מחיר הגזענות |

קנס של 50 אלף ש"ח לבית"ר ירושלים

בעקבות התנהגות האוהדים, הטיל בית הדין של ההתאחדות עונש כספי על הקבוצה, והורה לסגור את היציע המזרחי בטדי בחמשת המשחקים הקרובים

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

בתום דיון ארוך, פסק בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל שבית"ר ירושלים תספוג קנס של 50 אלף ש"ח ושהיציע המזרחי בטדי ייסגר בחמשת משחקי הבית הקרובים של הקבוצה. כמו כן, נענשה בית"ר בקנס על תנאי בסך של 30 אלף שקלים וחמישה משחקים נוספים ללא קהל במידה ויישמעו מן היציעים קריאות גזעניות, כפי שאירע בשבת האחרונה במשחקה מול בני יהודה.

"בעובדה שלא פסקתי על משחקים ללא קהל אני רואה אתגר לקבוצה ולאוהדיה השפויים והמסורים לעשות כל שניתן על מנת להוקיע ולהקיא מתוכה את אותם 'אוהדים' פסולים", כתב הדיין עו"ד עמנואל סלע, "אני מצפה שהקבוצה ואוהדיה השפויים ימנעו מאותם חוליגנים להסתנן ליציעים אחרים".

אוהדי בית"ר. מ-50 מהם נמנעה הכניסה למשחק הערבצילום: שרון בוקוב

עוד הוסיף הדיין שישקול לקיים דיון נוסף בעניין, בתנאי שבית"ר תציג ראיות לכך שאיתרה את האוהדים המעורבים בקריאות הגזעניות ובהנפת השלטים הפוגעניים, ותגיש נגדם תלונה במשטרה.

מוקדם יותר היום, נסוגה הקבוצה מבקשתה לקיים משחק ביתי ללא קהל למפגש הגביע הערב (שלישי) מול מכבי אום אל פאחם במסגרת גביע המדינה. הדיון בבית הדין הסתיים, וכעת ממתינים בבית"ר להחלטת הדיינים בנוגע לעונש שתקבל הקבוצה בעקבות הקריאות והשלטים הגזעניים כנגד החתמת שחקנים מוסלמים בקבוצה, שהונפו ביציעי טדי במהלך המשחק ביום שבת מול בני יהודה.

בצעד תקדימי, הוציא הבוקר בית משפט השלום בירושלים צו המונע מחמישים אוהדים של בית"ר להיכנס למשחקה של הקבוצה מול מכבי אום אל פאחם הערב. בית"ר פנתה לבית המשפט הבוקר וביקשה למנוע מאוהדים המוכרים למועדון כפורעי חוק להיכנס למשחק ובית המשפט נענה כאמור לבקשה.

"המשחק עלה לכותרות בשל תופעות מכוערות שראינו לאחרונה", התייחס רנ"צ יוחנן דנינו למשחק בטדי, "כולנו צריכים להוקיע את התופעה. אני קורא לכל האוהדים לגלות איפוק ולכבד את המדינה ואת הספורט. המשטרה תהיה שם עם כוח גדול של מאות שוטרים שאני מקווה שיישאר בחוסר מעש. העם היהודי הוא האחרון שצריך להסביר לו למה צריך להילחם בתופעה כ"כ מכוערת הוא מבין את זה ממקום של כאב".‬

עוד לפני הקראת גזר הדין ולפני המשחק מול אום אל פאחם, שיפתח בשעה 19:00, שלח נשיא המדינה, שמעון פרס, אגרת ליו"ר ההתאחדות והתייחס לאירועים בטדי. "נוכח גילויי הגזענות האחרונים וערב המשחק בין בית"ר ירושלים ומכבי אום אל פאחם, אני מבקש לפנות באמצעותך בקריאה לקהל אוהדי הכדורגל כולם להימנע מכל ביטוי וגילוי של גזענות על המגרש ומחוצה לו", כתב פרס, "האירועים האחרונים ראויים לכל גינוי. הגזענות היא זו שפגעה בעם היהודי פגיעה אנושה יותר מכל עם אחר בעולם. ועל כל הרשויות לגדוע אותם באיבן. אני בטוח שעמנו כולו מזועזע מהתופעה הזו ולעולם לא ישלים איתה. הספורט מתקבל בימינו כהכרזה אוניברסלית נגד גזענות. אין להעלות על הדעת שההפך יקרה בישראל. אני בטוח שעמידתך הנחושה עד עתה תוביל את המאבק נגד תופעות אלה".

עמותת אוהדי בית"ר ירושלים יצאה בהודעה לאוהדים להימנע מקריאות גזעניות במהלך המשחק ולהגיע אך ורק במטרה לעודד את הקבוצה, וזאת כדי להימנע מעונשים ונזק תדמיתי למועדון. משטרת ישראל תתגבר את הכוחות לקראת המשחק, כולל ליווי צמוד של האוטובוס של אום אל פאחם, כאשר אוהדי בית"ר יאלצו להישאר ביציעים עד לפינוי של אוהדי הקבוצה האורחת, שגם הם ילוו על ידי המשטרה עד היציאה מירושלים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ