יוסי אבוקסיס שומר על הכיסא. בינתיים

התבוסה בדרבי הציפה את הטעויות הרבות שביצע המאמן מאז הגיע להפועל ת"א ודיללה את התמיכה בו. תמוז הושעה עד להודעה חדשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

למרות רוב גדול בקרב דירקטוריון הקבוצה, יו"ר הפועל תל אביב חיים רמון מונע בשלב זה את פיטוריו של המאמן יוסי אבוקסיס. בשלב זה מעדיף רמון לתת לאבוקסיס הזדמנות נוספת, כשהמשחק מול קרית שמונה, במחזור הקרוב, יהווה נקודת מפתח. לרמון יש שני שיקולים מרכזיים בהחלטתו - היעדר כסף לתשלום פיצויים ולשכר עבור מאמן חדש ומחסור במאמנים מהשורה הראשונה שיכולים לקחת על עצמם כעת את התפקיד.

"ברור כי יוסי איבד את הרוב שהיה לו בקרב ראשי הקבוצה, אבל אם הוא היה מסיק מסקנות ומתפטר, היינו מתמודדים עם מציאת מחליף. ציפינו שיוסי יסיק מסקנות אבל זה לא קרה", אמר גורם בהפועל. אבוקסיס אינו מתכוון להתפטר, גם אם גל המחאה יגבר והקבוצה תפסיד לקרית שמונה.

אתמול (שלישי) הראה אבוקסיס לשחקנים את הקלטת מהדרבי, כשחלק מהשחקנים ראו בכך עונש. לאחר שיצאו לאימון, התעמתו אלמוג כהן וטוטו תמוז, באירוע שהגיע לכדי דחיפות. הבוקר, לאחר שגם איחר לאימון הקבוצה, הודיעה ההנהלה כי החלוץ מושעה עד להודעה חדשה. "השחקן טוטו תמוז איחר לאימון הבוקר, הושעה מפעילות הקבוצה ויעמוד בפני וועדת משמעת פנימית, זאת בשל התחצפות למאמן במחצית משחק הדרבי, התקרית עם אלמוג כהן באימון ועם אוהדי הקבוצה". כך לפי הודאעה שרמשית שהוציא המועדון

אבוקסיס. איבד חלקים נרחבים מחדר ההלבשהצילום: ניר קידר

אלי כהן ורן בן שמעון מבוקשים מאוד בוולפסון, אולם שניהם אינם זמינים. כהן קיבל פנייה,  אך השיב כי אין שום סיכוי שיעזוב את בית"ר ירושלים העונה וסירב לדון באפשרות. לגבי בן שמעון, יודעים בהפועל היטב כי אין שום סיכוי שיעזוב את לרנקה. לכן, רמון מצדד באפשרות לסיים את העונה עם אבוקסיס על הקווים. צריך גם לזכור כי בהפועל משלמים שכר, מלבד לצוות המקצועי הנוכחי, גם לניצן שירזי, שביט אלימלך ויעקב הלל. בנוסף, החוב שנותר לאלי טביב והגרעון המצטבר של המועדון, גורמים לרמון לשמור את היד עמוק בתוך הכיס.

רמון אינו רוצה להתפשר על מאמן צעיר או חסר נסיון בקבוצות גדולות. המטרה היא להביא מאמן מנוסה, שיוכל להתמודד עם האתגרים הרבים שיש במועדון, הן מקצועית והן חברתית.

תמוז. הושעה עד להודעה חדשהצילום: ניר קידר

עשרות אוהדים הגיעו אתמול (שלישי) לאימון הקבוצה, קיללו את השחקנים וביקשו את פיטוריו של המאמן. כמה אוהדים אך ניסו להיכנס בכוח למתחם האימונים, כוחות אבטחה מנעו מהם את הכניסה. אבוקסיס, שנראה מיואש, לא עלה לכר הדשא ונתן לעוזרו אסי דומב להעביר את אימון השחרור. "המצב בהפועל הרבה יותר גרוע ממה שנראה בדרבי. יש קרע חברתי גדול בין חלק מהשחקנים למאמן ובין השחקנים עצמם. הקבוצה מחולקת לשחקנים של יוסי לשחקנים של ניצן ולשחקנים עצמאיים שהאינטרס האישי מנחה אותם", אומר גורם בהפועל.

אבוקסיס, שפגוע מאוד מהשחקנים. מקבל גיבוי בחדר ההלבשה מהקפטן וואליד באדיר, טל בן חיים ואלמוג כהן. הקשר שהגיע מגרמניה נכנס מהר מאוד לעניינים מבחינת מעמדו בקבוצה והוא כבר מסנגר על המאמן שהביא אותו. "זה לא הזמן לבקר את המאמן. אנחנו צריכים להיות חזקים ומלוכדים כדי להצליח. יוסי לא שיחק נגד מכבי אנחנו פישלנו". אמר כהן לחבריו החדשים לקבוצה לאחר התבוסה בדרבי. "זה לא מכובד להעביר ביקורת על יוסי בעילום שם כי כולנו היינו לא טובים".

גם טל בן חיים ביקר את חבריו לקבוצה ואמר לשחקנים כי המאמן הוא לא הבעיה. בן חיים הגדיל לעשות כאשר כתב בדף הפייסבוק שלו: "יוסי לא איבד את חדר ההלבשה". בן חיים צודק חלקית. אבוקסיס אולי לא איבד חדר ההלבשה לחלוטין, אבל הוא בהחלט איבד חלקים נרחבים ממנו. חלקים שמונעים ממנו להוביל את הפועל תל אביב למקום הראוי לה. 

חיים רמון. יותר מדי רועש בקבוצה שאתה מנהל צילום: ניר קידר

"יוסי טעה מהרגע הראשון שהוא נחת בוולפסון", אומר גורם בהפועל ומסביר: "הוא שכח שהוא הגיע לקבוצה בגלל בעיה רפואית של המאמן ניצן שירזי. הוא קיבל החלטות לא ראיות. המטרה שלו היתה לחזק את מעמדו, לסלק את כל האנשים שהיו במערכת ולהביא אנשים שלו. הכל כדי להיות האיש החזק במועדון".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

"היחסים עם שירזי התדרדרו מהר מאוד, הוא העיף את שביט אלימלך ויעקב הלל, שניים מהאנשים האהודים במועדון", ממשיך אותו גורם. "בנוסף, אבוקסיס לא היסס לבקר את הסגל ששירזי בנה. הוא פגע גם בניצן, אבל בעיקר בשחקנים שלו, כאשר כל הזמן זלזל בהם ולא החזיק מהם". בנוסף, ההתעסקות של אבוקסיס עם השופטים גרמה לקבוצה נזק והסכסוך האחרון עם דרור שמשון, מאמן הכושר, הביא למצב שמערכת היחסים של המאמן לא תקינה עם גורמים רבים בקבוצה.

טענה נוספת נגד אבוקסיס היא הלחץ ממכבי תל אביב וההתנהלות בחלון העברות. הפחד מבריחה של היריבה העירונית, גרם למאמן לשלב שחקנים לא כשירים, ולהתחזק בצורה שאינה קצועית ועניינית. "יוסי ביקר כל הזמן את הסגל שבנה שירזי. עכשיו רואים את הרכש שהוא הביא. היה לו כל כך הרבה זמן לדעת מה הבעיות של הפועל תל אביב ולהביא שחקנים מתאימים, ובכל זאת הוא לא ידע לעשות את זה", אומר גורם מקצועי בהפועל.

המטרה של אבוקסיס עכשיו היא קרית שמונה. "ניצחון על קרית שמונה יחזיר את השקט למועדון ויחזיר את הבטחון. כאשר מפסידים, כולם מחפשים על מי להפיל את התיק, כשננצח את קרית שמונה האווירה תהיה אחרת", התבטא אבוקסיס אתמול. "לא ישנתי כל הלילה", אמר המאמן בשיחה עם גלי צה"ל. למרות שהוא פגוע מהאוהדים, הוא בחר להתנצל בפניהם על היכולת העלובה.  

למרות הביקורת הרבה שיש לו כלפי שחקניו, אבוקסיס מעדיף עתה להתנהג ברכות עמם, לחבק ולעודד. גם הוא יודע כי עתידו תלוי בהם. את ההרכב למשחק הקרוב הוא יבחר בעיקר על פי רוח המלחמה. "יוסי יעלה שחקנים שיילחמו כדי לנצח את המשחק. יוסי יודע מי רוצה שהוא יפוטר ומי ישחק בשבילו", אמרו בהפועל אתמול.

בינתיים רמון עמד בלחץ ודחה את כל הלחצים למינוי מאמן אחר. "נניח נפטר את יוסי, את מי נביא? אין מאמן רציני שאפשר להביא עכשיו. זה לא העיקר להחליף מאמן השאלה מי יכול לבוא", התבטא רמון בנסיון להסביר למה לא צריך לזעזע את הקבוצה עכשיו.

אלמונים ריססו הבוקר את הכתובת "פניני לגז" על קירות משרדי מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב. כזכור, רק אתמול נענשה קבוצת הכדורגל של הפועל תל אביב בשלושה משחקי רדיוס בגלל הנפת שלט עם אותו כיתוב. "מסתבר שכל הפעולות שנעשות למיגור האלימות המילולית, שבעקבותיה באות תופעות איומות ונוראות – כמו מקרה ההצתה במשרדי בית"ר ירושלים, ריסוס כתובות נאצה ועוד – לא מלמדות לקח את האחראים לדבר וניתן רק להצר על כך. אנו מגנים בכל לשון את המעשה הבזוי". מסרו במכבי תל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ