ג'יבריל רג'וב לפיפ"א: השעו את ישראל

יו"ר התאחדות הרשות הפלסטינית אמר את הדברים בעקבות המניעה מספורטאים ערבים להיכנס לשטחי הרשות. לוזון: "הוא מנסה לזכות בהון פוליטי"

עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן

ג’יבריל רגוב, יו”ר התאחדות הכדורגל של הרשות הפלסטינית, פנה לפיפ”א בבקשה להשעות את ישראל מחברותה בארגון. העילה היא מניעת כניסת שחקנים ומאמנים מכמה מדינות ערביות לאליפות מערב אסיה לנערים, שהתחילה היום ברשות. בין מסורבי הכניסה 13 מאמנים ושחקנים מעיראק וכן מאמנים מירדן ועסקנים מאיחוד האמירויות.

“ביקשנו להוציא לישראל כרטיס אדום, כי הצהוב הוצא ונמצא שם יותר מדי זמן”, אמר רג’וב לעיתונאים ברמאללה, “מה שישראל עושה פוגע בנו ובכדורגל, והעובדה שארגון כפיפ”א מאפשר התנהגות כזו היא מתן לגיטימציה לכיבוש”. פיפ”א הבטיחה לדון בעניין.

ג'יבריל רג'וב צילום: ניר קידר

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, הגיב לדברים: "יו"ר ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב מנסה לזכות בהון פוליטי בהתבטאויות חריפות נגד מדינת ישראל והכדורגל הישראלי, ובמהלכיו לסלק את הכדורגל הישראלי מהזירה הבינלאומית. מנעתי זאת ממנו כאשר העלה את הנושא בכנס פיפ״א בשלהי חודש מאי, ובפגישה הקרובה שלי עם בלאטר, נשיא אופ"א מישל פלאטיני ורג'וב, ב-3 בספטמבר בציריך, אבהיר שוב את המחויבות הבלתי מתפשרת שלנו למנוע התערבות פוליטית בתחום הכדורגל".

"ההתאחדות הישראלית תסייע ככל יכולתה בהשגת אישורי מעבר עבור השחקנים שמופיעים ברשימה ששלחה ההתאחדות הפלסטינית, אבל לא תתערב ולא תחלוק על השיקולים של גורמי הביטחון של מדינת ישראל", המשיך לוזון, "הדבר הובהר בפגישה שנערכה בחודש שעבר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא פיפ"א ספ בלאטר ויו"ר ההתאחדות אבי לוזון. מרבית השחקנים שהופיעו ברשימה זכו לאישורי מעבר דרך גשר אלנבי, אולם כניסת כמה מהם נמנעה על ידי השב"כ. הערב שלחה ההתאחדות הפלסטינית רשימה נוספת וגם היא תיבחן על ידי גורמי הביטחון של ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ