עכשיו לוזון דורש מהטוטו שקיפות

יו"ר ההתאחדות ביקש ממנכ"ל מועצת ההימורים להעביר אליו מסמכים הקשורים למכרזים שהוציא הטוטו בשנים האחרונות

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

הקרב בין ההתאחדות לכדורגל למועצת ההימורים של הטוטו עולה מדרגה. יו"ר ההתאחדות אבי לוזון שיגר מכתב לאיציק לארי, מנכ״ל הטוטו, ובו הוא דורש להעביר אליו את כל המסמכים הקשורים למכרזים מול משרדי פרסום, תקציב הפרסום באמצעי התקשורת ופרטים על העובדים שהתקבלו וסיימו את עבודתם.

לוזון יצר קשר עם לארי בסוף השבוע בזמן שהאחרון שהה בחופשה באילת יחד עם שאר עובדי הטוטו, וזה הבטיח לטפל בבקשה עם חזרתו לעבודה. ביום ראשון שיגר לוזון את המכתב באופן רשמי. הבקשה של לוזון עוסקת בעיקר בתקופת כהונתה של השרה לבנת במשרד התרבות והספורט.

לוזון ביקש לקבל את המסמכים עד ה-25 לחודש, אולם מנכ"ל הטוטו ביקש ארכה מכיוון שמדובר בחומר רב. במקביל, מנהל הוועד האולימפי מאבק משלו מול משרד הספורט, בעיקר מאחורי הקלעים. בוועד האולימפי ישנה תחושת מרמור גדולה על כך ששני הנציגים של הוועד, יגאל כרמי ויורם אורנשטיין, לא נכנסו לדירקטוריון בשל עיכוב שמקורו במשרד הספורט. בשיחות בימים האחרונים עם משרד הספורט הועברו מסרים ברורים כי הוועד האולימפי ישקול לעתור לבג"צ.

געגועים. אבי לוזוןצילום: ניר קידר

ברוריה ביגמן, דוברת הוועד האולימפי, מסרה: ״נושא החברות של יגאל כרמי ויורם אורנשטיין במועצה להסדר הימורים בספורט נמצא כעת בדיון בין משרד הספורט והוועד האולימפי בישראל. אנחנו בטוחים שהנושא יוסדר בקרוב תוך שאיפה משותפת שדעת הספורט האולימפי תשמע ותשפיע במועצה להסדר ההימורים בספורט״.

משרד הספורט מסר בתגובה כי חוק המועצה להסדר ההימורים בספורט השתנה בגלל החוק להקמת מועצה לאומית עליונה בספורט. ״שרת הספורט לימור לבנת אינה יכולה למנות נציגים לדירקטוריון הטוטו על בסיס החוק בנוסחו הקודם״.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ