בית"ר ירושלים תבקש משחק ללא קהל מול אום אל פאחם

לקראת המפגש הטעון בגביע מחר, העלו בבית"ר את הבקשה יוצאת הדופן. האם איציק קורנפיין מפחד מהאוהדים של קבוצתו? באום אל פאחם מאיימים לא להגיע

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

לפני שעה קלה הסתיימה פגישה בהתאחדות לכדורגל בין יושב הראש אבי לוזון, המנכ"ל אורי שילה, הסמנכ"ל רתם קמר והיועץ המשפטי עו"ד משה אביבי לבין נציגי דירקטוריון בית"ר ירושלים בראשות יושב הראש איציק קורנפיין. נציגי הקבוצה הביעו את סלידתם מהאירועים הגזעניים שהתרחשו ביציעים במהלך המשחק נגד בני יהודה בשבת האחרונה, והביעו את נחישותם לפעול בכל הכלים העומדים לרשותם כדי למנוע תופעות אלו בעתיד.

הנהלת בית"ר אף פנתה להתאחדות לכדורגל בבקשה שזו תמליץ בפני בית הדין המשמעתי (שלישי ב-11:00) שמשחק גביע המדינה מול אום אל פאחם ביום שלישי הקרוב יתקיים ללא קהל. ההתאחדות הודיעה כי לא תתנגד לבקשה הלא שגרתית של הקבוצה. יש לציין שמדובר בפגיעה כלכלית קשה גם לאום אל פאחם, שהרי הכנסות ממשחקי הגביע מתחלקות שווה בשווה בין הקבוצות.

כוונתה של בית"ר לקיים את המשחק ללא קהל ככל הנראה לא תעבור בשקט אצל אנשי אום אל פאחם. "אם יוחלט לקיים את המשחק ללא קהל, הרי שאין לו ערך ספורטיבי ונשקול שלא להופיע", מסרו מהמועדון. "אי אפשר לשחק כדורגל בלי קהל". 

קורנפיין. למה הוא לא רוצה שהאוהדים יגיעו לטדי?צילום: אילן אסייג

"מכרנו 1,500 כרטיסים, 80 אלף ש"ח", הוסיפו באום אל פאחם, "אמורים להיות 20 אוטובוסים, זו שערוריה. לא מדובר בהחלטה של המשטרה, אז כיצד הם מבקשים לקיים את המשחק ללא קהל, בלי להודיע לנו? אנחנו דורשים מההתאחדות לערוך את המשחק עם קהל".

במקביל, נערכת ההתאחדות להעביר את ההחלטה כי בעת גילויי גזענות במגרשים יוכל שופט המשחק להפסיקו עד להפסקת הקריאות הגזעניות. במידה ותופעות אלו לא יפסיקו יוכל שופט המשחק אף לשרוק לסיום המשחק – על כל המשתמע מכך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ