דרור קשטן צפוי להתמנות למאמן הנבחרת הצעירה

שובה של החמסה? ראשי ההתאחדות יציעו היום למאמן הבוגרת לשעבר להחליף את מיכאל ניס. המכשול היחיד: השכר הנמוך יחסית

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

דרור קשטן ייפגש היום (רביעי) עם ראשי ההתאחדות לכדורגל, וצפוי להתמנות למאמן הנבחרת הצעירה ולמאמן העל של נבחרות הנוער. אם יסכים לתנאים שיוצעו לו יחליף קשטן, שאימן בעבר שתי קדנציות בנבחרת הבוגרת וכן את נבחרת הנוער, את הגרמני מיכאל ניס, שמסיים את חוזהו בסוף חודש יולי.

קשטן לא היה המועמד הראשון לאיוש המשרה. עקב קשיים כספיים, תכננו תחילה בהתאחדות לכדורגל לקצץ באופן משמעותי את חוזי המאמנים, לרבות שכר של 16 אלף שקל למאמן הצעירה. ואולם, לאחר שהובהר ליו"ר עופר עיני כי במשכורת זו לא יצליח למשוך מועמדים ראויים לתפקיד, הוגדל התקציב. השם הראשון שהוצע היה ברק בכר, אך לאור האפשרויות שיהיו לו מקבוצות ליגת העל בקיץ — שעלותן המשוערת בין 150 אלף ל־250 אלף דולר — ובהתחשב בעובדה כי יו"ר הוועדה המקצועית איזי שרצקי משמש גם כמעסיקו בעירוני קרית שמונה, בה הוא מעוניין שימשיך בתפקיד, ירדה אפשרות זו מן הפרק.

"המחשבה היתה להביא מאמן מוכשר ומצליח לצעירה, ובדומה לנעשה באירופה לבנות אותו לנבחרת הבוגרת, אבל המספרים שאנחנו יכולים להציע לבכר פשוט מצחיקים מול אלה שיחכו לו בפגרה", אמר גורם בהתאחדות, שהוסיף כי "אי אפשר להתחייב כבר עכשיו שהוא ימונה למאמן הנבחרת הבוגרת אחרי אלי גוטמן".

למעשה, המינוי של קשטן תלוי אך ורק בו. המאמן המעוטר בתולדות הכדורגל הישראלי זוכה לתמיכה מקיר לקיר בקרב בכירי ההתאחדות. גם קשטן מעוניין לסיים את הקריירה בתפקיד לאומי, ומעדיף לאמן  בנבחרות מאשר בסיר הלחץ של ליגת העל. השאלה היחידה שנותרה פתוחה היא המחיר.

בפגישה היום, מלבד פרישת תוכנית העבודה, יוצע לקשטן שכר בסך 300 אלף שקל לשנה, רכב צמוד, טלפון נייד ומשרד בהתאחדות ובבית הנבחרות בשפיים. תוספת השכר התאפשרה רק לאחר שיחה שערך שרצקי עם עיני, שהסכים לבוא לקראת קשטן ולשפר את התנאים.

"למרות שזה לא חוזה שהתרגלת אליו בליגת העל, ההתאחדות רוצה איש מקצוע ברמה שלך. תסתכל על התפקיד כשליחות לאומית", אמר גורם מטעם ההתאחדות למאמן. כדי לכפר על השכר הנמוך, הועלתה אפשרות כי קשטן יקבל סמכויות מקצועיות נרחבות מבעבר, כגון מינוי מאמני נבחרות הנוער והנערים.

מההתאחדות לכדורגל נמסר כי "נושא מינוי מנהל מקצועי לנבחרות הצעירות יידון לראשונה בהתאחדות לכדורגל בישיבת ההנהלה הקרובה ב-3 במארס. הנושא נכלל בסדר היום להנהלה, שתמנה ועדת איתור ותחליט על הרכבה. עד אז, אין בכוונת יו"ר ההתאחדות עופר עיני, או מי מטעמו, להיפגש עם מועמד כזה או אחר, ראוי ומכובד ככל שיהיה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ