יורו 2013 |

פגישה בין חברים

אחרי 89 דקות עקרות נזכרו איטליה ונורווגיה לשחק, ונפרדו בתיקו 1-1 ששלח את שתיהן לחצי הגמר. את המשחק הבא ביניהן הן כבר קבעו ליום שלישי בטדי

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר צדוק

ואסקו רג'יני, המגן השמאלי של איטליה, נצמד לג'ושוע קינג, חלוץ נורווגיה, ובין השניים, איך אומרים, נקשרה שיחה. גורמים המקורבים לשניים (הבלם האיטלקי מרקו קפואנו והקיצוני הנורווגי יאן אריק דה־לנליי) מספרים כי רג'יני שאל - לא ציטוט מדויק - איך לעזאזל הם לא ניצחו את ישראל. "את האמת?", שאל קינג. "רק את האמת", השביע אותו רג'יני. "אין לי מושג, בכלל הייתי באלבניה עם הנבחרת הבוגרת באותו זמן". לפני שרג'יני הספיק לאחל לו בהצלחה בשלב הבא - ולשאול אם חם שם, באלבניה, כמו פה - הגיע לוקה קלדירולה, בחור רציני, וצעק לו שייצא לנבדל. השניים נפרדו, מבטיחים לעצמם לשוב ולהיפגש ביום שלישי בטדי, בגמר.

הרבה ילדים היו הערב בבלומפילד. מנקודת מבטם מדובר באליפות אירופה לנבחרות. בלי צעירות. עבורם גם בני 21 הם בוגרים. אחדים מהם הצטופפו בסמוך ליציע הכבוד, מרחק נגיעה מהשכינה ומנציגה עלי אדמות, לורנצו אינסיניה, משחקני ההרכב שזכו למנוחה. הם צעקו לו "פורצה נאפולי". הוא, בתגובה, חייך, כי מה כבר יש להגיד. אחרים רצו לצעוק משהו דומה לקינג, אבל אף אחד לא ידע איך קוראים לו ובטח לא איפה הוא משחק, אז הם פשוט נצמדו לפלאפון וחיכו לאיתות מהמשחק של ישראל. המבוגרים הסכימו שהוא מזכיר את ג'ון קארב.

פחות מ־72 שעות חלפו מאז לימדה אותנו שיעור בכדורגל, וניתן לומר כי הקהל הישראלי נפל שדוד לרגלי איטליה. כשזיהו מומנטום של הכחולים פרצו בקריאות עידוד קצובות, חלק אף עצרו את נשימתם. התלהבות של ממש הורגשה בכל פעם שהאיטלקים התקרבו לשער, כמו מחכים לקסם שעשוי להתרחש בכל רגע. כשכבר הגיעו להזדמנויות במחצית שנייה והחמיצו, הופגנה אכזבה קולקטיבית בדמות אנחות ייאוש וספיקות כפיים.

ואז, כשכבר נדמה היה שלא יקרה דבר במשחק המשמים הזה, נשרק פנדל לנורווגיה. דקה 89, לא סתם. סטפן סטרנדברג המחליף הפגין עצבי ברזל כשהתעלם מהבוז הצורם מכל עבר. ישראל כבר היתה מוכנה להתאהב בסקנדינבים, עד שבשנייה האחרונה של תוספת הזמן הבקיע אנדראה ברטולוצ'י שער אקרובטי ומנע מהם ניצחון. זה הרגיש יותר מדי כמונו, וזה - עם כל הכבוד - בכלל לא מתאים לנו.

מהלך המשחק

דקה 94: שער! שוויון דרמטי של איטליה, לא אחרי שיציאה רעה של אוסטבו איפשרה לברטולאצ'י לבעוט פנימה ולקבוע 1-1. איטליה סיימה ראשונה.

דקה 89: שער! קפואנו מכשיל ברחבה את סטרנדברג, שגם מתכבד לבעוט את הפנדל. נורווגיה מטפסת לפסגת הבית.

דקה 65: בעיטה חופשית של הדנסטאד הלנורווגי נעצרת במשקוף.

דקה 58: דסטרו חומק ממלכודת הנבדל, מתייצב לבד מול אוסטבו, עובר את השוער, אך בועט מחוץ למסגרת.

דקה 46: חילוף באיטליה - ספונארה יוצא, ברטולאצ'י נכנס.

דקה 43: בעיטה שטוחה של דסטרו נהדפת ע"י אוסטבו. הכדור כמעט חוזר לסנסונה, אך הנורווגים מרחיקים.

דקה 35: כדור קרן נוחת על ראשו של קאלדירולה, אולם אוסטבו מציל.

דקה 20: בעיטה נוספת של סנסונה בועט, שהפעם נעצרת ע"י ההגנה הנורווגית.

דקה 11: איום ראשון של איטליה, אולם אוסטבו  את הבעיטה של סנסונה.

דקה 1: גם המשחק בבלומפילד יוצא לדרך.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ