מיטש גולדהאר הציג את המנכ"ל החדש של מכבי תל אביב: מרטין ביין

הסקוטי, ששימש בעבר כמנכ"ל גלזגו ריינג'רס, יחליף את ג'ק אנגלידיס שעזב לפאוק סלוניקי. ביין: "מחכה בקוצר רוח לעבוד עם ג'ורדי"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
ספורט הארץ

מיטש גולדהאר, הבעלים של מכבי תל אביב, קיים היום (ראשון) מסיבת עיתונאים במתחם האימונים של הקבוצה בקרית שלום ובמהלכה הציג את הסקוטי מרטין ביין, מחליפו של ג'ק אנגלידיס, נציג הבעלים לשעבר שעזב במהלך הקיץ לפאוק סלוניקי. "אני רוצה להודות לג'ק אנגלידיס על התרומה המשמעותית שלו למכבי. כשהתקשרתי אליו וביקשתי ממנו להיות הנציג שלי בישראל, ג'ק הסכים להתחייב לשלוש שנים בישראל, הוא העביר את משפחתו ועזב את הבית שעל בנייתו עמל בקפריסין. במקום שלוש שנים הוא נשאר קרוב לחמש שנים.

"בשלב מוקדם יותר השנה, התחלנו ביחד לחפש אחר מנכ"ל מחליף. ג'ק החליט שהגיע הזמן עבורו ועבור משפחתו להמשיך הלאה. זה היה תהליך ארוך, וג'ק נתן את תרומתו בכך שהאריך את שהותו בישראל ועזר בחיפושים. לבסוף בחרנו בביין, יש לו ניסיון של עשרים שנה בכדורגל, ביניהם כנמכ"ל גלזגו ריינג'רס. בנוסף, היה אחראי על הצד המסחרי ושימש כחבר הנהלה במועדון. בשם מכבי תל אביב, אני רוצה לברך אותו.

מיטש גולדהאר (מימין) וג'ק אנגלידיס במהלך חגיגות האליפות בבאר שבע. מצא נציג חדשצילום: שרון בוקוב

"כמו שמיטש סיפר", פתח ביין את דבריו, "הייתי מנכ"ל במשך שש שנים בריינג'רס, והתפטרתי מהמועדון ב-2011. במהלך עבודתי במועדון הייתי חבר התאחדות הכדורגל הסקוטית, וניהלתי מו"מ על חוזי שידור עם רשת סקיי. ג'ורדי הוא חלק חשוב מהמועדון שלנו, שמחתי להיפגש איתו ואני מחכה בקוצר רוח לעבוד איתו. אני צריך לשבת איתו ולראות איך הוא רואה את הדברים מתקדמים מכאן. אני ומיטש דיברנו רבות על חשיבות היציבות, ואני מקווה שאוכל להוסיף לכך בעצמי, אני מקווה להישאר כאן כמה זמן שאצטרך להצליח. ביקרתי בישראל בעבר, ומאוד נהנתי מהאנשים והכדורגל בישראל. הייתי מאוד נחוש להגיע, הילדים שלי לומדים באוניברסיטה ואני אשתי מאוד שמחים להגיע לכאן".

גולדהאר התייחס לאפשרות שקרויף יעזוב בסיום העונה: "אם הוא יעזוב נהיו מוכנים, אם הוא ישאר, נגיב גם לזה. כרגע לא מדובר בעניין בוער". הבעלים הקנדי התייחס לקמפיין האירופי הלא מוצלח של הקבוצה: "זו הייתה אכזבה, אבל צריך להשאיר את זה מאחורינו. למדנו כמה דברים ממה שקרה, ונוכל להשתמש בזה כדי להוסיף לנו מוטיבציה להמשך הדרך". על עזיבתו של אוסקר גארסיה אמר גולדהאר: "הוא קיבל החלטה אישית. הוא היה ישיר וכנה איתי, ויצר איתי קשר כבר ברגע שהחל להרגיש לא בנוח. מבחינתי, הוא התמודד עם זה באופן ישיר, זו החלטה אישית שלו וזכותו לקבל אותה. זכותנו לדאוג לעצמנו, וזה מה שעשינו ומה שנעשה תמיד. החלפנו את אוסקר במהירות במישהו שאני אוהב במיוחד, ואני בוטח בו וביכולות שלו".

"במובנים מסוימים יש לי תשוקה רבה יותר מאשר הייתה לי ב-2010", ביקש גולדהאר להרגיע את מי מאוהדי מכבי שחוששים מעזיבה אפשרית בעקבות הכישלון באירופה, "לבנות משהו לוקח זמן, וכרגע הרגשות שלי חזקים לפחות כמו שהיו בעבר". על האפשרות שיפעל לבניית איצטדיון חדש למכבי תל אביב אמר גולדהאר: "מכבי צריכה להנות מאיצטדיון מודרני, ואנחנו בודקים אפשרויות שונות. זה לא משהו שנעשה ברגע אחד, יש הרבה דברים שצריך לדאוג להם. אנחנו בשלבים הראשונים של התהליך הזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ