ליגה אירופית |

חשפו גם את הצד האחר

שראנוב הדף שני פנדלים, אך גרם לשלושה שערים. מכבי חיפה, שכבר הובילה 0-2, נכנעה 3-2 בסלוניקי. טל בן חיים הורחק בהפסד מכבי ת"א בפרנקפורט

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

פאוק סלוניקי - מכבי חיפה 2-3
עוד לפני שנשמעה שריקת הפתיחה בסלוניקי ספג אריק בנאדו ביקורת על ההחלטה להציב בהרכב את דינו אנדלובו, זה שבשבוע שעבר הודח מהסגל ושבמכבי חיפה ניסו לחפש לו קבוצה חדשה. עקיצות נשמעו גם על העדפת קישור אחורי מתוגבר עם אייל גולסה. 21 דקות ושני כדורים ברשת של פאוק - מרגלי אנדלובו וגולסה, כמובן - סיפקו לבנאדו תשובות. חיפה פתחה את המשחק בצורה מהממת, שהזכירה כמה הופעות עבר מפוארות באירופה. המצב בבית 12 נראה לפתע בר הצלה.

אלא שבזמן שחיפה התקרבה לפתרון בעיה, אחרת נחשפה במלואה. כבר תקופה ארוכה שיש מחלוקת בנוגע לשוער בויאן שראנוב. גם בחיפה מודים כי הוא מתחלק לשניים: מצוין באחד על אחד ובכדורים שטוחים, חלש בכדורי גובה. הבדיחה במועדון מספרת שיש לשראנוב בעיה חמורה במיקום במצבים נייחים ושצריך לחבר לו GPS. הערב, הוא באמת לא מצא את עצמו. מול שני פנדלים שהדף מרגלי מירוסלאב סטוך בתוך דקות - באמת הישג נדיר - ועוד כמה עצירות יפות, ספג שראנוב שלושה שערים שנובעים ממיקום לקוי מול כדורי גובה. יתרון 0-2 הפך להפסד 3-2, שאולי חיסל את הסיפור האירופי. "היתה לנו רבע שעה רעה מאוד", הודה בנאדו, "ספגנו שערים מטעויות שלנו בשל חוסר ריכוז ושילמנו על כך ביוקר".

למרות האכזבה, בנאדו יכול לציין נקודות חיוביות. חיפה שיחקה היטב לפרקים ארוכים ואולי קיבלה בחזרה את אנדלובו וגולסה. עתה, צריך להתרכז בסגירה בהגנה ובמצבים נייחים. לגיורא אנטמן, מאמן השוערים, יש עבודה.

ד"ר בויאן ומיסטר שראנוב. השוער הסרבי הציל שני פנדלים, אך ספג שלושה שערים באשמתו, הערב ביוון. אולי GPS יעזור לוצילום: ראובן כהן / אתר מכבי חיפה

מהלך המשחק

דקה 1 - השופט הספרדי פרננדו טשיירה מוציא את המשחק לדרך. 19 מעלות בסלוניקי, מזג אוויר מצוין לכדורגל!

דקה 4 - עזרא מגביה לרחבה, חאקובו הודף, והיוונים יוצאים מיד למתרפצת אותה הם לא מצליחים לממש.

דקה 10 - סטוך בועט מ-22 מ', שראנוב מתעופף ומציל.

דקה 13 - 0-1 למכבי חיפה! אנדלובו חוטף כדור לקצוראניס, דוהר לעבר השער היווני, ובועט כדור שטוח ומדויק ברגל שמאל, פנימה! שער מפתיע לחיפה.

דקה 21 - 0-2 למכבי חיפה! הירוקים מהממים את היוונים עם שני שערים מהירים, ועולים ליתרון מבטיח בסלוניקי. המהלך החל לאחר שסטוך בעט כדור חזק, שראנוב הדף לא טוב והסתער על הריבאונד יחד עם סלפינגידיס, וספק הכשיל אותו. היוונים טענו לפנדל, אולם השופט הורה להמשיך וחיפה יצאה למתפרצת. בסיומה, מסר ראיוס לגולסה, שהסתובב על המקום ומב-18 מ' שלח כדור אדיר לרשת היוונית. 0-2 ענק לחיפה!

דקה 31 - שליטה של חיפה במגרש. פריצה נהדרת של עזרא משמאל, מוסר כדור חכם לגולסה, שמ-17 מ' בועט כדור שטוח לפינה, אך מפספס את הקורה בסנטימטרים.

דקה 34 - קרן ליוונים. ניניס מוריד את הכדור בראש לסלפינגידיס, שמשלושה מטרים מסית את הכדור החוצה, החמצה ענקית לחלוץ ומזל גדול לחיפה.

דקה 36 - פאוק מצמקת ל-2-1! לינו מרים כדור חופשי והבלם ויטור נוגח בהקשתה מעל שראנוב שנתקע על רחבת ה-5, והכדור הולך פנימה. טעות קשה של שוער חיפה, היוונים חוזרים למשחק.

דקה 37 - היוונים משתלטים על המשחק. סלפינגידיס מקבל את הכדור ברחבה ובועט חזק, אך שראנוב קולט.

דקה 38 - הקצב הצסחרר נמשך. ניניס חודר לרחבה וצ'צ'אליץ' ספק מכשיל אותו, השופט מורה על פנדל ליוונים. סטוך בועט חזק שמאלה, שראנוב הודף מצוין, ניניס מסתער על הריבאונד ובועט נהדר, אך השוער החיפאי הודף למשקוף ולקרן.

דקה 39 - פאוק משווה ל-2-2! משחק פשוט מטורף ביוון. פאוק חוזרת מפיגור 2-0 ל-2-2, בזכות עוד טעות של שראנוב. כדור קרן עולה לרחבה וניניס נוגח מעל כולם לרשת, ומנצל מיקום רע של השוער הסרבי.

דינו אנדלובו וטאלב טוואטחה חוגגים מוקדם מדי, ובאופן מעניין למדי, הערב בסלוניקיצילום: אי-אף-פי

דקה 44 - הטירוף בסלוניקי נמשך! עוד פנדל ליוונים לאחר נגיעת יד של צ'וצ'אליץ' ברחבה, שוב סטוך בועט, הפעם חזק ימינה, ושראנוב, בזינוק אדיר - הודף ומציל את חיפה. שאפו לשוער הסרבי שהודף שני פנדלים ב-6 דקות, אך מנגד אשם בשני השערים שספגה חיפה.

דקה 48 - סטוף בועט היטב מחוץ לרחבה, שראנוב הודף מצוין.

דקה 50 - ידין שולח כדור ארוך, אבוחצירא מוריד אותו בחזה לעזרא, שמ-5 מ' שולח טיל מעל השער. החמצה גדולה לקשר החיפאי.

דקה 66 - 2-3 לפאוק! המהפך הושלם, ופאוק עולה ליתרון. לינו מרים כדור משמאל, וסלפנגידיס ממשיך מהאוויר מזווית קשה, אך שראנוב סוגר רע מאוד והכדור עובר בינו לבין העמוד פנימה. שער מביך, עוד טעות של שוער חיפה.

דקה 72 - בוקולי שולח כדור טוב לאבוחצירא שמול השוער, מזווית לא נוחה, בועט, אך הכדור נהדף לקרן.

דקה 87 - מכבי חיפה כמעט משווה. עזרא פורץ נהדר, מגביה כדור שנהדף וחוזר אליו, ובניסיון השני מגיע אזולאי לנגיחה טובה, אך חאקובו הודף מצוין.

הרכבים

פאוק סלוניקי: חאקובו, סטליוס קיציו, קוסטאס קצוראניס, מיגל ויטור, לינו, קונסטנטין לזר, אלכסנדרו ציוליס, סוטיריס ניניס, מירוסלב סטוך, דימיטריס סלפינגידיס, סטפנוס אתנסיאדיס.

מכבי חיפה: בויאן שראנוב, אייל משומר, אדין צ'וצ'אליץ', אנדריי פיליאבסקי, טאלב טוואטחה, אביחי ידין, גוסטבו בוקולי, אייל גולסה, רובן ראיוס, חן עזרא, דינו אנדלובו.

מייר חוגג את השני של פרנקפורט הערב, ההגנה הצהובה מתוסכלתצילום: רויטרס

פרנקפורט - מכבי תל אביב 0-2
מכבי תל אביב לא בנתה על ניצחון בפרנקפורט. היתה כמובן תקווה להדהים עם מתפרצת ו־0-1 קטן, אבל הופעה מכובדת ואולי תיקו נחשבו להישג ריאלי יותר מול יריבה חזקה. לא משנה אם תקראו לזה עודף התלהבות או חוסר אחריות, שטות של טל בן חיים חיסלה כל שאיפה לצאת מהמשחק בגרמניה עם משהו. פעמיים בתוך ארבע דקות הוא נגע בכדור בידו, במקרה השני באופן מטופש לחלוטין. התוצאה: שני כרטיסים צהובים לבן חיים ועשרה שחקנים צהובים בלבד על המגרש כבר בדקה ה־34.

עד ההרחקה מכבי תל אביב לא נראתה טוב והמשחק התנהל בשליטת הגרמנים, שגם הובילו. אחריה זה כבר לא היה כוחות. המקום הראשון כנראה אינו בהישג ידה של אלופת ישראל. השני הוא עדיין אפשרות ממשית.

מהלך המשחק

דקה 1 - השופט האיטלקי אנטוניו דמאטו מוציא את המשחק לדרך.

דקה 4 - התקפה טובה של הגרמנים. אוציפקה מרים כדור לרחבה, מייר נוגח נהדר, אך קולינאס מזנק לכדור היטב והודף אותו לקרן.

דקה 5 - זהבי העביר כדור רוחב, בן חיים התגבר על המגן, אך טראפ הדף את הבעיטה שלו לקרן.

קאדלץ (במרכז) ופלום חוגגים את השער הראשון של פרנקפורט, הערב בגרמניה. שרן ייני מנסה לעכלצילום: אי–פי

דקה 8 - בארנטה משחרר טיל אדיר פינת הרחבה, קולינאס עם הצלה נפלאה שנייה הערב.

דקה 13 - 0-1 לפרנקפורט! השליטה הגרמנית מתורגמת לשער יתרון. בארנטה מרים כדור ימין, מייר מקדים את טיבי ונוגח טוב, קולינאס הודף בקושי לקורה, וקאדלץ מסתער על הריבאונד, מקדים את ייני ודוחק מקרוב פנימה. שער מוצדק לפרנקפורט.

דקה 21 - בארנטה מסתנן לרחבה ונוגח כדור גובה, אך הכדור עולה מעל המשקוף.

דקה 35 - כרטיס אדום לבן חיים! משחק מנומנם משהו בגרמניה, אך בן חיים דואג להעיר אותו. החלוץ נוגע בידו במרכז המגרש בפעולה חסרת אחריות (נגיעת יד שנייה בתוך 5 דקות!), מקבל צהוב שני ואדום. מכבי ת"א נותרת ב-10 שחקנים.

דקה 39 - כמעט 0-2 לפרנקפורט. אוציפקה פרץ באגף, אלברמן שניסה להרחיק הסתבך, וקאדלץ שהשתלט על הכדור מצא את רוס. הגרמני בעט חזק, אך הכדור פגע בגארסיה ונהדף לקרן.

השופט האיטלקי אנטוניו דמאטו שולף כרטיס אדום לטל בן חיים, אחרי שטות של החלוץ הישראלי, הערב בגרמניהצילום: רויטרס

דקה 53 - 0-2 לפרנקפורט! בארנטה מרים כדור קרן, מייר מתרומם גבוה גבוה, מעל טיבי וייני, ונוגח נהדר פנימה, הגרמנים בדרך לניצחון.

דקה 64 - קאדלץ מקבל כדור ברחבה ומסתדר היטב עם ההגנה הצהובה, אך הכדור שלו חומק ליד הקורה.

דקה 68 - אוציפקה מוצא את קאדלץ בתוך הרחבה, והחלוץ בועט שטוח וחזק, קולינאס הודף בעזרת הרגל. משחק טוב לשוער הספרדי של מכבי ת"א.

דקה 80 - פריצה נהדרת של יונג מימין, כדור רוחב מדוד, אך קאדלץ בועט מול שער חשוף גבוה מעל השער. החמצה ענקית של פרנקפורט.

הרכבים

פרנקפורט: טראפ, יונג, זמבראנו, אנדרסון, אוציפקה, רוס, רודה, פלום, בארנטה, מייר, קאדלץ. 

מכבי ת"א: חואן פאבלו קולינאס, שרן ייני, איתן טיבי, קרלוס גרסיה, עמרי בן הרוש, מיטרוביץ', גל אלברמן, מהראן ראדי, ערן זהבי, ראדה פריצה, טל בן חיים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ