אלכס גלעדי: "השרה שאחראית על האלימות בספורט אלימה בעצמה"

בשעה שההתאחדות לכדורגל והטוטו-ווינר קרובים לחתימה על הסכם שיווק חדש, תקף חבר הוועד האולימפי את התנהלות משרד הספורט והעומדת בראשו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נציגי ההתאחדות לכדורגל ונציגי הטוטו-ווינר הגיעו לפשרה לפיה הסכם השיווק שאמור להיחתם בקרוב יהיה לשנתיים עם אופציה לשנה שלישית. בתחילת הפגישה שהתקיימה היום (ראשון) דרשו יו"ר הטוטו צחי פישביין והמנכ"ל איציק לארי סעיף יציאה בתום העונה הנוכחית, זאת למקרה שההתאחדות לא תמלא את הרפורמה לפיה לא יורשה אבי לוזון להציג את מועמדותו לקדנציה נוספת בראשות ההתאחדות. נציגי הקבוצות - בעלי מכבי חיפה יעקב שחר, ג'ק אנגלידיס ממכבי ת"א ומנכ"ל בני יהודה משה דמאיו - הביעו התנגדות ונטשו את הפגישה, אלא שבהמשך הגיעו לוזון, מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר והיועץ המשפטי להסכמה עם הטוטו. כעת תנסה ההתאחדות לשכנע את קבוצות ליגת העל והלאומית לחתום על ההסכם, ופישביין ינסה להעביר אותו במליאת מועצת ההימורים.

"הפכו אותי לאויב העם ולא לאוהב העם", אמר בתום הפגישה לוזון, "אני שלם עם עצמי ועם מצפוני ועושה הכול באמונה וביושר לטובת הכדורגל, ההתאחדות והקבוצות. בבוא היום, כשאסיים את תפקידי, יבדקו אותי במבט לאחור ויראו את העשייה. אין לי ספק שאף יו"ר לפני לא עשה את מה שעשיתי. הלוואי שאתבדה ובעתיד יעשו יותר ממני".

חבר הוועד האולימפי הבינלאומי אלכס גלעדי תקף במסיבת עיתונאים את ההתערבות של משרד הספורט בענף הכדורגל. "זה לא שר כזה או אחר, זו כל ההתנהלות של משרד הספורט שמתערב באופן גורף בנעשה באופן מקצועי בענפי הספורט", אמר גלעדי, "זה כמו שהשרה תגיד לאלי גוטמן לא רק שיוסי בניון משחק, היא גם תגיד לו באיזה אגף ומתי יוחלף. משרד הספורט כופה לחתום על קוד אתי משלו - זוהי בריונות ואין דרך אחרת להסביר את זה. קוד אתי לא נלחם בשחיתות, בשחיתות נלחמת משטרה. אם משרד הספורט ימשיך בקצב הזה לא יהיה לנו איפה להתחרות".

אלכס גלעדי. "אם משרד הספורט ימשיך בקצב הזה לא יהיה לנו איפה להתחרות"צילום: מוטי קמחי

לגבי השרה לבנת הוסיף: "אני מצטער לומר זאת, אבל השרה שאחראית על האלימות בספורט היא אלימה בעצמה. משרד הספורט מוביל אותנו למקום רע ואני כבר לא יכול לצפות לאן זה יגיע. אני עושה את כל המאמצים בשביל לשמור על הספורט שלנו לפני שלא נוכל להתחרות יותר. ידידנו בספורט העולמי הולכים ופוחתים".

ממשרד הספורט נמסר בתגובה: "משרד הספורט אינו מתערב בהתנהלות האיגודים בכל ההיבטים הנוגעים לספורט ולספורטאים, ובוודאי שאין כל התערבות אסורה מצדו, אלא אם מישהו מאוד ירצה לשכנע בכך. משרד הספורט יעמוד על כך שהכסף הציבורי של אזרחי מדינת ישראל ינוהל על פי כללי מנהל תקין וינותב לטובת הספורט והספורטאים ולא לצרכי עסקנות. בבדיקה שנערכה לאחרונה בנוגע להתנהלות הספורט ברחבי העולם התברר שגם לארגוני הספורט הבינלאומיים ברור היום שלצד הרצון לשמור על עצמאותם של האיגודים והתאחדויות, הם מחויבים לפעול  על פי המסגרות החוקיות של המדינות בהן הם פועלים בייחוד בעשותם שימוש בכספי ציבור. למען הספורט והספורטאים שלנו מתכוונת השרה לבנת להמשיך לפעול בנחישות לטוהר מידות ושקיפות בספורט ולהיאבק בתופעות שליליות של ניגוד עניינים, ריבוי כובעים, אלימות וגזענות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ