העונש לתל אביביות על אירועי הדרבי: הורדת שתי נקודות ותיקו ללא נקודות

ועדת המשמעת של ההתאחדות קיבלה את כל דרישות התובע. בנוסף, יציעים 4-5 של הפועל ו-10-11 של מכבי ייסגרו לארבעה משחקים. מרטין ביין: "החלטה מביכה"

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

ועדת המשמעת של ההתאחדות לכדורגל דנה רק אתמול באירועי הדרבי התל אביבי, וכבר היום (שלישי) פרסמה את העונשים שקיבלו מכבי והפועל תל אביב. הדיינים החליטו לקבל את דרישת תובע ההתאחדות, ניר רשף. לשתי הקבוצות יורדו שתי נקודות בפועל, בנוסף לשלוש נקודות על תנאי על כל עבירה של הפסקת משחק. בנוסף, לא יתקיים משחק חוזר, והתוצאה תהיה 0-0 ללא נקודות. כמו כן, יציעים 4-5 של הפועל ו-10-11 של מכבי ייסגרו לארבעה משחקים. הקבוצות יערערו על ההחלטה.

בעקבות העונש הצהובים ירדו למקום השלישי, מרחק ארבע נקודות מקרית שמונה שבמקום הראשון. "הדיינים לא התרשמו מהעובדה שמכבי והפועל הגיעו לדיון מלוכדות כדי לקבל הקלה בעונש", אמר גורם בהתאחדות, "לא העריכו מספיק את התובע ונטו לבקר ולעקוץ אותו בדיון, אבל הדיינים קנו את ההצעה שלו לעונש במלואה. 

גורם בסביבתם של הדיינים אמר כי הדברים של חיים רמון נגעו ללבם ולכן העדיפו שלא להטיל עונשי רדיוס ללא קהל. הדיינים גם הבהירו כי למרות שמכבי הוכיחה כי היא נלחמת באלימות ושהפועל נערכה כראוי על פי הנחיות המשטרה, אי אפשר היה לפטור אותן מעונש חמור ומרתיע, במקביל לא אי פגיעה כלכלית בקבוצות. ההרתעה הגדולה מבחינת פסק הדין היא הפחתת נקודות, סגירת השערים הבעייתיים והעונש על תנאי.

"המשחק הופסק בעקבות חדירת אוהדי מכבי לאחר שדקתיים קודם הוא חודש בהמשך למהומה שגררה תקיפת ערן זהבי על ידי אוהד הפועל", כתבו הדיינים בפסק הדין, "אולם, דומנו כי עמדה זו הינה עמדה צורה החוטאת לאמת. הפסקת המשחק הייתה תולדתה של שורה של אירועים אשר כל אחד מהם יכול וראוי להביא להפסקת המשחק, וכל אחד מהם היה המניע של האירוע הבא עד לאירוע האחרון בשרשרת: חדירת אוהדי מכבי למגרש".

המהומה בדרבי התל אביביצילום: שרון בוקוב

"לשתי הקבוצות ניתנה ההזדמנות להכריע את ההתמודדות ביניהן באופן ספורטיבי וכל אחת מהן מתוך התנהגות אלימה ועבירות מקיפות קיפחה את זכותה זו והביאה להפסקת המשחק טרם הכרעתו בדרך הספורטיבית", המשיכו הדיינים, "במצב עניינים זה הטענה לפיה גם אירוע מסוג זה ראוי כי יוכרע על כר הדשא למען קיום הערך הספורטיבי של התחרות אינו אלא בגדר לעג לרש והענקת פרס לעבריין. קבוצות שגרמו באופן כה אקטיבי (שלא מתוך התרשלות) להפסקת המשחק טרם זמנו מן הראוי כי ישלימו עם התוצאה הבלתי נמנעת של מעשיהן ולא יצפו לטובות הנאה גם בתחרות כושלת זו".

 "אין כל ספק מהי הסיבה בגינה הופסק המשחק בבלומפילד – חוליגן שתקף שחקן על כר הדשא, גרם לאלימות וסיכן את בטחונם של אחרים", מסר בתגובה מנכ"ל מכבי תל אביב, מרטין ביין, "ביה"ד של ההתאחדות בחר להתעלם מהזמן ומהמשאבים הכספיים המושקעים בשנים האחרונות על ידינו במטרה למגר התנהגות בלתי נסבלת וליצור סביבה ראויה לאוהדים לצפות בכדורגל. העונש הלא הוגן אותו ספג ערן זהבי, יחד עם הפרשנות שליוותה את האירוע, מדאיגה גם היא. ההחלטה המביכה של ביה"ד באמת ובתמים מותירה אותי תמה אם האינטרסים שלנו זהים".

תגובת הפועל תל אביב לפסק הדין: "לאחר קריאה מדוקדקת של ההחלטה, סבור המועדון כי ההחלטה, החל מהנמקותיה וכלה בתוצאתה הינה החלטה בלתי סבירה, בלתי הוגנת וקיצונית. עובדות אלו יקלו על הערעור אשר יוגש בימים הקרובים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ