איל ברקוביץ' התפטר מהפועל תל אביב

במסרון ששלח לבעלים חיים רמון, הודיע המנהל המקצועי כי הוא עוזב את תפקידו אחרי חצי עונה בלבד. בהודעה חריפה נמסר: "המועדון לא ייגרר לשפה הנחותה של ברקוביץ'. התוצאות מעידות על כישלון דרכו"

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

חצי שנה אחרי שמונה למנהל המקצועי של הפועל תל אביב, החליט היום (שלישי) איל ברקוביץ' להתפטר מתפקידו. את ההודעה על עזיבתו בחר להודיע לבעלים חיים רמון דרך מסרון, אשר לפי אתר ONE המקורב לברקוביץ' הסתכם במלים: "חתיכת אפס פחדן, אני עזבתי".

"מועדון הפועל תל אביב לא ייגרר לשפה הנחותה של מר איל ברקוביץ', עליה הוא מצר מאוד, אולם גם זו לא תסתיר שבסופו של דבר ולמרות שברקוביץ' קיבל את כל הסמכויות המקצועיות ועד לא מכבר גם הניהוליות, התוצאות מעידות על כישלון דרכו", לשון התגובה הרשמית של הפועל, "ברקוביץ' קיבל את התנאים האידאליים לעבודתו והוזהר יותר מפעם אחת שיחדל להתראיין בתקשורת ולשלוח מסרים לבעלי המניות, השחקנים הצוות המקצועי ויתר בעלי התפקידים בקבוצה באמצעות אמצעי תקשורת אחד, מה שיצר כאוס בקבוצה והקשה מאוד על תפקוד המערכת כולה. יש לציין כי על חיים רמון הופעלו בחודשיים האחרונים לחצים אדירים לפטר את ברקוביץ', אולם רמון עמד כחומה בצורה מול אותם לחצים, עד הודעתו האחרונה של ברקוביץ' היום".

איל ברקוביץ'. חילוקי דעות מתמשכים עם ראשי המועדוןצילום: ניר קידר

"איל ברקוביץ' לא ידע לעבוד בצוות", הגיב יו"ר הפועל תל אביב, בארי בן זאב, להתפטרותו של המנהל המקצועי, "מבלי לדבר על מי הדליף, והוא לא היחיד, התופעה הזו הובילה לכך שהפועל לא נראית טוב. לא אנחנו פיטרנו את איל, לו לא היה את הסבלנות לנסות ולסדר את העניינים. עכשיו צריך להבין שהחגיגה נגמרה. כשאין ניהול, המועדון ינתהל לא ברמה של הפועל בשנתיים-שלוש הקרובות". 

על אף הקשיים התקציביים והמקצועיים, התוכנית המקורית של ברקוביץ' היתה להישאר עד לסיום העונה במועדון כדי להוכיח שאינו קם ועוזב כשהדברים מסתבכים. ואולם, בזמן האחרון הרגיש כי הרוחות במועדון משתנות: לסוכן השחקנים דודו דהאן ניתנה הרשאה להביא בחלון ההעברות שחקנים אותם הוא מייצג במטרה לחזק את הקבוצה, בעוד שברקוביץ' לא יכול היה להתערב בזהות הרכש, על אף תפקידו כסמכות המקצועית הבכירה. בסביבתו של ברקוביץ' לחצו עליו לעזוב, משום שחשו כי כבודו נפגע ונרמס. "עבדת כל השנים כדי ליצור את התדמית שלך", לחשו על אוזנו. היום הבין כי האפשרות היחידה שנותרה לו לצאת מהפלונטר בכבוד היא להתפטר.

העזיבה של ברקוביץ' נעשית על רקע חילוקי הדעות בינו לבין מספר גורמים בהנהלה, ביניהם עידו חג'ג', שתומך כלכלית במועדון. חג'ג' הוא זה שהביא את ברקוביץ' להפועל בקיץ ומי שהעניק לו שלל סמכויות, אלא שלאחרונה נוצר קרע בין השניים, שהחריף עם מתן הגיבוי של חג'ג' למאמן אסי דומב על אף התוצאות הלא משכנעות של הקבוצה בשבועות האחרונים. מחלוקת נוספת סבה סביב החלוץ האוזבקי איוון נגאייב, אותו חג'ג' ביקש להחתים למרות התנגדות ברקוביץ'.

לאחר פרישתו ממשחק, מונה ברקוביץ' בשנת 2006 למנהל המקצועי של מכבי נתניה, אך פוטר אחרי חודשיים בלבד בשל סכסוך עם הבעלים דניאל יאמר. לאחר ששימש בשנים האחרונות כפרשן בתוכניות טלוויזיה ורדיו שונות, מונה ברקוביץ' במאי האחרון למנהל המקצועי בהפועל תל אביב. "אין לי ספק שאם ייתנו לי את הזמן והשקט לבנות את הקבוצה שאני רוצה, ההצלחה תגיע", אמר במסיבת העיתונאים בה הוצג. היום, תם זמנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ