ועדת האיתור פוזרה, אלי גוטמן ימשיך בתפקידו

הוועדה, שמונתה על ידי ההתאחדות לכדורגל, בוטלה. מאמן הנבחרת יזכה להארכת כהונתו בשנתיים נוספות, בכפוף לאישור המזכירות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

העובדה שאלי גוטמן ימשיך בתפקידו כמאמן נבחרת ישראל בכדורגל, חרף פסטיבל אבי נמני, אינה מפתיעה. הדרך בה הוכרז היום המינוי, עם זאת, היתה לא פחות ממדהימה. ימים ספורים אחרי שנקבעה זהות חמשת חברי ועדת האיתור למאמן הנבחרת הבא, פוזרה הוועדה בטרם התכנסה. במקום זאת, החליטו יו"ר ההתאחדות אבי לוזון וממלא מקומו שטרן חלובה להביא לאישור מזכירות ההתאחדות את מינויו של גוטמן לקדנציה נוספת. ההצעה צפויה לאישור פה אחד.

בוועדת האיתור היו אמורים לקחת חלק לוזון, חלובה, מנכ"ל ההתאחדות רותם קמר, דרור קשטן וצבי רוזן. לוזון וחלובה, שסברו כי מחול השדים פגע בגוטמן, שאפו כהרגלם להגיע להסכמה על מועמד אחד בו יתמכו שניהם. אחרי שחלובה הסכים לתמוך במאמן המכהן, התבקש היועץ המשפטי של ההתאחדות, עו"ד משה אביבי, לחוות דעה בנוגע לוועדת האיתור. בהודעת ההתאחדות אתמול נמסר כי "ההמלצה (למינוי גוטמן) זכתה לאישור עו״ד אביבי והיא עולה בקנה אחד עם ועדת דודי כהן לשקול בחיוב קדנציה בת ארבע שנים למאמן הלאומי. בנסיבות האלה ובהחלטה משותפת עם קשטן ורוזן הוחלט כי אין צורך עוד בוועדת האיתור. ההתאחדות מבקשת להודות לקשטן ורוזן על התגייסותם לוועדה ועל נכונותם לתרום לכדורגל הישראלי ותשמח בעתיד להיעזר שוב בכישוריהם ובכישורים מתאימים של דמויות מובילות אחרות״.

גוטמן. קיבל הזדמנות להביא את הנבחרת לאליפות אירופהצילום: אי–פי

בסופו של סעיף 5 בפרק ד' של המלצות ועדת דודי כהן, תחת הנושא של נבחרות ישראל, אכן נכתב כי "מאמן נבחרות הבוגרים והצעירים ימונה לקדנציה שמשכה לא יפחת מארבע שנים". אלא שהסעיף כולו מדבר על הליך המינוי כלא תקין: "ייתכן שבבסיס הבעיה עומד נוהל מינוי מאמנים לנבחרות ישראל של תקנון ההתאחדות. על פי אותו נוהל יש לבחור מאמנים לנבחרות אלה באמצעות ועדת איתור. הוועדה מונה שלושה חברים, ובהם יו"ר ההתאחדות, ממלא מקום יו"ר ההנהלה ומנכ"ל ההתאחדות. נראה כי נהלים אלה מאפשרים להנהלת ההתאחדות לערוך מינויים על פי שיקול דעתה בלבד, שכן ועדת האיתור מורכבת מאנשים מטעמה ואלה אינם בהכרח בעלי הידע המקצועי הדרוש לבחירת מאמן ראוי".

ועדת דודי כהן המליצה לשנות את הרכב ועדת האיתור. "מאמני הנבחרות ימונו על ידי ועדה בת שלושה חברים - יו"ר ההתאחדות, שחקן עבר בעל לפחות 40 הופעות בינלאומיות ומאמן עבר בעל ותק של לפחות עשר שנות אימון בליגות העל". את ההמלצה הזו, לוזון וחלובה לא יישמו. למעשה, גם אם ועדת האיתור היתה מתכנסת בהרכבה, עדיין היה לא היה רוב לאנשי מקצוע כפי שהמליצה הוועדה.

בעצם המינוי הזריז, לוזון וחלובה לא התחשבו בהמלצה נוספת של ועדת כהן. "הוועדה תאתר שלושה מועמדים פוטנציאלים לאיוש התפקיד, וכן תבחן מועמדים אחרים שיגישו את מועמדותם בין שבאופן עצמאי ובין שבאמצעות צד שלישי. לאחר בדיקה מעמיקה של כל אחד מהמועמדים, תבחר הוועדה שני מועמדים סופיים שיזומנו לראיון נוסף. לאחר מכן, תגבש הוועדה את מסקנותיה ותגיש את המלצתה לאישור המזכירות הכללית של ההתאחדות". כפי הידוע, הוועדה בהרכב של לוזון וחלובה בלבד החליטה להמליץ על הארכת החוזה של גוטמן בטרם בדקה מועמדים נוספים.

בעקבות ההודעה סיפר רוזן ל־102FM: "עוד הבוקר עלה לי רעיון להציע מאמן זר לנבחרת. אין לי בעיה עם המינוי של גוטמן, גם מאמנים אחרים קיבלו קמפיין שני. יכול להיות שזה לא טוב, שהדרך לא בסדר, אבל מה שחשוב שזה ייראה טוב בקמפיין הבא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ