בעקבות עיכוב ביצוע העונש: הדיין ישראל שמעוני שוקל את צעדיו

אב בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל כועס על התנהלות בית הדין העליון, שקבע כי ניתן לבטל את עונש הפחתת הנקודות

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

ישראל שמעוני, אב בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, שוקל את צעדיו בעקבות החלטת נשיא בית הדין העלין של ההתאחדות, השופט בדימוס אורי גורן, על עיכוב ביצוע העונש שהוטל על הפועל ומכבי תל אביב בעקבות אירועי הדרבי האחרון. שמעוני כועס מאוד על התנהלות בית הדין העליון, ובמיוחד על ההחלטה להפוך את הקביעה של בית הדין המשמעתי. ״הנשיא גורן שלח עקיצה לבית הדין המשמעתי שמתח ביקורת גם על התנהגותו של ערן זהבי״, אמר גורם בהתאחדות לכדורגל. במחלקה המשפטית חוששים ששמעוני יתפטר ומתכוונים לנסות להניע אותו מכך. גורם המקורב לאב בית הדין אמר כי ״שמעוני לא יישאר חייב ויעשה מעשה, השאלה אם גם יתפטר״.

גורמים משפטיים אמרו כי בית הדין המשמעתי נצמד לתקנון, ואילו בית הדין העליון הפך לוועדת חנינות והולך לפי הלכי הרוח בתקשורת. ״כאשר בית הדין העליון הוריד למכבי פתח תקוה שלוש נקודות שהורידו אותה ליגה, לא אמרו שזו התערבות פסולה ופגיעה בספורטיביות. כאשר מדובר בשתי התל אביביות אז פתאום אסור להוריד נקודות. הנשיא גורן בחר להיות פופולרי על חשבון מה שכתוב בתקנון״.

גורמים משפטיים בהתאחדות לכדורגל העלו הערב את האפשרות להעמיד לדין את מורן מאירי, עורך הדין של מכבי תל אביב, וזאת בעקבות תגובתו החריפה להחלטה לדחות בשבוע נוסף את הדיון בעניינו של בלם הקבוצה, קרלוס גארסיה. תובע ההתאחדות, ניר רשף, הבהיר בשיחות סגורות עם אנשי התאחדות כי "הייתי מעמיד את מאירי לדין, אבל שנינו מתעמתים בבתי הדין וזה לא נראה בסדר. אבדוק עם ברק (אפרים ברק, היועץ המשפטי; מ.ב) את האפשרות שהוא יעמיד אותו לדין״. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ