הושג הסכם בין הטוטו להתאחדות לכדורגל

בתום סכסוך שנמשך כשלושה חודשים, הגיעו הגופים להסכמה בנוגע לסכומים שיקבלו קבוצות שתי הליגות הבכירות. החתימה תתבצע רק לאחר שיוחלט בנוגע לרפורמה בהתאחדות

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת

אחרי סכסוך ממושך, הגיעו היום (ראשון) ההתאחדות לכדורגל והטוטו להסכמה לגבי הסכום שיעבור לקבוצות שתי הליגות הבכירות. הטוטו יעביר בעונה הנוכחית סכום שינוע סביב ה-64 מיליון שקל, ובכל אחת משתי העונות הבאות 80 מיליון. הפער בין הסכומים נובע מכך שהעונה לא יתקיים גביע הטוטו, שמעניק להתאחדות 8 מיליון שקל, וכן בגלל העובדה שההסכם ייכנס לתוקפו כנראה רק אחרי המחזור השביעי.

ההסכם מיטיב עם קבוצות הכדורגל כבר מהעונה הנוכחית. בניגוד לעונה הקודמת, בה כל קבוצה בליגת העל קיבלה 1.7 מיליון שקל, העונה הסכום יעלה ל-2.2 מיליון שקל. קבוצות הליגה הלאומית יקבל 900 אלף שקל כל אחת במקום 600 אלף. העלייה נובעת מכך שהקבוצות הגדולות הסכימו להפחית את הסכומים שמוענקים על בסיס מיקום בסיום העונה ורייטינג. קבוצות ליגת העל יקבלו במצטבר 31 מיליון שקל, קבוצות הליגה הלאומית 14 מיליון, ההתאחדות 10 מיליון ולמענקי מיקום ורייטינג יוקצו 10 מיליון נוספים.

ההסכמה בין הצדדים, שמגיעה אחרי מבוי סתום של יותר משלושה חודשים, הושגה בפגישה שהתקיימה במשרדי הטוטו בפתח תקוה בהשתתפות יו"ר הטוטו צחי פישביין, מנכ"ל הטוטו איציק לארי, יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון, ראש מינהלת הליגה המתהווה ניר חפץ, בעלי מכבי חיפה יעקב שחר, נציגי מכבי ת"א ג'ק אנגלידיס ועו"ד מורן מאירי ומנכ"ל בני יהודה משה דמאיו. ההסכם עדיין לא נחתם וכפוף לאישור של דירקטוריון הטוטו וחתימה של ההתאחדות, המינהלת והקבוצות.

געגועים. אבי לוזוןצילום: ניר קידר

יש לציין כי גם אם שני הצדדים יחתמו על ההסכם, הוא עדיין לא ייצא לפועל כל עוד לא תושג הסכמה לגבי הרפורמה בהתאחדות אותה דורשת משרד הספורט באמצעות הטוטו-ווינר. הרפורמה, שמתבססת על מסקנות הוועדות של דודי כהן וירון זליכה, מדברת על שינוי הליך הבחירה לראשות ההתאחדות, שקיפות, הפרדה של בתי הדין מההתאחדות, הקמת מינהלת ותמיכה בנוער.

בפגישה שנערכה היום לא דובר על נושא הרפורמה, לרבות הדרישה של הטוטו ושרת הספורט שלוזון יחתום על מסמך לפיו הוא מתחייב לא לרוץ בבחירות הבאות לראשות ההתאחדות שיתקיימו ביולי 2014. לאחר ששני הצדדים יחתמו על ההסכם, עשוי יו"ר הסתדרות העובדים, עופר עיני, ליזום פשרה בנוגע לכהונתו הבאה של לוזון כדי שתוציא לפועל את הסכם השיווק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ