גביע המדינה |

קרית שמונה והפועל ר"ג בגמר

במכבי חיפה לא רצו לסיים עונה בידיים ריקות, ראשל"צ כבר הריחה הארכה, אך בסיום התברר שזה הערב של אוסי מאוולי וישראל זגורי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קרית שמונה - מכבי חיפה 1-2

דני עמוס הוא כנראה השוער הראשון שחטף באשמתו גול מפנדל. הבעיטה של דינו אנדלובו - חלשה, שטוחה ולמרכז השער - היתה כל כך גרועה עד שכמעט לא היה צורך בשוער כדי לעצור אותה. ובכל זאת, נכנסה. אריק בנאדו מחא כפיים - שער, לא? - אך על פתק קטן שהכין מראש לצורך הפקת לקחים כתב: “לזכור - בפעם הבאה, גולסה”.

הוא לא היה היחיד שהסיק מסקנות תוך תנועה. גם ברק בכר חשב קדימה ובדקה ה־59 הכניס את אחמד עאבד - מהיר יותר מהאוטובוס שהביא את קרית שמונה למרכז - במקום דרקו טאסבסקי. 11 דקות לאחר מכן נגיחה לא מוצלחת של המסכה של אדין צ’וצ’אליץ’ - פנטום הכרמלית - סידרה לשמעון אבו חצירא אפשרות לפרגן לעאבד, ולמאמן שהכניס אותו. עאבד הכניע מקרוב את שראנוב והכניס סימני שאלה לחצי גמר שכבר נדמה היה שדבר לא יצילו מהשיתוק שתקף אותו מהפנדל ואילך. כבונוס, נמשך המשחק שלושים דקות יותר משתוכנן במקור. יניב קטן וסלאח חסארמה לא קיבלו שעות נוספות, המאבטחים הרבים אולי כן.

אבו חצירא היה אמש קשר טוב יותר מאשר חלוץ. כשנדרש לסיים בכוחות עצמו ולא להכין את השער על מגש לאחר, כשל. פעם פספס לגמרי את הכדור, פעם אחרת לא פגש בו בצורה שתספיק כדי להכניע את שראנוב. וזה רק בתוך ההארכה. למזלה של קרית שמונה, אל הכדור החופשי המצוין של דן אייבינדר בדקה ה־111 הגיע אוסי מאוולי ולא מספר 19. כך הושלם המהפך וניתן האות לבארטר הגדול של השנה בכדורגל הישראלי - רמת השרון נגד מכבי תל אביב לרמת גן, גמר הגביע לגרונדמן. 

קרית שמונה ואוסי מאוולי בדרך לגמר ראשון, הערב בר"גצילום: ניר קידר

מהלך המשחק

דקה 116: עבאד משאיר לאבו חצירא, שרץ באגף ובמקום לבעוט לשער ולסגור עניין מוסר כדור רוחב לא מדויק, שמורחק לקרן.

דקה 111: שער! קרית שמונה מתקרבת לגמר הגביע. איינבינדר מרים מימין כדור חופשי שחולף על פני כל הגנת חיפה, עד שהוא מגיע לאוסיי מוואלי, שמזנק קדימה ודוחק את ה-1-2 עם הכתף.

דקה 109: אבו חצירא מקבל מסירת אמן, אבל מחמישה מטרים נכשל מול שארנוב.

דקה 105: רבע שעה משמימה באה לקצה. הפמדלים מעולם לא נראו כה קרובים.

דקה 90: שנייה לפני ההארכה, אנדלובו נופל ברדמטיות ברחבה, וזוכה בכרטיס צהוב על ההופעה.

דקה 70: שער! טעות קשה של צוצאליץ' מאפשרת לאבו חצירא הלא מכוסה להעביר כדור מימין לאחמד עאבד, שמקרוב בועט פנימה. 1-1 מוצדק.

דקה 47: עזרא מסר לעזרא, שדהר קדימה כל הדרל לרחבה ולאחד על אחד מול דני עמוס, אבל בעט ישר לגוף של השוער. בהתקפה הנגדית, קיבל אבו חצירא כדור ברחבה, אבל בעט מעל השער.

דקה 39: קרית שמונה משתלטת על המשחק. מאטוביץ' פורץ למרכז המגרש ומוסר כדור עומק לאוסיי מוואלי, שבועט בעוצמה למשקוף.

דקה 23: שער! מאטוביץ' תופס ברחבה בחולצתו של חן עזרא, חכמון לא מהסס ומביע על הנקוד הלבנה. דינו אנדלובו בעט כדור חלש ושטוח למרכז השער, אך עמוס זינק לכיוון הקורה ואיפשר לכדור לחמוק מתחת לבטנו. 0-1 ירוק.

דקה 8: חילוף מוקדם בחיפה לאחר ששמואל שיימן מתח שריר. עודד אלקיים נכנס במקומו.

דקה 1: אלי חכמון הוציא את המשחק לדרך.

הרכבים

ק"ש: דני עמוס, אלעד גבאי, שיר צדק, סלאח חסארמה, דושאן מאטוביץ', בריאן חרסיסיץ', דרקו טאסבסקי, דן איינבינדר, אדריאן רוצ'ט, שמעון אבו חצירא, אוסיי מאוולי.

חיפה: בויאן שראנוב, אוראל דגני, דקל קינן, אדין צוצאליץ', שמואל שיימן, גוסטבו בוקולי, אייל גולסה, חן עזרא, יניב קטן, שלומי אזולאי, דינו אנדלובו.

רן יצחק והאורדונים חוגגים יתרון מוקדם, היום בר"גצילום: שרון בוקוב

הפועל ראשל"צ - הפועל ר"ג 2-1

אייל לחמן צעד בחוסר מנוחה על הקווים. חנוט בחליפה שחורה, הוא כיבד את המעמד יתר על המידה ונראה כאילו התייצב לחתונה של עצמו ולא לחצי גמר הגביע (הישראלי, כן?). אפשר להבין. זה היה היום הגדול של מי שרבים מהקולגות שלו היו שמחים לשמור אתו על קשר באמצעות דברי הפרשנות למשחקי הליגה הבלגית. הוא ידען גדול, מסכימים גם מבקריו, אך לצד זאת, איך אומרים? מאמין באסכולה של מיסטר מיאגי לא פחות מ־2-4-4 יהלום.

הוא בכלל לא צריך היה להיות כאן, אך כה בער בו הדבר, שהוא ניגש לבית הדין המחוזי והצטייד בפתק משופט שמאשר לו לעמוד על הקווים על אף עונש ההרחקה שגזר עליו בית הדין. טוב עשה, כי בדקה ה־41, למעלה מחצי שעה לאחר שרן יצחק העלה את הפועל רמת גן ליתרון, ראה כיצד זזה הרשת בשער עליו שמר איתי ארקין, וליאור אסולין, המבשל, רץ לברך את כובש השער, עומר אצילי. “ידעתי, ידעתי”, אמר לעצמו בלבו מכאן והילך, “עוד מעט רמת גן יפלו מהרגליים, ובהארכה..”, ואז, בדקה ה־91, זזה שוב אותה הרשת ממש. לדאבונו, חבורה של שחקנים בלבן חגגה מסביב לישראל זגורי בסמוך לספסל של רמת גן. “השחקנים שלי היו עייפים”, סיכם לחמן, “רציתי שנגיע להארכה כדי שינוחו ואתן הוראות. חבל”.

אצל הפיינליסטית הטרייה, מנגד, מיהרו לחזור למאבקים בתחתית. “אני מרוצה שזה נגמר בלי הארכה, לפעמים גם הפועל רמת גן צריכה קצת מזל”, אמר המאמן אלי כהן, “אולי אנו בדרך להיסטוריה, אבל אחרי שהמשחק נגמר כולנו מרוכזים בבני סכנין״.

מהלך המשחק

דקה 90: שער! ראשל"צ נענשת על מחצית פחדנית. אופיר חמו השאיר לאטאז'אנוב, שהכניס כדור רוחב לרחבה. זגורי מתחמק מההגנה ומקרוב מרים את הרשת ושולח את האורדונים לגמר אחרי עשור, 1-2 לר"ג.

דקה 79: אסולין הגביה לעבר אצילי, שהמשיך בבעיטה מהאוויר. ארקין הודף.

דקה 73: בראון בועט כדור חזק מרחוק שנהדף לקרן. מנגה מרים משמאל והנגיחה המסוכנת של רן יצחק נהדף מהקו.

דקה 64: כדור חופשי לר"ג. מנגה מרים יפה לרחבה, מכלוף יוצא גרוע, אבל שום שחקן בלבן לא מגיע לכדור.

דקה 59: מאיו מתרומם נהדר לכדור קרן, אבל ארקין הודף למשקוף.

דקה 50: ארתור אטצזיאנוב מניף את רגל ימין כ-25 מטרים מן השער, אך הכדור חולף  מעל המשקוף.

דקה 41: שער! הכניסה של אסולין הזרימה דם חדש לרגלי של ראשון, שכובשת בבעיטה הראשונה למסגרת. שקד מוצא בכדור ארוך את החלוץ המחליף, שפורץ לרחבה ומשאיר את אצילי לבד מול השער. 1-1.

דקה 35: ראשון הולכת ונעלמת. דודה מקבל כדור מול השער, לוקח את הזמן ובסוף משדר כדור מעל המשקוף.

דקה 26: חלוץ ראשון, רז כהן נפצע. ליאור אסולין נשלח לדשא.

דקה 17: מנגה מעביר כדור רוחב לגוגה, שממצב קורץ פוגע בשלטים שמאחורי השער.

דקה 15: דויד מנגה שולח כדור אדיר מ-25 מטרים, שנעצר רק במשקוף.

דקה 9: שער! למרות שליטה של ראשל"צ, רן יצחק כובש בהתקפה הראשונה במשחק. ליאור ראובן מגביה כדור קשתי לרחבה, שמוצא את הראש של יצחק, שמחמישה מטרים לא מתקשה להבקיע. 0-1 לר"ג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ