מיכל בין תזכה למעמד "ספורטאית עילוי"

קפטנית נבחרת הנערות של ישראל, שהתבקשה לחזור לארץ רק מפני שהתמלאה המכסה הצה"לית לספורטאים מחוננים, קיבלה הערב את ההודעה שגיוסיה ידחה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

מחאת הפייסבוק של הכדורגלנית מיכל בין, עד לאחרונה קפטנית נבחרת הנערות של ישראל עד גיל 19, נשאה פירות. השחקנית תזכה למעמד "ספורטאית עילוי", וגיוסה לצה"ל יידחה על מנת לאפשר לה להמשיך בלימודיה ובהכשרתה המקצועית במכללת קונטיקט.

המהלך התאפשר לאחר שבימים האחרונים הפעיל משרד הספורט מאמצים רבים על מנת לשכנע את צה"ל בצורך המיידי בהגדלת מכסת "ספורטאי העילוי", העומדת כיום על 12 ספורטאים בלבד. צוות המשרד, בראשות השרה לימור לבנת, טען כי נוכח הגידול המבורך במספר הספורטאים הישראלים המגיעים לרמות הגבוהות ביותר אין די במכסה זו, ושקיים אינטרס לאומי בהגדלת מספר הספורטאים ההישגיים במדינה.

כזכור, בין הצטרפה למכללה לפני כחצי שנה, אך התבשרה שעליה לשוב לארץ ולהתגייס לצה"ל ב-18 באפריל 2013. על אף שעמדה בכל התקנים לקבלת מעמד של ספורטאי עילוי, המתיר דחיית שירות, המכסה התמלאה במועמדים בכירים ממנה. בין לא הרימה ידיים, פרסמה את סיפורה בפייסבוק וגרפה אינספור תגובות, רובן אוהדות.

בין. נשארת בקונטיקטצילום: פייסבוק

השרה לבנת הביעה סיפוק רב נוכח החלטת הצבא להכיר בבין כ"עילוי": "מיכל היא ספורטאית מצטיינת וברוכת כישרון. ראיתי חובה לעשות כל מה שאפשר על מנת לאפשר לה לממש את הפוטנציאל שלה ולא לפגוע בהתפתחותה ההישגית. אני מודה לצה"ל על שנענה לבקשתנו ומאמינה שמי שירוויח מכך הוא הספורט בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ