ספורט הארץ

ביום שישי הקרוב יתקיים המחזור השלשי בליגה הלאומית, אך זהותה של הקבוצה ה-16 עדיין איננה ידועה. לאחר שהורדה לליגה א' בשל אי עמידה בדרישות בקרת התקציבים, פסק היום (חמישי) בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל כי מכבי אום אל פאחם עשויה להישאר בליגה, זאת בתנאי שתפקיד שיק בנקאי בסך 450 אלף שקלים שפירעונו מיידי, עד בוקר יום שני הקרוב.

"אין לאפשר מסירת צ'ק רגיל, אשר בדיקת פירעונו תארך יומיים-שלושה נוספים. הרשות לבקרה תשלים את בדיקותיה כפי שתמצא לדרוש, בהתחשב גם בהערותינו בהחלטתנו זו, וההבהרות הדרושות לאור החלטה זו. על אום אל פאחם לשתף פעולה עם הבקרה, להתייצב ללא דיחוי במשרדי הבקרה התקציבית למסירת כל הבהרה שתידרש, ולמסור לרשות לבקרה מיידית את כל המידע והמסמכים הדרושים, לרבות, בין היתר, לעניין יעוד הסכומים הנוספים. בעקבות כך יתכנס בית הדין לדיון נוסף ביום שייקבע, על מנת להכריע בשאלת ירידתה של אום אל פאחם לליגה א'", נכתב בפסק הדין.

אוהד אום אל פאחם חרד לגורל קבוצתו. הרוויחו זמן נוסףצילום: אילן אסייג

במידה שאום אל פאחם לא תצליח לעמוד בדרישות ואכן תורד לליגה השלישית, טרם הוחלט  מי תהיה מחליפתה. הפועל כפר סבא, שהודיעה על רצונה לשחק בלאומית, תאלץ להמתין להחלטת בית הדין בנוגע לסקציה נס ציונה - שסיימה אשתקד מעליה בטבלה, וקיבלה אף היא ארכה נוספת להסדיר את ענייניה הכלכליים. "אנו מורים לנס ציונה להגיש לבקרה התקציבית עד לא יאוחר מיום א', 22/9/13, את המסמכים התקציביים שבידיה", ציינו בבית הדין, "יוער, כי לאור היעדר אישור ניהול תקין עד עצם היום הזה, ובהינתן בקשת הפירוק, לא ברור מהו הבסיס לסברתה של נס ציונה כי יהיה בידיה לקבל אישור של הבקרה התקציבית".

הרשות התקציבית תמסור ביום שלישי הקרוב דו"ח נוסף לבית הדין העליון, שיחרוץ את גורלן בהתאם למסמכים שימציאו הקבוצות המעורבות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ