סופית: אום אל פאחם תהיה הקבוצה ה-16 בלאומית

אחרי אינספור שינויים ופיתולים בעלילה, בית הדין של ההתאחדות החליט כי הקבוצה שאיחרה במועד הגשת תקציבה תישאר בליגת המשנה ותיקנס ב-30 אלף ש"ח. כפ"ס תישאר בליגה א'

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, בהרכב אב בית הדין עו"ד אמל פלאח והדיינים עו"ד אורטל קליין ועו"ד נזי חלבי, החליטו היום (רביעי) לקבל את ערעורה של מכבי אום אל פאחם על החלטת הרשות לביקורת תקציבים מה-11 ביולי להורידה לליגה א', ולהשאיר את הקבוצה בליגה הלאומית. מאחר והקבוצה איחרה בהגשת המסמכים הדרושים כדי לקבל את אישור הבקרה, היא תשלם 30 אלף שקל להתאחדות על ההוצאות. ההחלטה התקבלה ברוב של שניים נגד אחת, כשקליין התנגדה לקבל את הערעור.

בסעיף 16 בפסק הדין מקבל בית הדין את טענותיה של אום אל פאחם כי מדובר בעניינים פרוצודרליים ולא עניינים שבמהות. אמנם בסעיף 34 מבהיר בית הדין כי בלוח הזמנים שקבעה ההתאחדות לגבי הגשת תקציבים לעונה חדשה יש חשיבות קרדינלית לניהול הליגה בצורה סדירה ותקינה, אולם בסעיף 16 הוא מסביר כי אין מקום להפעלת סנקציה חמורה וקיצונית כמו הורדה לליגה נמוכה.

אוהדי מכבי אום אל פאחם יכולים להיות שמחיםצילום: אילן אסייג

בנוסף מסביר בית הדין בסעיף 21 כי לאחר שהרשות פסלה את אום אל פאחם מלשחק בלאומית, היא קיימה דיון ענייני עם הקבוצה רק בעקבות החלטת בית הדין העליון ב-18 בספטמבר ולא עשתה זאת לפני כן, כשערעורים שהגישה אום אל פאחם הובילו לשלושה דיונים בבית הדין העליון ושני דיונים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שהורה כל פעם מחדש להתאחדות לפתוח את הנושא. אמנם המערערת איחרה בהגשת הדו"ח הכספי והצעת התקציב, אך משהוגשו היה ראוי לקיים דיון ענייני בהקדם האפשרי. אילו נעשה הדבר אזי לוחות הזמנים והאיחור היו מצטמצמים עד למינימום ו/או עד למועד שלפני פתיחת עונת המשחקים, נכתב בסעיף 24.

מי שנפגעה מההחלטה של בית הדין היא הפועל כפר סבא. רק לפני שלושה שבועות הודיעה ההתאחדות כי לאחר שאום אל פאחם הורדה לליגה א' וסקציה נס ציונה שסיימה בעונה שעברה במקום ה-15 בלאומית לא הצליחה לקבל אישור מהרשות לביקורת תקציבים, כפר סבא שסיימה אחרונה בלאומית נשארת בליגה, החלטה שכאמור התבטלה.

בעקבות החלטת בית הדין, החליטה ההתאחדות כי משחקה הראשון של אום אל פאחם בליגה הלאומית העונה יהיה ביום שני הקרוב נגד אחי נצרת באיצטדיון עילוט במסגרת המחזור הרביעי. עדיין לא נקבעו תאריכים דחויים למשחקי הקבוצה בשלושת המחזורים הראשונים. נכון להערב, בטבלת הליגה הלאומית באתר ההתאחדות עדיין מופיעה הפועל כפר סבא במקום ה-15.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ