המשטרה: עבריינים הניחו את הרימון במטרה לפגוע באלי טביב

לפי ממצאי החקירה, משפחת פשע ניתה לסחוט אחוזים מקניית בית"ר י-ם מידי ארקדי גיידמק. טביב: "סומך על המשטרה שתעשה את עבודתה על הצד הטוב ביותר".

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

התקדמות משמעותית בחקירת המשטרה בנוגע להנחת הרימון מתחת למכוניתו של אלי טביב לפני כחודש וחצי. מצוות החקירה המיוחד של מרחב ירקון נמסר כי "גורמים עבריינים בכירים דרשו כספים בעסקת רכישת בית"ר ירושלים בין ארקדי גיידמק לאלי טביב". עוד במשטרה אומרים כי המידע הושג הודות למידע מודיעיני ואיכון של שיחות טלפון.

לדברי גורמים במשטרה, מסתמן כי למרות שטביב רכש את הקבוצה תמורת כיסוי חובותיה, גורמים עבריינים פנו אליו ודרשו תשלום, כביכול עבור התיווך. על פי המשטרה, הדרישה היתה כלפי טביב בלבד ולא נעשתה פנייה לגיידמק בנוגע להעברת כספים. מן החקירה התברר כי הרימון לא היה בגדר "אזהרה" אלא נועד לפגוע ורק כשל טכני מנע את התפוצצותו. טביב מסר בתגובה: "סומך על המשטרה שתעשה את עבודתה על הצד הטוב ביותר".

כזכור, עוד לפני העסקה בין השניים נשמעו בסביבת גיידמק טענות כי "יש אנשים שעוד ידרשו תיווך על מכירת בית"ר ירושלים כי לא נוח להם מהמצב. יהיו הרבה בעיות לאנשים שירכשו את המועדון מארקדי, זה לא יעבור כל כך חלק". בשנים האחרונות, כאשר ביקש גיידמק למכור את בית"ר, פנו אליו מספר גורמים - חלקם מוכרים למשטרה - שניסו למנוע את העסקה ובמקביל חיפשו בעצמם רוכשים. הערכת המשטרה היא שטביב מכיר את המעורבים וסירב לתת להם כספים בטענה שאין להם קשר לעסקה.

טביב בפתח ביתו. הרימון לא היה בגדר "אזהרה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ