צביעות וגזענות |

תסתכלו על "לה פמיליה" ותראו אותנו

יצחק אהרונוביץ' גינה בתוקף, יהודה ויינשטיין הזדעק, ולכמה רגעים טעינו לחשוב שמוסלמי בהרכב של בית"ר יפתור את כל הבעיות

ארי שמאי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארי שמאי, עכבר העיר

1. בבוקר המשחק בין בית"ר ירושלים לבני סכנין הגיע השר לביטחון הפנים שלנו - מלווה במצלמות, כמובן - לזירת הפשע בבית וגן. אל מול האוד המוצל מאש שוחררה לשונו של הניצב בדימוס אהרונוביץ', שסיפר לעיתונאים כי מדובר במעשה ברברי וזוועתי, שהוא מגנה בתוקף את כל נושא הגזענות ושאותם אנשים שנקראים "לה פמיליה" (אותם העריך כבוד השר בכ־1,000 איש) יקבלו את הטיפול המתאים. לא עברה אלא יממה והבנו למה התכוון כבוד השר. כל אזרח שהגיע לשערי טדי כשעל גופו חולצה של לה פמיליה סולק בבושת פנים מהאיצטדיון עוד בטרם נכנס בשעריו. ענישה קולקטיבית קוראים לזה בעברית. בגרמנית, סליחה על הקלישאה ההכרחית, זה נשמע אפילו פחות טוב.

2. עורך הדין יהודה ויינשטיין "מזדעק" השבוע אל נוכח הגזענות של אוהדי בית"ר, ואף אם מאמינים לו חייבים להעיר שאני במקומו הייתי מזדעק הרבה יותר מהגזענות של הממשלה שלה הוא מייעץ ושל רשויות התביעה שעליהן הוא אחראי. הן לבטח עושות לאחינו ערביי ישראל הרבה יותר נזק מהשלטים והשירים המשעשעים של לה פמיליה.

3. אה, ועשרות אוהדים של בית"ר הורחקו מטדי לאחר ששרקו בוז כשג'יבראיל קדאייב נגע בכדור. "סתימת פיות", קוראים לזה בעברית. זו לא ענישה קולקטיבית, זו כבר סתימת פיות. העיקר שאנחנו כל כך ליברלים ושונאים גזענים.

4. ואפשר לחשוב שמה שישפר את מצבם של אחינו הערבים היא הכללת מוסלמי או סתם ערבי ישראלי בהרכב של השריף. כי הביוב כבר לא זורם ברחובותיהם, הם אינם ממלאים את בתי הכלא בהמוניהם ומערכת החינוך במגזר היא מהמשובחות. ועכשיו כל שנותר הוא לחייב את הקבוצה הלאומית הזו להכליל בכוח איזה וואליד באדיר בסגל. מתברר שלא רק אהרונוביץ' הוא צדקן.

5. ובכלל, הבון טון בימים שלפני הדרבי בין סכנין לבית"ר היה "לגנות" את הגזענות. לא רק אהרונוביץ' השתתף בחגיגה, גם איציק זוהר בא להפגין, ויושבי היציע המזרחי, שאלפים מהם שרו במשך השנים כל מיני שירים חביבים על המחבל טועמה ודרשו להשמיד את עזה מהאוויר, התבטאו כאילו היו הדוברים של בצלם לפחות. ורק הלה פמיליות נשארו בשלהם, ועדיפה עלי היושרה שלהם על הצביעות של מושפעי הטרנד, שגם הם, אם חס וחלילה חס ושלום איזה אוטובוס היה מתפוצץ ברחוב יפו דקות לפני המשחק, היו נתלים על הגדר ודורשים להוציא להורג את החלאילות. כי ככה זה, רובנו הגדול מאוד שונא ערבים. תשאלו את אהרונוביץ'.

6. ולמה כל המאיר איינשטיינים והאיציק זוהרים והניר לוינים לא יוצאים חוצץ כנגד האפליה הממוסדת של הוויינשטיינים והאהרונוביצ'ים בזמן שאת דמם של האזרחים מלה פמיליות הם אוהבים כל כך לשפוך? התשובה, חברים, בגוף השאלה.

7. וכבר חשבתי לוותר היום על התזכורת שמכבי תל אביב היא הקבוצה היחידה שחיללה את יום הזיכרון (פעמיים) ושניב רסקין חילל רק פעם אחת, אבל היו חסרות לי 30 מילים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ