מינהלת הליגה: "לא נשחק עד שיוסרו כל המגבלות"

נציגי הקבוצות החליטו פה אחד שלא לקיים את המשחקים עד אשר יוסרו כל מגבלות ההתקהלות שהטיל פיקוד העורף

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

אחרי שביום חמישי האחרון הוחלט על דחייתו של מחזור הפתיחה של ליגת העל, הודיעה היום (ראשון) מינהלת הליגה כי עונת הכדורגל החדשה לא תפתח עד שפיקוד העורף יסיר את כל מגבלות ההתקהלות. ההחלטה התקבלה פה אחד, וזאת על אף שלפני הישיבה היו לא מעט מחלוקות בין נציגי הקבוצות, כשחלקן צידדו בקיום המשחקים תחת אותן מגבלות של פיקוד העורף (איסור על התקהלות של למעלה מ-500 איש בבאר שבע ובאשדוד, ומעל לאלף איש בתל אביב).

המינהלת הסבירה כי מאחורי ההחלטה עומד רצונן של הקבוצות, גם אלו שמשחקות באיזורים עליהם אין כל מגבלות התקהלות, לגלות סולידריות עם קבוצות הדרום. לפני הישיבה התבטא ג'קי בן זקן, הבעלים של מ.ס אשדוד, כי הוא מוכן שקבוצתו תעתיק את המשחקים אל מחוץ לעירה, אולם בישיבה עצמה הצביע על דחיית המשחקים. בקבוצות הסבירו את העובדה שההחלטה התקבלה פה אחד בכך שברצונן להראות שהמינהלת מאוחדת בדעתה וחפה ממאבקים פנימיים.

איצטדיון בלומפילד. נמשיך לחכותצילום: שרון בוקוב

"כל עוד לא ניתן לשחק באזור אחד, לא יהיו משחקים", אמר מנכ"ל המינהלת, אורן חסון, "יש דברים יותר חשובים במדינה מאשר לקיים מחזור משחקים. אין כרגע שגרת חיים בארץ ולכן לא נשחק כדורגל״. "לא רק באר שבע ואשדוד במגבלה", הוסיף בן זקן, "מדובר במיליונים מתושבי המדינה. הכדורגל בימים אלה פחות חשוב, וטוב שישנה סולידריות״.

בעלים של קבוצה שהתנגד להחלטה אבל הצביע בעדה הסביר: ״בשיחות טלפון, בעלי הקבוצות טוענים שלא צריך לתת לחמאס לנצח ושצריך לשחק במגבלות הקיימות, אבל בישיבה לוחצים לביטול המשחקים. כולנו עם הדרום אבל צריך להמשיך לנהל שגרה איפה שאפשר. המדינה לא בעוצר - מפעלים עובדים, תחבורה עובדת, אי אפשר לשתק את עולם הכדורגל, בלי לפגוע חלילה במצב שבו נמצאים תושבי הדרום״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ