מכבי תל אביב חגגה אליפות ואת הישארותו של קרויף

אחרי תקופה של חוסר ודאות, המנהל המקצועי שלל את האפשרות לעזיבתו, אל מול 20 אלף צהובים מאושרים, שחגגו אליפות שנייה ברציפות

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

מאז הגיע מיטש' גולדהאר למכבי תל אביב הוא חיכה לרגעים האלה, בהם הוא עומד על הבמה ביחד עם הקבוצה שלו בזמן שאלפי אוהדים צהובים מריעים. העמידה של הבעלים במרכז הבמה, כשהוא מחייך מאוזן לאוזן, נתנה את התשובה לשאלה למה הוא צריך את זה בכלל. אין ספק שלגולדהאר, מעשירי קנדה, מגיעה התודה על ההשקעה הגדולה והשינוי הקיצוני שהביא למועדון אחרי עשור אפור.

למרות שהיתה זו אליפות שנייה ברציפות, ולמרות שלמעשה כבר נקבעה מזמן, השחקנים, כולל פאולו סוזה שכבר מזמן סומן כאחד מהחבר'ה, השתוללו משמחה. אם במהלך העונה הזרים של מכבי ברחו מהתקשורת, על הבמה נראו ראדה פריצה ורמי מראבל משוחררים לא פחות מהישראלים. הכוכב האמיתי היה טל בן חיים, שהתגלה על הבמה לא רק כבדרן, אלא גם כרקדן.  

הרביעייה האחראית על השינוי הקיצוני שחל במכבי - גולדהאר, ג'ק אנגלידיס, ג'ורדי קרויף וסוזה, עמדו זה לצד זה לאורך כל החגיגה. בנאומיהם של הרביעייה המופלאה, הם פנו לקהל ואמרו לו עד כמה גדול היה חלקו באליפות. המנחים הראל סלוצקי ועופר דומינגז, הצליחו להדליק את הקהל ונתנו לשחקנים להשתלט על הבמה ולהשתולל עליה משמחה.

חששם של האוהדים מעזיבת סוזה וקרויף הוקל חלקית הערב, כשהמנהל המקצועי הודיע שהוא נשאר בתל אביב גם בעונה הבאה: "אפשר להגיד ברגע זה שאני מתכוון להישאר. היו לי בימים האחרונים שיחות ממש טובות עם הבעלים, שאני מאוד מעריך, והבנתי שאנחנו הולכים באותה הדרך ויש לנו חזון זהה. זה קשור לא רק לתקציב אלא לדרך. לזכות באליפות יהיה קשה יותר ויותר, ונצטרך להיות מוכנים לזה". לגבי סוזה, נראה כי עד אמצע שבוע הבא כבר תהיה תשובה סופית. 

רק 20,000 אוהדים הגיעו הערב לגני יהושע שבתל אביב, למרות הערכת המשטרה לכמות כפולה. אין ספק שחגיגות האליפות של העונה לא היו קרובות להזכיר את אלו של אשתקד, שהגיעו אחרי תסכול של עשור. איך אומרים? לטוב מתרגלים מהר. 

כתב המשטרה, יניב קובוביץ, מדווח כי במהלך החגיגות ניסו שני אוהדים להדליק אבוקה ולהשליך אותה לתוך הקהל. שוטרים סמויים איתרו את השניים וביקשו לעצור אותם, אך האוהדים ניסו למנוע את המעצר תוך שהם בועטים בשוטרים, והחלה התקהלות. עשרה אוהדים נעצרו במהומה, חלקם בגילופין, והם מובאים לחקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ