הטוטו אישר את הסכם השיווק עם ההתאחדות

ההסכם, שלוש שנים אורכו, אושר ברוב של שישה מול שניים. במסגרתו יועברו 54 מיליון שקלים העונה, ו-80 מיליון בכל אחת משתי העונות הקרובות

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת

דירקטוריון מועצת ההימורים אישר היום (חמישי) את הסכם השיווק עם ההתאחדות לכדורגל, במסגרתו תעביר המועצה 54 מיליון שקלים העונה, ו-80 מיליון בכל אחת מהשנתיים הבאות. ההחלטה עברה ברוב של שישה מול שניים - אריק קפלן והדר בן דרור ("אני חייבת לשמור על האינטרסים שלנו, ההסכם הוא רע. יש לו משמעויות כבדות ולכן הצבעתי נגד").

הדיון ארך שלוש שעות וחצי, ובמהלכו התפתח ויכוח בנוגע לועדת השתיים שאמורה לעקוב האם שני הצדדים עומדים בהסכם, כאשר הטוטו דרש לצרף לשרת הספורט לימור לבנת וליו"ר ההסתדרות הפורש עופר עיני חבר נוסף. בטוטו העלו לטלפון את יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, שהביע את התנגדותו והרעיון נפל. בעקבות אישור ההסכם מצד הטוטו, יתכנסו בשבוע הבא קבוצות ליגת העל והלאומית כדי לחתום עליו ולהוציאו אל הפועל.

"זהו יום היסטורי", אמר פישביין, "זהו יום בשורה, יום היסטורי לספורט הישראלי ובפרט לכדורגל. הובלנו להסכם רפורמה שהציבור חיכה לו 40 שנה. מגיע קרדיט גדול לשרת הספורט, שהיתה נחושה ודבקה במטרה לעשות את המהלך. טבעי שיש התנגדות, אנחנו לא מדינה טוטליטרית. אריק קפלן מייצג את הצד של התאחדות אילת, אבל אנחנו דואגים לכל הספורט. הדבר הכי חשוב זה שיגדלו הרבה ילדים להיות ספורטאים".

צחי פישביין. "הובלנו להסכם רפורמה שהציבור חיכה לו 40 שנה"צילום: ראובן שוורץ

 "כצפוי ולצערנו ההסכם עבר", הגיב יו"ר התאחדות אילת, אריק קפלן, "נעשה פה מעשה שלא ייעשה. אני מברך על הסכם הרפורמה אבל הוא לא קשור להסכם השיווק. לכדורגל מגיע 50 מיליון שקל ומעבירים פה 30 מיליון נוספים ללא סיבה. אם רוצים רפורמה צריך לעשות אותה גם בכדורסל, קראטה, סקי מים וענפים אחרים. לצערי במועצה יש רק שני אנשים שמגיעים מהספורט - אני והדר בן דרור משחייה".

מנכ״ל ההתאחדות לכדורגל, רתם קמר: ״ההתאחדות לכדורגל מברכת על אישור ההסכם בדירקטוריון הטוטו ומשוכנעת כי הדבר ייטיב עם הכדורגל הישראלי והטוטו. המטרה המשותפת של הטוטו וההתאחדות היא להמשיך ולקדם את הכדורגל הישראלי לטובת כל הגורמים הרלבנטיים, ואין ספק שההסכם יסייע בכך״

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ