פיפ"א לא תטיל סנקציות על ישראל

בקשת ג'יבריל רג'וב אמנם נדחתה, אך נשיא פיפ"א יגיע ארצה כדי לדון בבעיית מעברם של השחקנים הפלסטינים. לוזון: "כדורגל ופוליטיקה לא הולכים ביחד"

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

אם מישהו חשש שפיפ"א תטיל סנקציות נגד הכדורגל הישראלי, כפי שביקש יו״ר ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב, הרי שהוא יכול להירגע. לפני שעה קלה הצליח יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון לרשום הישג נוסף, עת הוביל לדחיית דרישתו של רג'וב ולסלילת נוסח פשרה, לפיו נשיא הארגון ספ בלאטר, שייצא בעתיד הקרוב לסיור באזורנו, ינסה להיפגש עם גורמים בממשלה ולמצוא פתרון לבעיית מעברם של השחקנים הפלסטינים.

רג'וב, שהגיע לקונגרס התאחדות הכדורגל האסייתית שנערך השבוע במאוריציוס, הפעיל את התקשורת העולמית נגד ישראל והטיח האשמות כבדות נגד ממשלתה, במטרה להטיל סנקציות על הכדורגל הישראלי ברמת הנבחרות. לוזון, השוהה בקונגרס, נמנע מלהיפגש עם רג'וב ובתום קרב פוליטי הצליח לשכנע את ראשי ההתאחדויות עמם שוחח לא להיענות לבקשת עמיתו הפלסטיני.

רג'וב. יישא את אותם דברים גם בשנה הבאהצילום: ניר קידר

כאשר הבין כי ההצעות להטלת סנקציות או לגנות את ישראל לא תזכנה לרוב הנדרש, דרש רג'וב מבלאטר לבקר בישראל במסגרת סיור שיקיים באיראן, בסוריה, בלבנון ובירדן, ובו ינסה לפתור את הבעיה בדרכים פוליטיות. כמו כן, הצהיר רג'וב מעל בימת הקונגרס כי הוא מאמין שגם בשנה הבאה הוא יעמוד באותו מקום ויגיד את אותם דברים מאחר והבעיה לא תפתר. במסגרת מאבקם נגד קיום אליפות אירופה לנבחרות צעירות בישראל שלחו היום הנציגים הפלסטינאים מכתבים למדינות המשתתפות בטורניר וקראו להם להחרים את האירוע.

"מדינות רבות עזרו לנו וצדדו בנו. ההחלטה מוכיחה שכדורגל ופוליטיקה לא הולכים ביחד ואני שמח שבתום מאמצים רבים ואינספור פגישות שקיימתי הכדורגל הישראלי יכול להמשיך לתפקד כרגיל", סיכם לוזון את אירועי היום, "עכשיו רק נותר לנו להראות לעולם כולו כיצד אפשר לקיים טורניר גדול בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ