הפלסטינאים לא ישתתפו במשחק הראווה מול ברצלונה

בגדה המערבית טוענים שמשחק כדורגל לא יפתור את בעיות האזור. "ללא הכרה בהתאחדות הכדורגל הפלסטינית, קיום המפגש בלתי אפשרי", מסר ג'יבריל רג'וב

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

עכשיו זה רשמי: הרשות הפלסטינית דחתה את יוזמת מרכז פרס לשלום לקיים משחק ראווה משותף עם כדורגלנים ישראלים, בטענה שמדובר בהצעה "חסרת הגיון" ו"בלתי אפשרית". כזכור, לפני כעשרה ימים הכריז נשיא ברצלונה, סנדרו רוסל, בצוותא עם נשיא המדינה שמעון פרס, על קיום המשחק בסוף חודש יולי, מתוך כוונה לקדם את תהליך השלום באזור.

"אני מסרב בכל תוקף לקיום המשחק המשותף, כיוון שמשמעותו היא הודאה בנירמול היחסים ביננו לבין אויבינו בישראל. לא רק אנחנו עומדים מאחורי הסירוב, אלא כל העם הפלסטיני", מסר מוחמד סיקסיק, תושב עזה. "אנו דוחים את ההצעה מפני שאיננו מאמינים שאפשר לכפר על המצב הפלסטיני במשחק כדורגל בודד. כאוהד ברצלונה, איני מעוניין שהמשחק ייצא לפועל", הוסיף ג'אווד אשואר, המתגורר אף הוא ברצועה.

ג'יבריל רג'וב, ראש התאחדות הכדורגל הפלסטינית בגדה המערבית, אמר שקיימים מכשולים רבים בדרך לקיום המשחק. "עבורנו, ספורט הוא אמצעי להפצת אהבה, יציבות ושיתוף פעולה עם העולם, אך הרעיון לשחק לצד ישראלים, כאשר הממשלה הישראלית מסרבת להכיר בנו כגוף ספורטיבי עצמאי, בניגוד להחלטת הוועד האולימפי הבינלאומי, אינו מקובל עלינו. ללא הכרה מינימלית זאת, קיום המשחק בלתי אפשרי", אמר רג'וב.

הרי גם כך לא גדלים בכל שנתון מסי או אינייסטה (בתמונה) הבאים, וכעת הסיכויים לכך אפילו קטנים יותרצילום: אי־פי

אפילו אם הפלסטינאים יסכימו לקיים את המשחק, תיוותר בעינה בעיית נגישות אוהדים ושחקנים מהגד והרצועה לאיצטדיון בישראל. לדברי רוסל, הנשיא פרס הבטיח שכל השחקנים יזכו לאישורים הנדרשים, אך הפלסטינים נחושים בסירובם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ