אבי לוזון: "הריקבון נמצא אצל זליכה במוח"

יו"ר ההתאחדות בחר להתייחס למסקנות ועדת זליכה במסיבת עיתונאים שערך עם ספ בלאטר, שהזהיר מהתערבות ממשלתית

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

אחרי הגלים הרבים שיצרו מסקנות ועדת זליכה שפורסמו אתמול, ערכו היום (שלישי) אבי לוזון וספ בלאטר מסיבת עיתונאים במצודת דוד שבירושלים, בעקבות טענות יו"ר ההתאחדות לכדורגל הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, על פגיעה ישראלית בצעדיו. יו"ר ההתאחדות הישראלית לא פספס את ההזדמנות להגיב על הדברים שנאמרו אתמול במסיבת העיתונאים שערכה שרת הספורט לימור לבנת. לוזון קיבל תמיכה מנשיא פיפ"א, שהזהיר מסנקציות במידה וממשלת ישראל תתערב בנעשה בהתאחדות.

כבר בפתיחה התפנה לוזון להגיב על הדברים הקשים שנאמרו עליו אתמול. "מנסים להציג את זה כמאבק אישי ביני לבין שרת הספורט לימור לבנת", אמר לוזון. "מנסים לצייר כאילו השרה מחפשת את הראש שלי. לעולם אף אחד לא יתערב בבחירת יו"ר ההתאחדות לכדורגל, ללא קשר לאבי לוזון. רק קבוצות הליגות רשאיות לבחור את היו"ר. כך זה היה וכך זה ישאר. אין כאן עניין של ועדות איתור, יש בחירות".

"אדון זליכה אמר שהכדורגל רקוב. מה שרקוב זה אצלו המוח", המשיך לוזון, "לא יכול להיות שהוא יכתים מוסד שעבר את כל הביקורות. הכדורגל הישראלי מתנהל בשקיפות, במקצועיות וברמה הגבוהה ביותר. כל העולם נתן לנו שבחים. אף אחד לא יטיל עלינו רפש סתם. כל מי שרוצה להיות יו"ר ההתאחדות לכדורגל מוזמן - הבחירות בשנת 2014."

אבי לוזון. חרף אכזבתו, צריך יו"ר ההתאחדות להיות מרוצה מבתי המשפט האזרחייםצילום: שרון בוקוב

אחרי שהגיב על מסקנות ועדת זליכה, התפנה לוזון לעניין שהיה על סדר היום. "ספ בלאטר הגיע בעקבות טענות ההתאחדות הפלסטינית לקשיים שמערימה ישראל על פעילותה הספורטיבית".

"הגעתי כדי לדבר על ההתנהלות בין ההתאחדות הישראלית והפלסטינית. הבוקר נפגשתי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והסברתי לו שצריך להקל על המעבר של קבוצות, שחקנים, ציוד וכל הדברים הנלווים בין הגדה לישראל וחזרה", אמר בלאטר. "הבנתי שיש בעיה פוליטית ואסור לנו להיכנס לדברים כאלה. ביקשתי מראש הממשלה לנסות ולפתור את הבעיה, והוא הסכים לעזור. הוא גם ביקש ממני לעזור לו ולמדינת ישראל, שכדורגל לא יהיה ככלי מיקוח לפעולות אחרות, בטח שפוליטיות. הצעתי שהצעד הבא יהיה הקמת צוות משימה בראשות יו"ר ההתאחדות הישראלית, יו"ר ההתאחדות הפלסטינית, נשיא אופ"א מישל פלאטיני ואנשים נוספים".

"נקודה נוספת שעכשיו הוסברה על ידי היו"ר לוזון, לגבי התערבות שרת הספורט לימור לבנת, בדו"ח שקיבלתי וקראתי. אני לא עומד לאיים, זה לא התפקיד שלי לאיים על רשויות מדיניות, אבל אם הדו"ח הזה ייושם אזי ההתאחדות תעמוד בקשיים. לא רק השעיה של נבחרת ישראל, אלא השעיה של כל פעולות מועדונים, נוער, שופטים וקבוצות, גם התמיכה הכלכלית תופסק עד שזה יקרה. אני מקווה שאנחנו לא נגיע לכך. בדיוק היה פה יורו 2013, הצלחה מסחררת וההתאחדות עובדת נהדר", אמר בלאטר. זה לא כרטיס צהוב, זו רק אזהרה. אבל אם דבר כזה יקרה לא תהיה לנו אלטרנטיבה".

נתניהו, בלאטר והמצגת האומללהצילום: קובי גדעון/לע"מ

"הפלסטינים מבצעים פשע מלחמה כפול: מסתתרים מאחורי אוכלוסייה אזרחית ומגרשי כדורגל כדי לתקוף אזרחים ישראלים", אמר נתניהו לבלאטר בפגישה ביניהם. ראש הממשלה הציג לנשיא פיפ"א צילומים המראים שיגורי טילים מלב האוכלוסייה האזרחית בעזה לעבר ישראל, תצלומי אוויר המראים את נקודות השיגור של טילי פג'ר 5 מאיצטדיון הכדורגל בעזה, צילום הבניין שנפגע מטילים בראשון לציון, ועוד.

בפגישה גם הוקרן סרטון קצר שצולם ע"י אזרחים ובו נראה משחק כדורגל בין מכבי באר שבע למכבי אום אל פאחם, שנפסק בפתאומיות כתוצאה מירי טילים לאזור האיצטדיון.
"אנו מבקשים מפיפ"א לתת לישראל 'משחק הוגן' ולא לאפשר לנצל את הארגון ואת הכדורגל להפצת תעמולה שקרית נגד ישראל" אמר נתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ