מי תרד |

הפועל חיפה או הפועל עכו?

ניר קלינגר כבר הבטיח לשחקניו שנשארו בליגה. עד שיובל נעים הגיע, לשחקני עכו אמרו בדיוק את ההפך. "נשאר בליגה", משוכנע קדוסי

הפועל חיפה

מה המצב: מקום 8, 38 נקודות

מה היא צריכה כדי לשרוד:
• לנצח
• לסיים בתיקו
• להפסיד ובית"ר או באר שבע לא יפסידו
• להפסיד בפער של שני שערים
• להפסיד בפער לא גדול משל בית"ר
• להפסיד בפער לא גדול משל באר שבע

מה היה בעבר:
46 עונות בסה"כ בליגה הראשונה
עונה רביעית ברציפות בליגה
ירדה ב-1981, 2002, 2005

תארים:  אליפות ו-3 גביעים

מה הם אומרים: המאמן ניר קלינגר: "אנחנו רגועים והקבוצה לא בלחץ. לא צריך לנסות ולהכניס את השחקנים ללחץ. הם יודעים בדיוק מה צריך לעשות, מצבנו הכי טוב מבין כל קבוצות התחתית והמטרה שלנו בשבת היא רק לנצח. אין לנו שום כוונה לעסוק בחישובים ומספר השערים, אנו נעלה כדי לקחת שלוש נקודות. מעבר לרצון שלנו לגמור את הסיפור לבד יש גם את הערך הספורטיבי שהוא חשוב מאוד עבורנו. היינו הקבוצה שכולם כבר הורידו אותה ליגה ועכשיו אנו הקבוצה עם המצב הכי טוב מבין שש הקבוצות".

ניר קלינגר. ההפסד בבאר שבע סיבך שוב את קבוצתוצילום: אילן אסייג

מה קורה: כל השבוע פעל ניר קלינגר, מאמן הפועל חיפה, בניסיון להחזיר את השחקנים שלו למציאות. אחרי שקלינגר הצהיר לפני שבועיים כי עשה את כל החישובים והפועל חיפה לא יכולה בשום אופן לרדת, החל להסביר לשחקנים שלו כמה הירידה קרובה להפועל חיפה למרות שהקבוצה שלו במצב הכי אידיאלי.

קלינגר אמר לשחקנים השבוע: "הייתי מספיק שנים שחקן ואני מכיר את זה שאתה במצב הכי טוב ומשום מקום עלולה להגיע נפילה. אסור לספוג גם שער אחד. אנו לא משחקים על תיקו אנו עולים לנצח ולגמור את הסיפור בלי טובות של אף אחד".

הפועל עכו

מה המצב: מקום 11, 36 נקודות

מה היא צריכה כדי לשרוד:
• לנצח
• לסיים בתיקו ושנתניה או עכו לא ינצחו
• להפסיד ושנתניה או סכנין יפסידו

מה היה בעבר:
6 עונות בסה"כ בליגה הראשונה, רדה ב-1978.
עונה רביעית ברציפות בליגה

תארים: אין.

אוהד קדוסי. ניצחון ישאיר את עכו בליגהצילום: נמרוד גליקמן

מה הם אומרים: אוהד קדוסי, מלך השערים של הקבוצה: ״זה היה ברור שזה ייגמר בשנייה האחרונה. העונה זו ליגה מטורפת, אבל אנחנו רגועים, מאמינים בעצמנו וכולנו מתכוונים לעשות את העבודה שלנו. אנו לא סומכים על אף קבוצה ורוצים לנצח כדי להישאר. לא מעניין אותנו שום דבר אחר מלבד להשיג את הניצחון שישאיר אותנו בליגה. האווירה טובה ואפשר לנצח בחיפה. יש לי אמונה שלמה שנשאר בליגת העל״.

מה קורה: יובל נעים רוצה לסיים מחר בהצלחה את מבצע ההיחלצות הגדול של הפועל עכו. ניצחון היום יבטיח לעכו עונה נוספת בליגת העל, בעכו מחזיקים אצבעות לבית"ר ירושלים והפועל באר שבע, על כל מקרה. אוהד קדוסי, מלך השערים של הקבוצה, נפצע באימון אתמול ובעכו החליטו להוריד ממנו עומסים עד למשחק. בקבוצה מאמינים שיפתח במשחק. גם גיא דיין, שסבל מפציעה ולא התאמן סדיר, יהיה בהרכב. דווקא לקראת המשחק הגורלי החליטו האוהדים להחרים את האימון היום בגלל מחלוקת עם ההנהלה. כאלף אוהדים אמורים להגיע לעודד את הקבוצה בקרית אליעזר.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ