משה בוקר

בית"ר ירושלים תצרף ככל הנראה שני שחקני רכש מקבוצת טרק גרוז'ני הצ'צנית. במסגרת הנסיעה של הקבוצה לצ'צ'ניה, סוכם כי הקבוצה המקומית תרכוש שחקן או שניים מבית"ר ירושלים ובכסף שתקבל תצרף שחקן רכש, כאשר השם החם היה החלוץ הקרואטי, איבן סנטיני. בשיחות בין בעלי המועדון הצ'צ'ני, טלמן איסמאילוב, לבין ארקדי גאידמאק, הועלתה גם האפשרות שבית"ר תקבל שחקן או שניים מסגל קבוצתו של איסמאילוב. אלי כהן התבקש לתת למארחים שמות של שניים-שלושה שחקנים מהסגל של גרוז'ני בהם הוא מעוניין, ומאמן בית"ר ציין את שמותיהם של קשר אחד ושני חלוצים.

מאמן גרוז'ני החליט לבסוף כי הוא אינו מעוניין בשחקן מהקבוצה הישראלית וכי הסגל שלו גדול מספיק. החלק השני בסיכום בין שני המועדונים עומד, נכון לעכשיו, בעינו, כשלירושלים צפויים להגיע שני שחקנים מוסלמים -  ג'יבריל קדאייב, קשר בן 19 וזאור סדאייב, חלוץ בן 23.

גאידמאק לא מצא לנכון לעדכן את יו"ר קבוצתו, איציק קורנפיין, על הסיכום והיו"ר הופתע מאוד כאשר קיבל טלפונים מהתקשורת כדי לאמת את השמועות על הסיכום להבאת שני שחקנים מוסלמים. גם כהן, שהמשיך בסוף השבוע לחפש חלוץ רכש, הופתע מהסיכום.

כשמשחקים נגד בית"ר ירושלים משחקים נגד "ימין קיצוני" - ולכן הרצון לנצח גדול במיוחד (אם אתה אוהד סכנין או הפועל ת"א)

בינתיים, החל גל מחאה מצד אוהדי בית"ר, שהציפו את אנשי הקבוצה בטלפונים והודעות. כהן התבקש על ידי האוהדים שלא לצרף את השחקנים וחברי דירקטוריון הקבוצה מטעם העמותה, מחו על כך שגאידמאק לא הביא את הנושא לדיון בדירקטוריון. למרות המחאה בתגובה לצעדו של הבעלים, ביקשו חברי העמותה מאוהדים להגיע למשחק הערב נגד בני יהודה, לעודד ולהמתין עם צעדי המחאה עד שתתברר התמונה בנוגע להגעתם של שני השחקנים לקבוצה.

במשחק בטדי הבהירו האוהדים ביציע המזרחי כי הם אינם רוצים שהשניים יצטרפו לקבוצה, שרקו בוז, קראו קריאות נגד גיידמק והיו”ר איציק קורנפיין והניפו שלט בו נכתב “בית”ר טהורה לעד”. בית”ר צפויה לעמוד לדין משמעתי, לאחר שהמשקיף ציין בדו”ח המשחק את הקריאות והשלטים הגזעניים ביציעים.

“זה צעד שרצינו לעשות בבית”ר הרבה שנים, וזה התאפשר עכשיו גם בגלל המצב הכלכלי של הקבוצה והצורך שלה בסיוע בשחקני חיזוק”, התייחס גיידמק למחאה, “המטרה היא גם לשים קץ לכל נושא הגזענות, שפוגע בבית”ר לאורך השנים, ולא להיכנע לקומץ קטן וקיצוני”.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

אלי כהן אמר: "ביקשו ממני אחרי המשחק בגרוז'ני לתת את השמות של השחקנים שהייתי רוצה לצרף לבית"ר, נתתי שמות של שלושה שחקנים ואמרתי ששניים מהם יכולים לבוא בחשבון. יש בגרוז'ני שחקנים ממגוון מדינות, כולל שחקנים מנבחרת רוסיה. לא בדקתי את דתו של כעל שחקן, ארקדי ביקש ממני לומר מי מצא חין בעיניי מקצועית וזה מה שעשיתי".

המאמן הוסיף: ״אני חושב שהגיע הזמן לא לפסול מוסלמי בבית”ר, כשיש מיליארד מוסלמים בעולם”, אמר מאמן בית”ר אלי כהן, “אני בוחר שחקן לפי הכישורים שלו, לא לפי תעודת הזהות. ההחלטה היא מקצועית. אמרו לנו לקחת שני שחקנים מגרוזני, אז לא ניקח? הרי המטרה של כל אוהד בית”ר היא לראות את הקבוצה בצמרת. מה זה משנה מאיפה השחקן, אם הוא מתאים מקצועית ולא עולה כסף״.

גורם בבית"ר הוסיף: "הגיע הזמן שגם אוהדי בית"ר יתבגרו. אנו עוסקים בכדורגל וזה לא משנה אם השחקן הוא נוצרי או מוסלמי. שחקן כדורגל הוא שחקן כדורגל וככה צריך להתייחס לזה. אולי הגיע הזמן לשבור את הטאבו הזה".

עמותת האוהדים עוד דורשת מגיידמק לקיים דיון על החתמת השחקנים בדירקטוריון, אולם למעשה ההחלטה כבר התקבלה ותצא לפועל. האוהדים, מצדם, מתכננים להמשיך את המחאה גם במשחק הגביע באמצע השבוע. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ