מצאו את האשם |

אלי כהן לדין על התבטאות גזענית?

אחרי שספג קללות מאוהדי קבוצתו על החלטתו לצרף את השחקנים המוסלמים, הודיע תובע ההתאחדות לכדורגל כי דווקא מאמן בית"ר ירושלים יהיה זה שיועמד לדין . כהן: "פרס לאותם אוהדים"

משה בוקר
משה בוקר

היום קיבלה בית"ר ירושלים מכתב מתובע ההתאחדות לכדורגל, עורך הדין שלום אבן עזרא, ובו צוין כי ישנה כוונה להעמיד את מאמן הקבוצה, אלי כהן, לדין על התבטאות גזענית. במכתב שקיבלה הקבוצה, מציין אבן עזרא כי התנועה ליהדות מתקדמת שלחה אליו מכתב ובו דרישה לנקוט באמצעים נגד כהן, בגין התבטאות גזענית. כזכור, לאחר ההפסד של קבוצתו לבני יהודה, במחזור ה-20, אמר כהן: "אני לא מבין את האוהדים. יש גם מוסלמים בעולם וצריך לדעת לחיות איתם. זה שונה מוסלמי מאירופה מהמוסלמים שנמצאים פה. אין לנו בעיה עם המוסלמים, יש לנו בעיה עם הערבים שחיים כאן כנראה. לא נחיה על החרב לנצח, אני מקווה. אני לא ידעתי גם שהשחקנים הם מוסלמים. אני מאמין שבעזרת הדירקטוריון נמצא פתרון". 

כהן שיגר היום מכתב תשובה לאבן עזרא, באמצעות עורכי הדין של הקבוצה ובו דחה על הסף את הדברים שנכתבו במכתבו וכן את הדברים שצוינו במכתב של התנועה ליהדות מתקדמת, ששלחה עורכת הדין עינת הורביץ.

במכתב התשובה ששלח כהן לאבן עזרא וליועץ המשפטי, משה אביבי, כותב בין השאר מאמן בית"ר: ״הנסיון לקשור אותי לתופעת הגזענות ולטעון כי אני גורם גזעני היתה השמצה בוטה וחסרת בסיס. על בסיס ציטוט חלקי מראיון שנתתי לטלוויזיה אחרי משחק, תוך השמטת חלק מדבריי וציטוט לא מדויק לגמרי של שאר הראיון. אני פתחתי את הראיון בדברים נגד הגזענות ואמרתי כי אני לא מבין את האוהדים ומדוע הם מתנגדים לשחקן מוסלמי בבית"ר. גם הבנים שלי משחקים בקבוצות מהמגזר הערבי. צר לי על התלונה הפופוליסטית שהועברה לגורמים רמי מעלה וגורמת ללא כל בסיס לפגיעה קשה בשמי הטוב״.

אלי כהן. חייב לנצח את הפועל ר"ג כדי להבטיח את ההישארות בליגהצילום: שרון בוקוב

כאמור, כהן וראשי בית"ר נדהמו מהמכתב של אבן עזרא. המאמן, שספג אתמול הרבה קללות מאוהדי ביתר הקיצוניים ויצא עם ליווי של קב" המועדון לביתו, הוסיף ואמר כי:״כנראה שאין גבול לאנשים. אני לא מבין את היועץ המשפטי והתובע של ההתאחדות לכדורגל. על מה ולמה להעמיד אותי לדין. מישהו האזין לראיון בטלוויזיה מתחילתו ועד סופו? לא נראה לי. אני מציע ומבקש מהתובע והיועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, שהם אנשים ותיקים ומנוסים, לקחת את הקלטת מהטלוויזיה, להאזין לכל הראיון ולהחליט האם באמת צריך להעמיד אותי לדין".

"כאשר איציק קורנפיין סיפר לי על המכתב חשבתי שאנו חיים בסרט. אחרי מה שעברתי אתמול עם הקבוצה וכל מה שאני עובר בשבועיים האחרונים - קללות, מסרים קשים, איומים ופגיעה קשה בקבוצה שבנינו העונה - עוד רוצים להעמיד אותי לדין. על מה ולמה? כדי לרצות גורמים מסויימים? אני החלטתי להביא את השחקנים לבית"ר. זו החלטה שלי בלבד. לדת אין משמעות אצלי כל עוד היכולת מתאימה לי", אמר כהן. "להעמיד אותי לדין, כאשר אני נושא בנטל ומסומן מצד האוהדים הקיצוניים כאחראי להבאת השחקנים המוסלמים, זה פשוט לתת פרס לאותם אוהדים".

"אין גבול לחוסר ההיגיון. אנשים שמחפשים פרסום על הגב שלי ורוצים להיות בכותרות, שלחו מכתב אז צריך להתייחס אליהם? כל אדם ישלח מכתב ואז יעמידו כל אחד לדין. אם התובע המשפטי שמע את הדברים לפני שבוע וחצי וחשב שאמרתי דברים גזעניים אז למה הוא לא העמיד אותי מייד לדין?. מישהו כאן מכתיב ומשפיע את מי ומתי להעמיד לדין. זה לא רציני ולא מקובל. חבל״.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ