ההתאחדות לכדורגל מתחילה לממש את איומיה

לאחר שכשלו המאמצים להשגת הסכם שיווק עם הטוטו, הכריזה ההתאחדות על הקדמת משחקים ועל איסור שימוש בשמות הקבוצות

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת

ההתאחדות לכדורגל הודיעה היום (ראשון) כי בשל סירובה של המועצה להסדר הימורים בספורט לחדש את הסכם השיווק בין שני הגופים, לוח המשחקים בשתי הליגות הבכירות יתוכנן ללא תיאום עם הטוטו, בניגוד לשנים קודמות. על פי התכנית, המשחק המרכזי של המחזור יועתק מימי שני - בהם מתקיימים משחקים מעטים בליגות באירופה - לימי ראשון העמוסים. כמו כן, ייתכן כי משחקים יוקדמו לשעות הערב המוקדמות ולאחר הצהריים במטרה לפגוע בהרגלי המהמרים וכתוצאה מכך ברווחי הווינר.

בפנייתה לטוטו, מציינת ההתאחדות כי היא מודעת לכך שציבור אוהדי הכדורגל והמהמרים עלולים להיפגע מהשינויים, אולם אינה בכוונתה לשאת בהפסדים או בנזקים שייגרמו, והיא מטילה את האחריות לרבצה של המועצה. "לוח המשחקים יקבע אך ורק בהתאם לשיקולים ולצרכים של קבוצות הכדורגל ועל פי צרכי ההתאחדות והתחייבותיה מול גורמים שונים, זאת לרבות קביעת מועדי משחקי הכדורגל ואופן פריסתם במהלך השבוע, שעות קיום המשחקים וכיוצ"ב", נכתב בהודעה.

פישביין. נשאר בית"ר ת"א רמלהצילום: ראובן שוורץ

ההתאחדות אף מאיימת כי בנסיבות מסוימות היא עשויה לשנות את מועדי המשחקים שנקבעו מראש - הן מבחינת ימים והן מבחינת שעות, זאת ללא כל תיאום מראש עם המועצה. לפיכך, ההתאחדות "ממליצה" לטוטו להימנע מעריכת הימורים על משחקי הכדורגל המאורגנים על ידיה.

כמו כן, ההתאחדות מתריעה בפני מועצה להסדר הימורים בספורט שהאחרונה מנועה מלעשות שימוש מסחרי בשמות 11 מ־14 קבוצות ליגת העל (להוציא את מכבי ת"א, באר שבע ואשדוד) ו־13 מ־16 קבוצות הלאומית (לא כולל רמלה, אשקלון וקטמון), או לנהל הימורים על משחקיהן ללא הסכמה מצדן. קביעה זו עומדת לכאורה בסתירה לטענת הטוטו, שהמציא לפני שלושה ימים מכתב מבית המשפט העליון המתיר לו לעשות שימוש בשמות הקבוצות. בתגובה נמסר מההתאחדות כי הדבר הוצא מהקשרו ולא יתאפשר למועצה "לעשות ככל העולה על רוחה תוך התעלמות מזכויות קבוצות הכדורגל".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ