משה בוקר

בכניסה למעלית באיצטדיון בנתניה קיבל אוהד הפועל רעננה טלפון. המתקשר ביקש לדעת באיזו תוצאה ניצחה הקבוצה את בית״ר ירושלים. ״עוד לא התחיל, אבל ננצח״, ענה האוהד ומיהר ליציע. זה ביטחון.

אשר אלון, הבעלים של רעננה, אמר בקיץ כי למרות שקבוצתו לא תכננה לעלות עדיין לליגת העל, הוא למד מטעויות הירידה ב־2010 והכין קבוצה חזקה וטובה. רבים צחקו עליו. רבים גם הרימו גבה איך עולה חסרת ניסיון ומסורת בליגת העל חתימה מאמן צעיר שכמעט לא עבד בליגה הבכירה. את התשובה נותן מנחם קורצקי בימים אלו.

בתקופה קצרה הוא בנה קבוצה טובה מאוד, שילוב של צעירים, ותיקים וזרים איכותיים. תמיר כהן כאילו נולד מחדש ואסי בלדוט עדיין מתלהב כמו ילד, בזמן שעמנואל מבולה, אנתוני נוואקמה וממאדו צ'אם מוכיחים כי גם קבוצה קטנה יכולה להביא זרים טובים. רעננה לא מתגוננת, לא פוחדת, אינה מתרגשת מבית"ר על 3,500 אוהדיה הרעשניים וגם לא מפיגור. הערב חזרה ממנו פעמיים והשוותה ל־2-2, כדי לשמור על מאזן נקי מהפסדים.

בית"ר הציגה משחק עם הרבה התלהבות, אבל גם הרבה חורים וסימני שאלה לעתיד. בזמן שאצל קורצקי כולם התרגלו להיות פועלים נטולי אגו, בסגל של אלי כהן הוא בולט בקיומו, לצד הרבה תחרות ולחץ מהתקשורת והקהל. שני המאמנים לא ישבו אתמול לרגע. הם צעקו, השתוללו וביקרו את השופט. לכהן היתה סיבה טובה לכך בתוספת הזמן, כשבית"ר לא קיבלה פנדל אחרי שתמיר כהן הכשיל את אנדרס טונייס ברחבה.

"בלהט המשחק אני לא צריך לרוץ לשופט", התייחס המאמן המאוכז לשריקה שלא היתה", "טעויות הן חלק מהמשחק, אין לי טענות. יש לנו הרבה עבודה, אני לא מרוצה מרמת המשחק אבל כן מהנקודה. הצטרפו אלינו הרבה שחקנים חדשים, שעדיין צריכים את הזמן שלהם". מנחם קורצקי גם התעלם מהשיפוט, אבל מצד אחר: "אני לא יודע אם היה פנדל, אני לא מתייחס להחלטות של השופט. יכולנו להוציא יותר. אני מרוצה מרמת המשחק, אבל אני לא מהתוצאה - למרות שבית"ר הובילה פעמיים".

אלי כהן מרוצה מהנקודה. בערךצילום: שרון בוקוב

מהלך המשחק

דקה 92: שמואלביץ' מצליח לפספס הכשלה ברורה ברחבה של תמיר כהן על טונייס. בית"ר באה בטענות מוצדקות לפנדל.

דקה 81: אדום! בית"ר נשארת בעשרה שחקנים אחרי שבאנגורה פוגע באמבולה ללא כדור.

דקה 70: לראשונה המשחק, בעיטה למסגרת, שאינה הסתיימה בשער! ותודה לאופיר קריאף, שנאלץ להסתפק בקרן.

דקה 54: שער! רעננה דומיננטית, ובאה על שכרה. חמישה ירושלמים בוהים בצירופי מסירות נאים, נאים בהחלט, בין נמני, נוואקמה ובלדוט, שממשיך פנימה. 2-2 צודק.

דקה 49: הזדמנות פז לרעננה. מסירת עומק של לביא לאמבולה, שמעביר כדור רוחב מדויק למרכז, אולם דה סוזה בועט עקום החוצה.

דקה 29: שער! כהן כבש את הראשון, ועכשיו הוא מבשל את השני לבאנגורה, עם כדור רוחב מדוד שמסיים מתפרצת כהלכה. 1-2 בית"ר.

דקה 27: שוב בעיטה חופשית של רעננה, שוב מרחוק, שוב תמיר. הפעם מחוץ למסגרת.

דקה 14: שער! שבוע שני ברציפות שתמיר כהן מבקיע בבעיטה חופשית מרחוק. הרוש מעמיד חומה לא מוצלחת, שמפקירה את הפינה הקרובה, ומאפשרת לרעננים להשוות.

דקה 5: שער! איציק כהן נמצא במקום הנכון ובזמן הנכון, ומצליח לנצל הרחקה רעה של בלמי רעננה לפריצה של באנגורה, ודוחק את הכדור פנימה מקרוב

דקה 1: איתן שמואלביץ' שורק לפתיחת המשחק. 53% לחות, 23 מעלות, מזג אידאלי לכדורגל!

איברהים באנגורה אחרי השער, לפני ההרחקהצילום: שרון בוקוב

הרכבים

הפועל רעננה: גל ניר, עדי נמני, לואי טאהא, יניב לביא, עמנואל אמבולה, בן בנימין, תמיר כהן, אסי בלדוט, אנתוני נוואקמה, אודי סילבה דה סוזה (יוגב לרמן, 77), ממאדו צ'אם (סער בנבנישתי, 67).

בית"ר ירושלים: אריאל הרוש; לאנדרי מולמו, אנדרס טונייס, ניסו קפילוטו, שי חדד (ברק משה, 78), אייס קרים, אופיר קריאף, עומר אצילי (בראיין ג'ונס, 60), סינטיהו סלליך (דוד רביבו, 60), איציק כהן, איברהים באנגורה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ