הוצתו משרדי הנהלת בית"ר ירושלים בבית וגן

החרפה ביחסים בין הקהל לקבוצה בעקבות החתמת השחקנים מצ'צ'ניה, כאשר ארון הגביעים והמזכרות ניזוק בצורה קשה הלילה

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים92
ניר חסון

אלמונים הציתו לפנות בוקר (שישי) את משרדי הנהלת קבוצת בשכונת בית וגן בבירה. מאחורי ההצתה עומדים ככל הנראה אוהדים גזענים הזועמים על החלטת ההנהלה לצרף לקבוצה שני שחקנים מוסלמים מצ'צ'ניה. למקום נגרם נזק רב.

אסף אברס, דובר כבאות ירושלים סיפר כי "בחמש בבוקר קיבלנו הודעה על דליקה בבית וגן, על ידי סייר ביטחון שהגיע למקום. לזירה הוזעקו שני צוותים שהבחינו בעשן שעולה מהחלונות. הם פרצו פנימה וכיבו את האש. אספנו ממצאים מהזירה והעברנו אותם למעבדה לזיהוי פלילי. כרגע קבענו שמדובר בהצתה". הנזק הכבד ביותר נגרם לחדר שמשמש לאחסון מזכרות, למשרדי האפסנאות ולמשרדים נוספים.

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, אמרה בעקבות ההצתה כי "זהו מעשה חמור ביותר, מפגן עברייני אלים ומסוכן. על רשויות אכיפת החוק ומערכת בתי המשפט להעביר מסר ברור שמגרשי הכדורגל והספורט אינם מחוץ לחוק, ופורעי החוק בהם אינם מעל החוק". לבנת הודיעה כי תגיע לאצטדיון טדי ביום ראשון למשחק בו תארח בית"ר את בני סכנין. 

5 מתוך 5 |
צילום: רשף משנה אסף אברס, דובר כבאות והצלה ירושלים
1 מתוך 5 |
החדר במתחם האימונים בו נמצאו גם גביעים ומזכרות היסטוריותצילום: רשף משנה אסף אברס, כבאות והצלה ירושלים
2 מתוך 5 |
משרדי בית"ר ירושלים לאחר ההצתה הלילה. "יחד עם המשטרה נפעל על מנת להגיע לאוהדים ולטפל בהם בחומרה", נאמר בהודעת המועדוןצילום: רשף משנה אסף אברס, דובר כבאות והצלה ירושלים

בהתאחדות לכדורגל גינו בחריפות את המעשה. "ההתאחדות לכדורגל מביעה דאגה עמוקה לנוכח שריפת משרדי מועדון בית״ר ירושלים הלילה", נכתב בהודעת ההתאחדות. "אנו בטוחים כי באם יתברר שהאירוע נגרם בזדון, משטרת ישראל תמצא את האחראים לכך ותדאג להביאם לדין. ההתאחדות מחזקת את ראשי המועדון השחקנים והאוהדים הרבים והנפלאים של הקבוצה ותעשה הכל על מנת לסייע במאבק זה, שהינו המאבק של כל החברה הישראלית". 

אתמול הודיעו המשטרה, פרקליטות מחוז ירושלים והנהלת הקבוצה על החרפת הצעדים נגד הגזענות בקרב אוהדי בית"ר. אתמול נערך דיון בהשתתפות מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, המשנה לפרקליט המדינה, אלי אברבנל וראשי קבוצת בית"ר. בישיבה נדונו דרכים חדשות למאבק בתופעת הגזענות של אוהדי הקבוצה. דובר משטרת ירושלים מסר כי פריינטי "הורה לבצע שורה של צעדי חקירה ומודיעין בשיתוף פרקליטות המחוז כדי לגזוע את תופעת הגזענות במגרשי הספורט ומחוץ להם".

אתמול גם הגישה הפרקליטות לבית המשפט השלום בעיר שני בגין התבטאויות גזעניות בשני אירועים. כתב אישום אחד הוגש נגד מנשה אליהו, ליאור שמעון דנינו ואוהד נוסף, תושבי חולון וירושלים, בני 24, 22 ו- 23. על פי כתב האישום קראו השלושה קריאות גזעניות נגד שני השחקנים החדשים שרכשה בית"ר מצ'צ'ניה. בין היתר הם קראו "מוות לערבים" ו"שישרף לכם הכפר". כתב האישום השני הוגש נגד אוהד בן 23, שהגיע למשחק אימון בהשתתפות שני השחקנים מצ'צ'ניה כשהוא לבוש בחולצה ועליה הכיתוב: "מוחמת מת, 100% אנטי" ועליה ציור בעל מאפיינים גזעניים.

כתב האישום הוגש באמצעות עו"ד בריג'יט ויטאלי. מהפרקליטות נמסר כי הם רואים חשיבות גדולה בהגשת כתבי האישום בעבירות מסוג זה תוך פרק זמן קצר לצורך המלחמה בתופעת הגזענות והאלימות בספורט".

ראש העיר ירושלים ניר ברקת גינה את המעשה בחריפות: "מי שעשו זאת אינם אוהדים אלא עבריינים לכל דבר, זהו מעשה שמזכיר התנהלות של ארגון פשע וההתייחסות של כל הגורמים צריכה להיות בהתאם. שוחחתי עם מפקד המחוז במשטרה על הצורך של כל גורמי השלטון והאכיפה לפעול יחד ביד קשה נגד תופעות אלו. אני רוצה לחזק את הנהלת בית"ר ירושלים ואוהדי הקבוצה במלחמתם בגזענות ובאלימות". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ