משה בוקר

״חיים רמון ואנשיו לא מצליחים לגייס את הכספים שהם צריכים לשלם לי, אז הם מתעסקים שוב בהאשמות חסרות שחר ובניסיונות להפחיד אותי, אבל חבל להם על הזמן - אני אקבל מה שמגיע לי עד השקל האחרון. רמון היה גבר כאשר הוא בא כביכול להציל את הפועל, אך חוץ מלהתבכיין הוא לא עשה כלום", במלים אלו התבטא אלי טביב - עדיין הבעלים הרשמי של הפועל תל אביב - בעקבות החלטת המועדון להגיש תביעה אזרחית נגדו על לקיחת כספים מהמועדון. לפי התביעה על טביב להחזיר 3.5 מיליון שקל למועדון מאחר שכבעלים הוציא כספים לגורמים שונים והחזיק בחוזים עם ספקים וגופים לגבי העונה הנוכחית.

״זו בדיחה לבוא ולומר שלקחתי כספים", הוסיף טביב, "רמון ואנשיו ישבו תקופה ארוכה ועברו על כל הניירת, כל החשבונות, ובדקו כל פרט ופרט. איפה הם היו עד היום, איפה היה רמון וכל החכמים שנכנסו לקבוצה לפני החתימה?״.

על פי ההסכם, חיים רמון אמור להעביר לטביב 8.4 מיליון שקלים שמקורם מחוץ לתקציב הפועל תל אביב, סכום שרמון מתקשה לגייס. רמון חייב עוד שני תשלומים לטביב, שמצדו מסרב בתוקף לדחות פעם נוספת את התשלום. הבעיה הקשה של רמון היא המחויבות לשלם את הכספים מגורמים חיצוניים ולא מקופת המועדון, ולכן גם מכירת שחקנים כמו עומר דמארי וטל בן חיים לא יושיעו לקבוצה.

טביב. "איפה הם היו עד היום?"צילום: שרון בוקוב

מעבר לחובות לטביב, מצבה של הפועל לקראת העונה הבאה בכי רע. הקבוצה תסיים את העונה עם גרעון של 10 מיליון שקלים, לאחר שלקחה העונה הלוואות מהבנקים על חשבון תקציב העונה הבאה, כמו גם הלוואה ממשרד הכרטיסים שעליהם להשיב מתקציב העונה הבאה. בינתיים, רמון ואנשיו מעדיפים להעביר זמן בבית המשפט; טביב, מצדו, שוקל להטיל עיקולים על כספים המגיעים למועדון מהטוטו, מהטלוויזיה וההתאחדות לכדורגל.

״הסיכוי היחיד של הפועל לעמוד על הרגליים בעונה הבאה היא רק אם יגיע איש עסקים רציני וירכוש אותה״, אומר גורם בכיר במועדון ומוסיף: ״אנחנו הולכים למכירת חיסול של שחקנים. המצב מאוד גרוע ואין לאף אחד מושג מה יהיה ואם בכלל נצליח להעביר תקציב ראוי. זה הולך להיות אחד התקציבים הנמוכים ביותר של הפועל בעשור האחרון״.

״כולם הפכו עולמות כדי להוציא את טביב מהפועל והיו בטוחים שאנשי עסקים רבים יזרימו מיליונים", גורם נוסף אמר, "אפשר לבקר את הניהול שלו ואפשר לומר עליו מה שרוצים, אבל בתקופה שלו הפועל היתה קבוצה גדולה שזכתה בתארים״. 

ואם לא די בצרות של טביב, המאבק המשפטי והכספים התקועים מונעים ממנו את קידום את המו״מ עם ארקדי גיידמק על רכישת בית״ר ירושלים, כיוון שעל פי תקנון ההתאחדות לכדורגל עליו לעבור תקופת צינון מרגע שיסיים את ענייניו הרשמיים בהפועל.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ