פרשת הכדור המרכזי הסתיימה ללא ממצאים

אחרי שהתפוצצה ברעש גדול והסעירה את עולם הכדורגל, הפרשה הסתיימה ללא כתבי אישום, לשמחת המעורבים: "בהתאחדות לכדורגל לא דבק רבב"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

אחרי שהתפוצצה ברעש גדול שהסעיר את עולם הכדורגל הישראלי, הסתיימה היום (חמשיי) פרשת הכדור המרכזי בקול ענות חלושה, ללא ממצאים וללא עצורים. כזכור, לפני שנתיים עמדה הפועל פתח תקוה במוקד הפרשה, כשהחשד היה שמאמן הקבוצה דאז, יובל נעים, קיבל לכאורה כספים שלא דווחו כדין. במהלך הפרשה זומנו לחקירה גם גם הבעלים של הקבוצה, גל חצור ועוד מספר שחקנים. החוקרים ניסו גם למצוא אי סדרים בדו"חות הכספיים של הקבוצה, שהגיעה באותה עת לפירוק וירדה לאחר מכן לליגה הלאומית.

"החלטת הפרקליטות לסגור את פרשת הכדור המרכזי מבלי להגיש כתב אישום נגד אף גורם בהתאחדות לכדורגל מלמדת פעם נוספת כי במוסד ובאנשיו לא דבק רבב, כפי שהבטחנו מראשית החקירה", אמרו בהתאחדות. "כאשר ידעך הגל הפופוליסטי, הדמגוגי, המסית והשקרי של גורמים שאחראים לדו״ח ועדת זליכה וגורמים אינטרסנטים אחרים, יתברר שוב כי דברי ההכפשה והבלע נגד ההתאחדות וראשיה, כמו גם נגד הכדורגל הישראלי, היו לא יותר מהשמצות חסרות בסיס. הציבור בישראל יווכח שוב שהכדורגל הישראלי ראוי להמשיך ולהוות מקור גאווה עבורו״

לוזון יוצא מחקירתו במשטרה בעקבות הפרשה, לפני כשנה וחציצילום: שרון בוקוב

מנכ״ל איגוד השופטים, עו״ד יריב טפר, אמר: "שמח מאד על כך שהפרשה הסתיימה. לטעמי, מאוחר מדי. מקווה שעצם העובדה שלא נמצאה כנגדי באופן אישי כל אשמה וכנגד שאר אנשי האיגוד שנחקרו לא נמצא כלום, תגרום לכל אותם פרשנים, כתבים ושאר מובילי דעת לחדול אחת ולתמיד עם כל הטחת האשמות ודיבורי הסרק כנגד איגוד השופטים בכלל ושופטי ליגת העל בפרט. מיותר לציין שגם שתי הועדות כהן וזליכה לא מצאו פגם כלשהו בהתנהלות האיגוד, מה שמעיד על התנהלות תקינה וראויה של האיגוד ושלי.

"בנימה אישית: כאדם שרואה עצמו כאדם ערכי המחנך את 4 ילדיו ליושר, הגינות ואזרחות טובה, החקירה, הטחת האשמות כנגדי ופירסומן חסר האחריות כמו גם כל פרשנויות השונות גרמו לי לנזק תדמיתי אדיר. אני מקווה שכל מי שהתנהל בצורה חסרת האחריות שראינו באופן ניהול החקירה, פרסומה וחריצת דינם של הנחקרים למיניהם יעשה חשבון נפש ויבדוק עצמו. אני מודה למשפחתי חברי ובעיקר לחברי בהתאחדות שתמכו, סייעו והיו למשענת בימים הלא פשוטים שעברתי״

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ