ניר צדוק

1. כל חמשת השערים של בני יהודה מול מכבי נתניה הובקעו מהתקפות מתפרצות. נוספים הגיעו לקבוצה של קשטן בדין אך נמנעו ממנה בשל עמידה נכונה של שחקני ההגנה של נתניה בין עגייב לרשת של צ'נאמו. בחזה, בבטן ובהפניית גב מאימת הבעיטה הצילו צלישר, בן הרוש ופיניירו שלישייה נוספת. לפחות.

זה אומר שבערך בכל פעם שנתניה תקפה עם חמישה שחקנים ויותר, נוצר מצב אבסורדי בו היתה חייבת לכבוש, פחות לשם השער ויותר בכדי לא לספוג. כמו כלב הרודף אחרי זנבו, ניסתה נתניה להפעיל לחץ על בני יהודה במטרה להשיג שוויון – במצב של 2-1 כמו ב־3-2 – אותו לא היתה מסוגלת להשיג בשל מלכוד כמעט פילוסופי. הרי אם לא תתקוף לא תשווה, ואם תתקוף – תחטוף. כך חטפה את השלישי, הרביעי והחמישי בניסיון לכבוש את השני, השלישי והרביעי. להבא, לפחות עד שלא יימצא פתרון לבעיה, מומלץ לה לוותר מראש כבר עם ספיגת השער הראשון.

2. מכבי חיפה לא נדרשה לניצחון על רמת השרון כדי להניח מאחוריה את ההפסד לבני יהודה בשבוע שעבר. היא הניחה אותו רגע לאחר שריקת הסיום בבלומפילד. היא לא נדרשה לניצחון נוסף כדי להוכיח לעצמה את כוחה ויכולתה. בחיפה התוצאה אינה יוצרת תודעה, כמו בקבוצות מסוימות. התודעה היא שיוצרת תוצאה, גם אם בדרך נתקלים בקשיים.

שלומי אזולאי חוגג הערב צמד גדול בניצחון הקליל של מכבי חיפה על רמת השרוןצילום: נמרוד גליקמן

"כל הקרדיט שייך לשחקנים", אמר בנאדו לאחר הניצחון אמש, וביחס ישיר להעלמת חלקו בתחייה המופלאה שעוברת קבוצתו בתקופה האחרונה, כך גדלה עוצמתה של המערכת. הריכוזיות הגדולה של ראובן עטר, החשדנות עליה ידעו לספר עם לכתו, היא כל מה שבנאדו לא. קליל, אופנתי, מחויך ופרופורציונאלי, הוא מצא את הדרך הטובה ביותר להשיט את מכבי חיפה על פני המים של ליגת העל. בנאדו מאמין בעצמו מספיק כדי לא להזדקק לאישורים מבחוץ, ומסרב להילחץ. כך גם חניכיו.

3. יובל נעים ניהל מהיציע את המשחק של הפועל עכו בווסרמיל. חוזהו עדיין לא עבר בבקרה. מתברר שלא רק להרכיב ממשלה לוקח זמן. על אף הריחוק הגיאוגרפי מחניכיו, סיימה קבוצתו ב־0-0 משחק חוץ קשה, שני ברציפות ללא הפסד עבור קבוצה שטרם בואו הפסידה לכל מה שזז בליגת העל, וגם לחלק ממה שזז בליגה א' מחוז צפון. קיימות שתי אפשרויות – או שניתן להישאר בליגה באמצעות הקלדה אינטנסיבית בוואטסאפ, או שמדובר בהוכחה נוספת, ניצחת מתמיד, הן להשפעה החיובית לטווח הקצר שיש למינוי מאמן חדש והן להפקרות הבלתי נמנעת שמתרחשת מהרגע שכבר מתרגלים.

הרי גם שמעון הדרי פתח את העונה עם 11 נקודות מתוך 18 והיום הוא מחכה לטלפון מקבוצות במשבר מהליגה הלאומית. עובדת היותו של האחד מושיע ושל השני גורם הורס היא דוגמה מובהקת לאקראיות המשעשעת של הכדורגל הישראלי.          

4. על פי האימונים האחרונים, לפחות אלו בהם נכח מאמן הקבוצה ועוזר מאמן הנבחרת, יוסי אבוקסיס, מסתמן כי את חוליית ההגנה של הפועל תל אביב בדרבי הקרוב יאיישו ארבעה זרים מוחלטים. לא בכל הקשור לסעיף הלאום בתעודת הזהות שלהם כמו מידת ההיכרות ביניהם; קוסטה, המגן הימני מפורטוגל, לא שיחק מעולם עם דויד רוצ'לה, הבלם הספרדי, שלא שיחק עם שמעון הרוש, המגן השמאלי, ששיתף פעולה עם וואליד באדיר למשך 90 דקות בלבד, בחיפה. יחד היו שותפים ל־3-0 משפיל.

קוסטה, שנחת בישראל כמגן ימני וכעבור פחות מ־48 שעות כבר הספיק להפוך לקשר ימני במשחק הגביע בבאר שבע, חלק אמנם את אותו המגרש עם באדיר, אך למשך 65 דקות בלבד. ספק אם הוא כבר מסוגל להבדיל בין מור שושן לבוריס קליימן על אזרחי. זו חלטורה, אך אם כל אשר קדם לה – התבוסות הביתיות, הרפיסות מחוץ לבלומפילד - היה תוצר של תהליכי מחשבה עמוקים, לא נותרה לאבוקסיס ברירה. כל מה שנוצר עד עכשיו מעבודה מתמשכת לא הוכיח את עצמו. או שאולי פשוט לא נעשתה עבודה כזו.

מכבי חיפה - רמת השרון 0-4

דקה 90 שער! שלומי אזולאי עם שער שני, הפעם לאחר פריצה יפה של גולסה וכדור עומק נהדר לחלוץ שהצטרף מאחור ונכנס אל השטח הפתוח ומשם לא התקשה להכניע את לייבוביץ' האומלל.

דקה 88 שער! כדור רוחב נהדר של חן עזרא מצד ימין מגיע לשלומי אזולאי שמול רשת חשופה בועט חזק ומדויק, 0-3 למכבי חיפה.

דקה 54 כמעט השלישי של חיפה. בעיטה של יניב קטן מתוך הרחבה נהדפת על ידי לייבוביץ', שמזנק נהדר ומציל בקצות האצבעות.

קובי מוסא. אם רמת השרון תישאר עוד כמה שנים בליגת העל גם תהיה מסורת וגם יהיו דברים טובים ואוהדיםצילום: נמרוד גליקמן

דקה 50 יניב קטן, שצלל ברחבה, בועט פנדל רע, שטוח לפינה השמאלית של לייבוביץ', שלא מתקשה לעצור.

דקה 37 כדור רוחב מצוין נוסף של טוואטחה משמאל, הפעם למרכז הרחבה של רמת השרון, כמעט ומסתיים בשלישי אך עמאשה מפספס במעט את הכדור.

דקה 26 שער! כדור של טוואטחה מצד שמאל מגיע ליניב קטן שבבעיטה חזקה מחוץ לרחבה מכניע את לייבוביץ' שהיה צריך לעצור את הכדור ומכפיל את היתרון של הירוקים.

דקה 20 כמעט שוויון כאשר אל כדור עומק מצוין של קובי מוסא מאגף ימין מגיע אפרים טקה, שגולש ומגיע ראשון לכדור אך לא מצליח לדחוק אותו מקרוב פנימה.

דקה 6 שער! פריצה יפה של אנדלובו מסתיימת בהקפצה אלגנטית של הדרום האפריקאי מעל לייבוביץ', ובשער ראשון של הירוקים בדרך לניצחון ה-500 שלהם אי פעם בקרית אליעזר.

מכבי חיפה: שראנוב/ימפולסקי (שיימן, 46), צ'וצ'אליץ', פילאבסקי, טוואטחה/בוקולי, גולסה, קטן (צעירי, 72), עזרא/אנדלובו (אזולאי, 66) ועמאשה

רמת השרון: לייבוביץ'/מוסא, לביא, בן שבת, נוסבאום/מנשרוב, אבוטבול, אנדלוקוביץ', פרננדז (זידאן, 68)/טקה ופורצ'ן (ליפנייה, 37)

מכבי נתניה - בני יהודה 5-3

דקה 90 שער! בעיטה של עלי חטיב מ-35 מטרים פוגעת בדרך בראלי ומכניעה את איינוגבה.

דקה 89 שער! מי שמיהר לעזוב את האיצטדיון בנתניה פיספס את השלישי של גלבאן והחמישי של בני יהודה. קונצרט בכתום.

דקה 79 שער! מתפרצת של בני יהודה מסתיימת בשער השני במשחק של פדרו גלבאן. שוב, בפעם הרביעית במשחק, בני יהודה מענישה את נתניה עם יציאה מהירה מהגנה להתקפה. מסירת רוחב של מרינקוביץ' לגלבאן, שבבעיטה מלאה לחיבור הרחוק מכניע את צ'נאמו וסוגר את הסיפור.

דקה 79 כדור קרן של נתניה מגיע אל קובי דג'אני שנוגח ישירות לידיים של איינוגבה. נתניה מגבירה את הלחץ בחיפוש אחר השוויון.

דקה 66 מכבי נתניה מסרבת לוותר על המשחק. כדור עומק מצוין של דג'אני מגיע לחטיב שמתגנב אל מבעד לקו ההגנה של בני יהודה ומכניע את איינוגבה.

דקה 64 כמעט הרביעי של בני יהודה. עוז ראלי מהתל בהגנת נתניה, משחיל בין רגליו של אחד המגנים, ומעביר רוחב לעגייב שנבלם שוב מקרוב.

דקה 62 שער! בני יהודה לא ירדה למגננה בעקבות השער המצמק של נתניה, אלא המשיכה לתקוף, וכבשה שוב בחסות יציאה מהירה מההגנה להתקפה. אדם הרפקה, החלוץ ההונגרי, מקבל כדור ממרינקוביץ' המחליף ומקפיץ באלגנטיות מעל צ'נאמו כדי להחזיר לבני יהודה את יתרון שני השערים.

פדרו גלבאן חוגג ונפרד מבני יהודה, עם עוד שער ענקצילום: שרון בוקוב

דקה 52 כמעט השלישי של בני יהודה, כאשר בעיטה מהאוויר של אמיר עגייב נבלמת ברגע האחרון על ידי פיניירו.

דקה 50 שער! לאחר החמצה גדולה של חטיב, מכבי נתניה משיגה את השער שמחזיר אותה למשחק. דראגן צ'ראן דוחק מקרוב פנימה.

דקה 37 כמעט שער מצמק לבני יהודה. הרבה יפה של עמרי בן הרוש מגיעה למוגרבי שלא פוגש טוב את הכדור מתוך תיבת החמש ומסתפק רק בקרן.

דקה 28 שער! מתפרצת יוצאת דופן של בני יהודה, עוברת כל הדרך מאגף ימין עד לשמאל, ושם מסירה מדויקת של שלו מנשה לעוז ראלי שביצע את העקיפה המתבקשת ממגן, מובילה לשער יפייפה של האחרון וליתרון 0-2.

דקה 27 הרפקה מכניע את צ'נאמו בבעיטה מטווח קרוב, אך השער נפסל בטענת נבדל צודקת.

דקה 23 שער! התקפה רודפת התקפה משני צידי המגרש, אך הראשון שמצליח גם להכניס את הכדור לרשת הוא פדרלו גלבאן, שמשתלט בכוח רב על כדור לא פשוט על סף הרחבה, חותך ימינה ובבעיטה חדה לפינה הנגדית, נגד כיוון התנועה, מכניע את צ'נאמו.

דקה 21 שלום לך, מכבי נתניה. מתפרצת מצוינת מסתיימת בהכנסת כדור נהדרת של מוגראבי לסבע, שממצב ממנו הוא מורגל להבקיע גם מתוך שינה - מלב הרחבה, לבד מול איינוגבה, בועט ברשלנות מחוץ למסגרת.

דקה 20 בעיטה של עגייב מתוך הרחבה פוגעת ברגל מגן נתניה וכמעט ומטעה את צ'נאמו, שמתמתח והודף לקרן.

דקה 15 רבע שעה של גישושים מסתיימת בפריצה יפה של אמיר עגייב באגף שמאל, שמניח את הכדור לפדרו גלבאן שממצב נוח נעצר בקורה של צ'נאמו. מכבי נתניה לא במשחק.

מכבי נתניה: צ'נאמו/פרץ (חטיב, 46), לוי, פיניירו, בן הרוש/בנימין, דג'אני, צ'ראן, שבחון (צלישר, 46), מוגרבי (ביסיאן, 82)/סבע

בני יהודה: איינוגבה/עזוז, גל כהן, ביטון, ראלי/דהאן, איבסקביצ'יוס, מנשה (מרינקוביץ', 58), עגייב (זמיר, 74)/גלבאן והרפקה (ברוך, 83)

הפועל באר שבע - הפועל עכו 0-0

דקה 37 סיראז' נסאר חתך לאמצע ובעט מסף הרחבה, אבל דודו גורש ירד נהדר אל הכדור ולקח אותו.

אלישע לוי. הפועל ב"ש סיימה הערב ב-0-0 מאכזב מול עכוצילום: שרון בוקוב

דקה 43 קרן של ברוכיאן מצד ימין מגיעה לראשו של בויאן מרקוביץ' שהתרומם נהדר ונגח חזק, אבל דודו גורש הדף מהקו.

הפועל באר שבע: בן שנן/סבן, גביש, מרקוביץ', אילוז/סוארז, אוסיאקו, נאסר, ברוכיאן (פלצ'וק, 62)/אקסברד (קהת, 75) וגבאי (סוויסה, 62)

הפועל עכו: גורש/שגיב כהן, גוטליב, מישאלוב, אבו ריא/מרינקוביץ', שבתאי, טגה (קנזביץ', 85), דיין (בן דיין, 90)/קדוסי ויובאנוביץ'

מ.ס. אשדוד - הפועל חיפה 1-1

דקה 87 כמעט מהפך. יובל אבידור סוחט ממרציאנו הדיפה, וזה רק כדור קרן להפועל חיפה.

דקה 86 שער! לירן כהן, אחד משלושת חילופי של קלינגר, מנצל חוסר ריכוז רגעי בהגנת אשדוד כדי להשיג שוויון דרמטי ויקר לאורחים.

דקה 67 שער! בישול של אבו ענזה לשצ'פוביץ', הזר הסרבי החדש, שכבר מותיר את חותמו על הקבוצה של יוסי מזרחי.

דקה 26 כדור חופשי מצוין של דוד רביבו נעצר רק במשקוף של גד עמוס, השוער המחליף שפותח בהרכב בשל מחלתו של קאלה דרשלר.

מ.ס אשדוד: מרצינו/ראש, פטי, סירושטיין, צ'קול/בוטבול (אבו ענזה, 46), ביטון, אל-חמיד (בן שמעון, 46), רביבו (צמח, 72)/מקרייב ושצ'פוביץ'

הפועל חיפה: עמוס/פינאס, רואש, ברקוביץ', ניקוליץ'/אראל, עזאם, אבוקרט (אבידור, 72), דנקוביץ' (לירן כהן, 76), צרפתי (כיוואן, 82)/גלושצ'ביץ'

קרית שמונה - הפועל רמת גן 1-3

דקה 66 שער! קרית שמונה עולה ליתרון 1-3 משער של סלליך, שנוגח את כדור הרוחב של טאסבסקי אל הרשת החשופה.

דקה 31 שער! דארקו טאסבסקי משתלט על הריבאונד בעקבות ההדיפה הגרועה של איתי ארקין מבעיטה של גרזיצ'יץ', ומגלגל בקלילות לרשת מכ-5 מטרים ומחזיר את היתרון לאלופה.

ניר קלינגר. "מעכשיו כל משחק יכול להכריע את הגורל של עונה שלמה"צילום: שרון בוקוב

דקה 27 שער! דייויד מנגה, בבעיטה שטוחה שהתגלגלה בקלות מפתיעה לתוך שערו של עמוס, משווה את התוצאה ל1-1.

דקה 11 שער! הגבהה של דושאן מאטוביץ' מאגף שמאל מגיעה לראשו של סלאח חסארמה, והבלם הותיק מעלה את המקומיים ליתרון מוקדם בנגיחה נהדרת ממרחק של כעשרה מטרים.

קרית שמונה: עמוס/גבאי, חסארמה, צדק, מאטוביץ'/סלליך, גרז'יצ'יץ', איינבינדר, טאסבסקי/אוסיי(עאבד, 62) ומריסאת' (סייף, 81)

הפועל רמת גן: ארקין/ראובן, אוננגה, חיימוביץ', בן עמי (בן סימון, 42)/סידיבה, בוקסנבוים, חמו (גוגה, 70), זגורי/מנגה ובורגיץ' (יצחק, 77)

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ