חיים רמון: "איל ברקוביץ' יצר את הסכסוך המתוקשר"

על עידו חג'ג' ("לאף בעל מניות אין סמכות ניהולית"), על המנהל המקצועי ("אני לא כועס עליו") ובעיקר על עצמו: "הבאתי הישגים טובים". במשך קרוב לשעתיים, פרק הבעלים של הפועל תל אביב את כל אשר על לבו

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

לאור השבוע הסוער שעבר על המועדון, שהגיע אתמול (שבת) לשיאו עם פיטורי המאמן אסי דומב ומינוי אלי כהן למחליפו, כינס הבעלים של הפועל תל אביב, חיים רמון, מסיבת עיתונאים.

"אני קורא בעיתונים כי יש בעיית ניהול בהפועל תל אביב, אבל הפועל תל אביב מתנהלת בשנים האחרונות בצורה מסודרת", פתח רמון את נאומו, שנמשך קרוב לשעתיים, "לשחקנים לא חסר כלום, הם זוכים לתנאים הטובים בליגה ומקבלים את שכרם בזמן – בניגוד לכל מיני ידיעות. קיבלתי מחלקת נוער בחובות, השקעתי בה חמישה מיליון, גייסתי לכך כסף, חתמתי בעיריית תל אביב על הסכם ארוך טווח שמתחם חודורוב לא יפונה".

על היחסים הסבוכים בתוך ההנהלה בכלל, ועל מעמדו של עידו חג'ג' בפרט, אמר כי "לאף בעל מניות אין סמכות ניהולית. אני מתחשב בדעתם, הם שמים כסף, אבל ניהול זה לגייס למועדון 25 מיליון שקל – ואיני מכיר הרבה אנשים שמסוגלים לגייס רבע מזה. מול הפועל, אהבתי הגדולה, אני חלש. מה שעשיתי מבחינת השקעה פר תוצאה זה לא רע כל כך: בהשקעה נמוכה יותר ממכבי חיפה ומהפועל באר שבע וקצת פחות מקרית שמונה, הבאתי הישגים טובים יותר. נשארנו קבוצת צמרת, היינו היחידים מלבד מכבי תל אביב שהגיעו פעמיים לאירופה ובגביע כל הקבוצות האחרות, פרט לקרית שמונה, נכשלו".

רמון. "אמרתי לו 'איל, רק אתה קובע'"צילום: ניר קידר

לאחר מכן, ניגש לנושא הרגיש ביותר בקבוצה – מערכת היחסים עם המנהל המקצועי המתפטר, איל ברקוביץ'. "אמרו אנחנו שמביאים שחקנים בניגוד לדעתו של איל", אמר רמון, "אני בשחקנים טיפלתי אישית, רק אני הבאתי את החדשים. אפולה אדל היה יוזמה של איל, לא התלהבתי בהתחלה, אך איל דחק בי שיוציא מהר ויזה וקיבלתי את דעתו כמנהל מקצועי. לגבי החלוץ אמידו באלדה, דודו דהאן הציע אותו, ואחרי יומיים איל נתן תשובה חיובית. אמרתי לו 'רק אתה קובע'. איל אמר שדודו ביטון טוב, אמרתי לו 'איל, רק אתה קובע'. לגבי מתן אוחיון, איל משך את העסקה כמעט חודש בגלל מכבי חיפה, ואיל רצה מאוד את אוחיון. עכשיו כותבים שמביאים שחקנים בניגוד לדעתו של המנהל המקצועי. לא היה ולא נברא. כל מה שהבאנו התקזז כספית עם מי ששחררנו.

"אחרי שחג'ג' הלך, איל לקח עליו את הצד הניהולי. שמחתי. הוא עשה עבודה טובה. במקרה של עומר דמארי הוא חתם על סעיף שהיה יכול לסבך אותנו בכמה מיליונים טובים וזו היתה הפעם היחידה שהתערבתי ועצרתי אותו. לא היו לי טענות אליו בצד המקצועי. הוא היה הפתעה נהדרת להרבה אנשים בתוך המועדון.

"היתה רק בעיה אחת: הקשר שלו עם התקשורת. לא אדבר על הדלפות. אחרי הדרבי הוא דיבר ואמרתי לו 'אתה לא פרשן ביציע העיתונות, אתה עובד במועדון'. בפעם השנייה הוא חשב שהביאו שחקן בניגוד לדעתו, וכעס בצדק, אבל לא מדברים בתקשורת נגד מי שנותן לך שכר. לפני כחודש וחצי איל ישב איתי והעביר ביקורת על אסי דומב. אמרתי לו שאני לא אפטר את אסי, ואם הוא רוצה שיפטר אותו. כמעט בכל שבוע הוא לא היה מרוצה וניסה לשכנע את אסי לקבל את עמדותיו, אבל המאמן לא קיבל.

"אחרי המשחק מול בית"ר ירושלים הוא התקשר אליי וביקש לפטר את אסי. אמרתי לו שאין בעיה, רק שייתן לי לעדכן את בעלי הזכויות במועדון. ביקשתי שלא ידליף דבר לתקשורת, אבל זה יצא ואז היתה ההודעה המדוברת. הוא שרף את הגשר, לא אני. אני עדיין מעריך אותו ורוצה להודות לו. אני אפילו אוהב אותו ולא כועס עליו. חבל שהוא עזב. הסכסוך המתוקשר נוצר כי איל יצר את זה. טענו שמביאים שחקנים בניגוד לדעתו של איל. גם זה לא נכון".

רמון פירט את השלבים שהובילו לפיטורי דומב: "ביום שלישי הבנתי שאנחנו צריכים מאמן חדש. אסי נשאר כי הבנתי שייקח כמה ימים למנות מאמן והחלטתי שיהיה טוב יותר שאסי יאמן בשבת. אין לי טענות אליו". על מציאת מחליפו הוסיף: "פנינו לדרור קשטן, פנינו למיכאל ניס, פנינו לכל מיני - לא היה ולא נברא. יש רק גורם אחד בהפועל תל אביב וזה אני. כל אחד יכול לפנות למאמן, אבל אין לו סמכות, אין לו רשות ואין לו משמעות - רק אני קובע. כל מה שנכתב בעניין המאמן לא היה ולא נברא. לגבי מנחם קורצקי, מסקרן אותי מי היה הגורם הזה. הפעם הראשונה שאישרתי עם מישהו לדבר עם מאמן היה אחרי שאיל התפטר, אמרתי לו 'דבר עם אלי כהן ואל תציע כלום, רק לברר מה אתו'".

לסיום, נדרש רמון לטיב יחסיו עם דודו דהאן: "הוא חבר של מני ויצמן, שהכיר בינינו. הוא אמר שהוא מוכן לעזור למועדון ושמחתי על כך. הוא לא קיבל גרוש מהפועל. אני מעריך מאוד אותו ואת הבנתו, יש לו זיקה למועדון ואני מקווה שהשחקנים שלו יצליחו כאן".

כשעה לאחר מכן, הגיב ברקוביץ' לדברים בתוכנית הספורט של רדיו 102fm: "מערכת היחסים ביני לבין חיים היתה מהיום הראשון, עד הטלפון המדובר, נהדרת. הוא לא התערב מקצועית והיה עשר, חוץ מזה שהוא אמר לי לפטר את אסי במשך חודש וחצי". על נסיבות עזיבתו הוסיף כי "הראו לי את הדרך החוצה, אחרי שעשיתי להם סדר, עשיתי מחלקת נוער לתפארת, עשיתי את שלי, אז קדימה שלום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ