפה, הרווח של הקבוצה יהיה גדול הרבה יותר מ-200 אלף השקלים שמפרידים בין קורנפיין לכהן.

המדליפים בקרית שמונה נתפסו
לפני מספר שבועות דמה חדר ההלבשה של קרית שמונה לחדר מלחמה. פעמים רבות יצאו משם פרסומים שליליים על שחקנים בקבוצה. הביקורת היתה כה מגמתית ומופרזת, עד שראשי המועדון החליטו להילחם בתופעה עד חורמה.

אחרי בדיקות וניסיונות שכנוע מול השחקנים כדי שיגלו מי המדליפים, ומספר תרגילים שלומדים בעיקר בבתי הספר למשחק, גילו בקבוצה את המדליף. "השיא היה כאשר יצאו פרסומים שקריים שגרסו כי לאסלו לאנצ'ה עזב בגלל מאבק עם שמעון אבוחצירא. אחרי הפרשה הזו, שהזיקה לקבוצה, בדקנו את פרשת המדליפים", אמרו לי השבוע בקרית שמונה. ואכן הם עלו על זהות אותם השחקנים, שקיבלו נזיפה ואזהרה חמורה. "עכשיו הכל בסדר. אין הדלפות וגם הניצחונות עשו את שלהם. השחקנים כבר לא מדליפים נגד החברים שלהם", אמר אחד מראשי המועדון.

גוטמן. התכנית לא תצא לפועלצילום: נמרוד גליקמן

הספין של גוטמן
השבוע הוציאה ההתאחדות לכדורגל הודעה לתקשורת כי אימון הנבחרת הלאומית ומשחק האימון מול הנבחרת הצעירה של גיא לוזון בוטלו. זה הזמן להזכיר כי מיד אחרי התיקו של הנבחרת באזרבייג'אן הודיעו בנבחרת כי היא תתאמן ללא הליגיונרים ותשחק פעם בשבועיים נגד הצעירה. המאמן אלי גוטמן הבין כי הבעיה בנבחרת שלו חמורה וחשב שבכך מצא את הפתרון.

כששאלתי את המאמן הלאומי אחרי הניצחון בלוקסמבורג כיצד יצליח לעשות את מה שמאמנים אחרים לא הצליחו בגלל מחסור בימים פנויים, ענה המאמן הלאומי כי "נמצא את הזמן, זה יהיה בתאום עם המאמנים וההתאחדות". עברו כמה חודשים מאז. על פי התכנית של גוטמן, היו אמורים להיערך עד כה לפחות 8-6 משחקים מול הצעירה. אלא שבינתיים נקבע תאריך רק למשחק אחד: 23 בינואר. כרגע גם הוא בוטל, לאחר שגמר גביע הטוטו הוזז לתאריך הזה בגלל מזג האוויר.

לוזון עוזר. מישהו שומע?
כל פעולה שעשה אבי לוזון מאז כניסתו לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל שהציגה קצה של קשר לקבוצתו האהודה מכבי פתח תקוה התקבלה באש כבדה מכל הכיוונים. לוזון הפך לשק החבטות של התקשורת בכל הקשור למעורבתו בקבוצה אותה ניהל בעבר.

בשבוע שעבר, בעקבות המצוקה הגדולה של שחקני הפועל כפר סבא ומכבי אום אל פאחם שלא קיבלו משכורות, נפגש לוזון עם השחקנים והבטיח להם כי שכרם ישולם. אמר ועשה. הוא העביר מההתאחדות כסף לבקרה, ששילמה לשחקנים. כולם התעלמו מהעובדה שהפועל כפר סבא שיחקה כמה ימים אחרי קבלת הכספים מול מכבי פתח תקוה של אותו לוזון, וניצחה. 

תארו לכם מצב בו לוזון מסייע לכפר סבא כמה ימים לפני שהיא משחקת נגד היריבה העירונית, הפועל פ"ת, או קבוצה שמתמודדת מול מכבי פ"ת על כרטיס העלייה לליגת העל. האם יש סיכוי קלוש שלא היה קם קול צעקה אדיר בתקשורת על המהלך?

אבי לוזון. לא רוצה לנתק לך את הטלפון חס וחלילה בפניםצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ