משה בוקר

1. אמנם היריבה היא קבוצת צמרת, אבל צמרת הליגה הלאומית. משחק ביתי מול הפועל כפר סבא, קיוו ודאי בהפועל תל אביב, יספק נחיתה רכה לאלי כהן, לפני שהוא נכנס לגוב האריות המכונה "דרבי". ובכן, המשחק הראשון של המאמן החדש התגלה כהתרסקות.

זה לא היה רק ההפסד וההדחה המוקדמת והמפתיעה מגביע המדינה, אלא גם הצורה. אחרי כמה דקות הססניות, בהן כמעט לא הצליחה לעבור את קו האמצע, עלתה כפר סבא ליתרון — ולא הביטה לאחור. היא פשוט היתה מסודרת יותר ונראתה כקבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה. הפועל נראתה לחוצה, חסרת ביטחון ונטולת ריכוז, כשגם חלוצי הרכש לא משנים דבר. אפילו כשלחצה והגיעה למצבים, ידעו האורחים לצאת למתפרצות מסוכנות. אחת מהן הכריעה את המשחק בשער נפלא של עומר פדידה, 2–0.

2. החדשות הרעות עבור ארז פפיר הן ששני הפנדלים שפסק בהארכה בסמי עופר לא היו ולא נבראו — הכדור פגע בחזה של גוסטבו בוקולי ולא בידו, יוסי בניון צלל באופן מכוער מבלי שאיש ייגע בו. החדשות הטובות, אם אפשר לקרוא להן כך, הן שהשריקות השגויות איזנו את עצמן משום שגם קרית שמונה וגם מכבי חיפה כבשו מהנקודה הלבנה ובכך שלחו את עצמן, ובכן, לדו־קרב מהנקודה הלבנה.

מכאן ואילך השופט לא היה פקטור, אך גם הכדורגל שיחק תפקיד משני. כשנדרש שילוב של קור רוח ומזל, אולי לא פלא שגם בזה מכבי חיפה נכשלה העונה. רועי קהת אמנם החטיא ראשון, אלא שהיתרון החיפאי נעלם במהירות כאשר אלון תורג'מן, אלעד גבאי ואדין צוצאליץ' נכשלו בזה אחר זה וסייעו לקרית שמונה להתאושש מאובדן המקום הראשון בליגה. מחזיקת הגביע כבר ברבע הגמר.

מה היה קורה אם היה בועט פנדל ומחמיץ? יוסי בניוןצילום: ניר קידר

פפיר כנראה ישלם על הופעתו ולא יראה מגרש בזמן הקרוב. חיפה לבטח לא תראה את הגביע.

3. האירוע המשמעותי ביותר במחצית הראשונה ברעננה הערב (רביעי) לא נגע בכדורגל. אליניב ברדה, קפטן הפועל באר שבע, העיר לחברו ג'ון אוגו, שבתגובה סינן מספר קללות. ברדה, לרוב מאופק ושקט, נפגע והגיב בזעם. כנראה שרק התערבות חבריהם מנעה מהוויכוח להתפתח לכדי עימות פיזי.

זה היה משחק קריטי עבור באר שבע, כזה שממנו אין חזרה, במפעל שיכול להציל את העונה. המאמן אלישע לוי נדרש להחלטה, וקיבל אחת אמיצה ושוויונית — שני השחקנים, הדומיננטיים כל כך, הוחלפו ולא חזרו למחצית השנייה. ייתכן שזכה לתמורה ראויה כשדווקא שני המחליפים, דובב גבאי ורועי גורדנה, חברו בהארכה כדי לבשל את שער הניצחון של סיראז' נסאר.

מכבי חיפה — קרית שמונה
מהלך המשחק

דקה 111 - 1-1. פפיר מוסיף חטא על פשע כשמעניק לחיפה פנדל שגם הוא לא היה. התחזות מוחלטת של בניון מפילה בפח, שוב, את פפיר, ששוב מצביע על הנקודה הלבנה ללא צורך. ראיוס הוא זה שמשווה את המשחק. 

דקה 103 - 0-1 קרית שמונה. פפיר טועה כשהוא מצביע על הנקודה הלבנה אחרי שחשב שראה את בוקולי נוגע בכדור עם ידו ברחבה. את קהת כל זה לא מעניין כשהוא כובש את בעיטת העונשין.

דקה 83 - אחרי התקפה מבלוגנת של קרית שמונה, הכדור מגיע לבסוף אל פינאס שמשחרר בעיטה טובה שמתגלגלת בסמוך לקורה.

דקה 81 - גבאי מרים כדור טוב לעבר הרחבה, בניון מגיע אליו ראשון אך הנגיחה שלו נעצרת על ידי חיימוב.

דקה 52 - ראיוס מנסה להפתיע את חיימוב בבעיטה טובה מחוץ לרחבה, אך השוער מוכן לאתגר.

דקה 40 – קהת משתלט על כדור שניתז מההגנה החיפאית, אך הבעיטה שלו לא חזקה מספיק ונעצרת בידי הבטוחות של סטויקוביץ'. 

דקה 22 – גבאי שולח כדור רוחב אחרי פריצה באגף ימין, עמאשה מגיע ראשון אל הכדור אך הסיומת שלו חלשה מדי.

דקה 7 - קהת משתלט על הכדור בתוך הרחבה של חיפה, אך הבעיטה שלו הוכלתץ גבוה מעל למשקוף. 

הרכבים:
חיפה: ולדימיר סטויקוביץ', אלעד גבאי, אדין צוצאליץ', דקל קינן, טאלב טוואטחה, רובן ראיוס, גוסטבו בוקולי, יוסי בניון, מוחמד קאמרה, חן עזרא (46, אלון תורג'מן), ויאם עמאשה (68, עידן ורד)

ק"ש: גיא חיימוב, עאהד עזאם, קאסיו פרננדס, שיר צדק, טובארנו פינאס, מינדאוגאס פאנקה, וובה בראון (62, אופיר מזרחי), רועי קהת, אחמד עאבד, רוג'רס קולה (98, דור ז'אן), דויד מנגה

הפועל רעננה — הפועל באר שבע
מהלך המשחק

דקה 116 - 0-1 באר שבע. גורדנה משאיר לנאסר את הכדור, הוא מטעה שחקן אחד, וכשהוא לוקח את הצעד שמכניס אותו לתוך הרחבה הוא משחרר כדור מסובב, חלש ומדויק, כזה שלא משאיר שום סיכוי לשוער. שער גדול של נאסר.

דקה 114 - נאסר מרים כדור גדול לעברו של הובאן, שמגיע מאחורי כל ההגנה ופוגש את הכדור טוב, אך הוא יוצא החוצה אחרי שניתז מהמשקוף. 

דקה 111 - שוב נוואקמה עם הכדור, הפעם הוא לוקח את הבעיטה על עצמו אך הכדור עובר בסמוך לקורה. נסיון נאה של החלוץ

דקה 110 - נוואקמה מכין כדור גדו לדרור, שמול איינגובה מפספס לגמרי את הכדור. פספוס ענק לרעננה. 

דקה 77 – בבאייב מרים את הקרן, לביא מגיע ראשון אל הכדור אך הנגיחה שלו חומקת החוצה. 

דקה 66 - פריצה נאה של מליקסון באגף מסתיימת בהרמה טובה, אך הכדור שהיה מיועד לארבייטמן מורחק על ידי הגנת רעננה. 

דקה 45 - ממש בסמוך לשריקה לירידה להפסקה נרשם עימות בין ברדה לאוגו, והופרדו במהרה על ידי חבריהם לקבוצה. 

דקה 29 – פספוס ענק של רעננה. וואקמה מרים כדור טוב לעברו של צ'אם, אך הנגיחה שלו עוברת מהצד הלא נכון של הקורה. 

דקה 12 - ארבייטמן מרים כדור טוב לעברו של מליקסון, אך הנגיחה של הקשר נעצרת אצל ליפשיץ.

הרכבים:
רעננה: דניאל ליפשיץ, עדי נמני, בן והבה, יניב לביא, סער בנבנישתי (74, דלה ימפולסקי), בן בנימין, ערן רוזנבאום, אלי בבאייב, ממאדו צ'אם (101, שגיא דרור), שובל גוזלן (71, יוגב לרמן), אנתוני וואקמה

באר שבע: אוסטין אג'ידה, בן ביטון, וויליאם סוארס, טומיסלאב פאיוביץ', אופיר דוידזאדה, מאור בוזגלו, אובידיו הובאן, ג'ון אוגו (46, רועי גורדנה), מאור מליקסון, אליניב ברדה (46, דובב גבאי), שלומי ארבייטמן (100, סיראז' נאסר)

הפועל תל אביב — הפועל כפר סבא
מהלך המשחק

דקה 83 - 0-2. כפר סבא יוצאת למתפרצת איטית ונינוחה ברגלי מיכאלוביץ', שמגיע אל הרחבה ומוצא את פדידה ממתין על סיפה. הבעיטה שהוא משחרר, נעצרת רק ברשת. 

דקה 79 - באלדה מגיע ראשון אל כדור הקרן, אבל מכחמישה מטרים מפספס לגמרי את המסגרת. פספוס ענק של האדומים.

דקה 78 - באלדה מוצא את ורמוט, שמסף הרחבה משחרר בעיטה אדירה שנערצת אצל כהן.

דקה 53 - אל היג'א מרים כדור טוב לכיוונו של באלדה, אך החלוץ החדש של הפועל תל אביב נוגח החוצה מכ-10 מטר.

דקה 49 - אוחיון מגיע ראשון אל הכדור שניתז מהגנת כפר סבא, ומשחרר בעיטה חזקה מכ-20 מטר מהשער, אך כהן מספק הצלה נאה. 

דקה 30 - באלדה ופלאח לא מצליחיחם לייצר איום כתוצאה מערבוביה ברחבה של כהן, שלבסוף קולט את הכדור. 

דקה 27 - ורמוט מנער מעליו שני שחקנים לפני שהוא בועט את הכדור מסף הרחבה, כהן מציל.

דקה 9 - 0-1 כפר סבא. קרן של האורחת מליגת המשנה עוברת דרך שני שחקנים שלה לפני שסיימון שם לזה סוף עם בעיטת יעף וירטואוזית ויעילה מסף רחבת החמש. 

הרכבים:
ת"א: אפולה אדל, מוחמד אבו אל היג'א, מתן אוחיון, סרי פלאח, אברהם צ'קול, שי אבוטבול (46, משה אוחיון), פיליפ מאנה, רמזי ספורי (70, שגיב יחזקאל), גילי ורמוט, ישראל זגורי (46, דודו ביטון), אמידו באלדה.

כפ"ס: אוהד כהן, טל בנש, עמיר נוסבאום, איתי טואף, סמי אליקים, אלירן סיימון (71, רז כהן), בן כוואז, עידן דוד (69, ריף מסיקה), עומר פדידה (84, בן בן שושן), ברנקו מיכאלוביץ', רן יצחק  

ורמוטצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ