נדחו המשחקים בקרית שמונה ובסכנין; יתר המחזור יתקיים כסדרו

ההתאחדות לכדורגל הודיע על דחיית בני סכנין - בית"ר ירושלים וקרית שמונה - בני יהודה ליום שלישי הקרוב. יתר המשחקים השבת יתקיימו כרגיל.

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משעות הבוקר הפעילה בית"ר ירושלים לחצים על ההתאחדות לכדורגל, כדי שתדחה את המשחק נגד בני סכנין בדוחא, מחר (שבת) בערב. בהודעה שהוציאה ההתאחדות בשעה האחרונה, היא סוף סוף הסכימה לדחייה, לאחר התייעצות עם גורמים במשטרה. "בעקבות הנחיות חדשות בעקבות ההחרפה במזג האוויר, ולאחר שיחות עם הגורמים הרלוונטים, הוחלט כי המצב מצריך את דחיית שני המשחקים בצפון - קרית שמונה - בני סכנין ובני סכנין - בית"ר ירושלים", נכתב בהודעת ההתאחדות. בתום התייעצות נקבע כי המשחקים יתקיימו ביום שלישי הקרוב, כאשר המשחק בין קרית שמונה לבית"ר ירושלים יחל בשעה 19:00, והמשחק בין בני סכנין לבית"ר ירושלים ב-19:30. בנוסף, הוחלט כי שלושת המשחקים הנותרים שאמורים היו להתקיים היום ייערכו כרגיל.

עוד אתמול הבהירו בהתאחדות כי המשחקים יתקיימו כרגיל ועל הקבוצות להיערך למצב בהתאם. למרות זאת, בבית"ר ניסו במשך כל היום להפעיל לחץ גם על גורמים במשטרה כדי לבטל את המשחק, אולם במחוז הצפוני הבהירו כי אין להם בעיה לקיים את המשחק ובמילא כוח השיטור למשחק ירד משמעותית. "במשטרה מעדיפים שהמשחק יהיה בשבת, עם מינימום אוהדים של בית״ר. עבורם זה הכי טוב, ולכן הנסיונות של אנשי המועדון לשכנע את המשטרה לבטל את המשחק לא יועילו״, אמר גורם במשטרה.

בבית״ר הוציאו הודעה בה תקפו את ההחלטה לא לבטל את המשחק. ״מועדון הכדורגל בית״ר ירושלים הודיע כי הקבוצה לא תופיע למשחק בסכנין. לא יתכן כי ברק משה, שאמור ליטול חלק במשחק, נשאר בירושלים עקב מזג האוויר ולא יכול לצאת מביתו. בנוסף, איש המשק מאיר הרוש נצור במתחם האימונים בבית וגן למעלה מ-18 שעות עם הציוד של הקבוצה, ללא יכולת של כלי רכב להגיע ולסייע בשינוע הציוד. לא ברורה לנו אטימותה של ההתאחדות לכדורגל, שלא נעתרה לבקשת המועדון על מנת לאפשר קיום משחק ספורטיבי, ראוי ושוויוני.

ירושלים המושלגת. "כל המדינה ערה למצב הלא נורמלי השורר בירושלים ורק בהתאחדות מעדיפים לשבת מנגד ולהתעלם״, אמרו בבית"רצילום: אוליבייה פיטוסי

"קרוב ל-24 שעות לפני המשחק ובהתאחדות לכדורגל מגלים סימנים נחרצים של רישיון בהחלטה ואוזלת יד", נמשכת ההודעה, "כך לא אמור לנהוג הגוף האחראי על הכדורגל בישראל. כל המדינה ערה למצב הלא נורמלי השורר בירושלים ורק בהתאחדות מעדיפים לשבת מנגד ולהתעלם״. אלי טביב תקף את ראשי בני סכנין וטען כי מדובר בפגעי מזג אויר על גבול אסון טבע. טביב הוסיף כי בסכנין מנצלים את ההכנה הלקויה של קבוצתו. ״עם שותפים כאלה למשחק, וודאי שלא אסכים שנופיע אליו״.

בהתאחדות לכדורגל לא נשארו אדישים והבהירו כי בבית״ר ירושלים מתנהגים כמו קבוצה מליגת ילדים. ״עם כל הכבוד לשלג בירושלים, כל המדינה ידעה שצפוי שלג. הקבוצה הזמינה מלון בנתניה, שם תכננה את ההכנות שלה למשחק בסכנין. הקבוצה נערכה מראש לקיים אימון בנס ציונה ביום חמישי ואימון בנתניה ביום שישי. העובדה שהציוד נתקע בחדר ההלבשה בבית וגן נעוצה בהתנהלות חובבנית של המועדון. העובדה ששחקני הקבוצה הגיעו מירושלים לאימון בנס ציונה והזרים לא הגיעו אינה קשורה לשלג אלא להתנהלות המועדון. טוב יעשו ראשי ומאמן בית״ר אם יבדקו את התנהלותם. כיצד קרה שגם בעונה שעברה השחקנים הזרים והציוד לא הגיעו לאימון בראשון לציון, כאשר כל שאר השחקנים הגיעו מירושלים ובית״ר לקחה ציוד מהפועל ראשון לציון. מועדון רציני מתנהל בצורה מתבקשת ומוציא את הציוד והשחקנים למלון בטרם נסגרו הכבישים בירושלים״.

רוני לוי המאמן זעם על אנשי המנהלה שלא דאגו לעדכן את הזרים להגיע לאימון בנס ציונה ביום חמישי. ״בעונה שעברה כאשר היה שלג בירושלים אנשי המנהלה קיבלו הוראה להוציא את הציוד לראשון לציון ולעדכן את כל השחקנים להגיע לראשון לציון, בסופו של דבר טעות של גורם במועדון שלא עידכון את הזרים בקיום האימון בראשון לציון גרם לזרים להגיע לבית וגן והגיעו לאימון בראשון לציון באיחור של שעות והציוד לא יצא מבית וגן בלל שאיש המשק מאיר הרוש התלונן שלא קיבל סיוע להעמיס את הציוד בזמן לפני השלג״, מספר גורם בבית״ר ירושלים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ