אלי טביב ובית"ר ירושלים כבר חושבים על המחר

הבעלים המיועד צפוי לחתום מחר על ההסכם שיעביר את הקבוצה לידיו וכבר מתכנן את העתיד: קורנפיין יעזוב, ריקן ימכר ואוחנה על הכוונת

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, יתכנסו מחר (רביעי) בלשכתו של ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, נציגיהם של ארקדי גיידמק ואלי טביב וייחתמו על ההסכם שיעביר את בית"ר ירושלים לידיו של האחרון תמורת שבעה מיליון שקלים. למרות הסיכום הקרוב המעורבים אינם רגועים, ומקווים ששום צד לא ישלוף שפן משרוולו ברגע האחרון. הדאגה העיקרית היא העברת שני מיליון שקלים וחצי עד מחר, לתשלום משכורות אפריל ומאי; גיידמק אמנם הבטיח להעביר את הסכום הדרוש, אולם במידה ואלה לא יועברו, הודיע ברקת שיבדוק אפשרויות חלופיות לגייס את הכספים.

על פי ההסכם המסתמן, יירש טביב חובות בסך שבעה מיליון שקלים, לרבות חוב לשלטונות המס. הבעלים המיועד התחייב עוד להעביר ארבעה מיליון שקל במהלך השנה הקרובה ולשלם את היתרה בעוד שנתיים, כאשר החובות יכולים להגיע מתזרים המועדון השוטף.

טביב, שרכש מחצית מהפועל תל אביב תמורת שישה מיליון שקלים ומכר את כולה תמורת 18 מיליון שקלים, משוכנע שגם הפעם עשה עסקה טובה. על פי התכנית שגיבש הבעלים המיועד, התקציב לעונה הקרובה לא יעלה על 25 מיליון שקלים. על מנת לסיים עם רווח תפעולי של ארבעה מיליון שקלים, עמם יוכל לכסות את החוב, יבקש טביב למנות מאמן עם צוות מקצועי בעלות נמוכה יחסית ולבצע רכש צנוע.

טביב. מי מבטיח שהרוכש הבא לא יהיה איזה אלי טביב כזה?צילום: שרון בוקוב

טביב לא צפוי להילחם עם מכבי חיפה ומכבי תל אביב על שירותיו של אבי ריקן, אותו הוא מעוניין לשחרר תמורת מיליון שקלים וחצי. חסכון נוסף יגיע ממנגנון המועדון, קרי קיצוץ בסך 2.5 מיליון שקלים משכרם של היו"ר איציק קורנפיין - שיסיים את תפקידו עם העברת הקבוצה - ואנשי המנהלה. כדי לקרב את האוהדים וללכד בין המחנות, ינסה טביב להחזיר למועדון סמלים כגון אלי אוחנה ודוד אמסלם. אוחנה אמנם אמור לקבל תפקיד בנבחרת הצעירה והוא מעדיף להישאר בהתאחדות, אולם הצעה מפתה עשויה לשנות את דעתו.

במקביל, תקף היום חיים רמון את אלי טביב באתר הרשמי של הפועל תל אביב. כזכור, הפועל מנסה באמצעות ההתאחדות לכדורגל למנוע מטביב לרכוש את בית"ר, בטענה שהוא עוד חייב כספים למועדון. אולם על פי תקנות הצינון הדבר לא צפוי לעמוד בדרכו. ״ההבדל ביני לבין רמון והפועל, הוא שלהם אין שקל בכיס ולי יש מספיק כסף וקור רוח כדי לנהל מאבק ממושך״, אמר טביב בשיחות סגורות, ורמז שיגיש בסוף החודש תביעה נגדית נגד הפועל.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ